Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyi az a minimális ismeret,...

Mennyi az a minimális ismeret, ami ahhoz kell, hogy valaki üdvözülhessen?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy találkozol valakivel, aki semmit sem tud a Bibliáról, és van kb. egy órátok beszélgetni. Először és utoljára találkoztok, és az illető többet nem fog hívőkkel találkozni és Bibliát se fogja tudni olvasni. Mi az a minimális információ szerinted, amit meg kell értenie ahhoz, hogy örök élete lehessen?
2012. jún. 8. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez azért egy kicsit kisarkított helyzet. Szerintem egyrészt a szeretet nagyon fontos, és nem csak a közvetlen környezete, hanem mindenki felé, még az ellensége felé is. Szerintem, ami nagyon tetszik a Jó Istennek, ha nem a magunk érdekében, hanem másokért imádkozunk, és főleg olyanokért, akik nem Isten útjain járnak, imával, engeszteléssel, lelkeket tudunk menteni, és erre bárki képessé válhat, egy óra alatt is.:)
2012. jún. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem ismereteken múlik.
2012. jún. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 pelgrim ***** válasza:
47%
A minimális ismeret az önismeret, de azt nem lehet átadni senkinek arra mindenkinek magának kell szert tenni.
2012. jún. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Már ezt is kilóban mérik?
2012. jún. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
Ha isten így "működik" ritka szánalmas.
2012. jún. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Isten nem így működik. Nem az ismeret üdvözít, hanem a hit. (Az igazi hit amely megváltoztatja az életedet is.) Aki azért nem hisz, mert nem ismeri Istent, az az ismeret hiánya miatt nem fog elkárhozni. Isten majd megítéli a cselekedetei szerint. Imádkozni lehet érte, de az hogy te mennyi ismeretet adsz át neki, lényegtelen.
2012. jún. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Nem az ismeret üdvözít, hanem a hit."


Nem mondtam, hogy az ismeret üdvözít, de ismeret nélkül hited se lehet (persze ki mit ért a hit alatt - én a bibliai definícióra gondolok a Zsid 11:1-ből). Keresztelő János is az "üdvösség ismeretére" tanította meg az embereket. De lehet, hogy rosszul fogalmaztam és nem kellett volna az "ismeret" szót használnom. Felteszem akkor máshogyan a kérdést:


Mi az a minimális információ, ami el kell, hogy jusson egy emberhez, ahhoz, hogy üdvözülhessen?

2012. jún. 9. 12:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Az hogy Jézus Krisztus Isten Fia volt és meghalt a bűneikért és feltámadt és aki benne hisz az általment a halálból az életbe.
2012. jún. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!