Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez bűnnek számít?

Ez bűnnek számít?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném végigolvasni a Bibliát, mert az utóbbi időben elkezdett érdekelni a vallás, de sajnos nincs időm, és csak akkor szoktam olvasni amikor a WC-n ülök...Ez ugye nem baj?

2012. jún. 19. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Erről a kérdésről egy vicc jutott eszembe:


Két zsidó tanítvány azon vitatkozik, hogy a Tóra olvasása közben szabad e dohányozni. Nem tudnak megegyezni, ezért úgy döntenek, hogy elmennek a rabbihoz, hogy őt is megkérdezzék erről. Elindulnak hát a rabbihoz, és az egyik tanítvány fel is teszi neki a kérdést: „Rabbi! Kérlek mondd meg nekem, szabad-e a Tóra olvasása közben dohányozni?”

A rabbi erre ezt felelte: „Fiam, tudhatnád, hogy a Tóra olvasása közben tilos dohányozni!”

Ezzel útnak is eresztette a rabbi a két tanítványt, de út közben egyszer csak megszólal a másik, és ezt mondja: „Te figyelj már! Nem jól kérdezted meg a rabbit. Menjünk ismét vissza hozzá, de most én kérdezek!” Visszament hát a két tanítvány, de most a másik tette fel neki a kérdést: „Rabbi! Kérlek mondd meg nekem, szabad dohányzás közben a Tórát olvasni?”

„Persze fiam. A Tórát mindig szabad olvasni, még dohányzás közben is.”


Üdv.

2012. jún. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy baj. Természetes dolog, Isten teremtett minket ilyenre, és ez is a csodás szervezetünk működéséhez tartozik. :D

Bár én személy szerint a Bibliát elvetem. De ha emiatt a pokolba kerülsz (ami nem is létezik), akkor bocs a rossz tanácsért.

2012. jún. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Legalább ha elakadsz a dologban, lesz miből erőt merítened.
2012. jún. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :D


may the light of the naaru be with you.

2012. jún. 19. 14:15
 5/6 lsandor ***** válasza:
Ez egy érdekes kérdés. Mindenesetre dicséretes, hogy olvasod a Bibliát. Törekedj arra, hogy ezt mindig rendszeresen tedd és figyelj, hogy mit is tanít valójában a Biblia
2012. jún. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem bűn! Míg olvasod, addig a WC-olvasod. Mikor megismered Istent, a szívedben munkálkodik a SzentLélek, érzed Isten szeretetét, hatalmát, kegyességét, jóságát. Mikor elsírod magad Krisztus kereszthalálán, és megérted, hogy Te érted is meghalt. Téged is mennyire szeret, ismer. Akkor lesz időd rá, hogy nem csak ott olvasod, hanem egy csendes szobába, vagy a természetben.
2012. jún. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!