Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikusok, mi számít...

Római katolikusok, mi számít bűnnek?

Figyelt kérdés

Katolikus lányként meddig lehet egy fiúval elmenni?

rengeteget gondolkodtam róla,de nem tudom,mert senki sem mond konkrétumot


2012. márc. 19. 10:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valóban nem lehet pontos leírást adni. Hogy egy szójátékot alkossak, elmenni nem lehet. Vagyis az orgazmussal járó tevékenységek szerintem mindenképpen bűnnek számítanak házasságon kívül a katolikus vallás szerint.
2012. márc. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod, én alapból ugy gondoltam,h olyan,mint nemi aktus nem is lehet házasságig.csak nem tudom,mi az ami még nem bűn,vagy ha ugy egyszerűbb,mi biztosan bűn...
2012. márc. 19. 11:29
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Marhaság, a szüzesség elvesztését a nők olyan nagy dobra verik, mint ahogy ezt a házasság előtt nincs szex dolgot. Semmi értelme, ez is olyan hogy összeházasodsz valakivel aztán lefekszel vele (elveszted a szüzességed) és utána pár éven belül elváltok, ez kb ugyanolyan mintha házasság előtt fiúd lenne és lefeküdnétek, és a végén úgyis szétmentek. Nagyon ritka az olyan ahol nem válnak. Szóval ez a vallás szép és jó és erkölcsös, de senki se tartja be. Ilyen a világ.
2012. márc. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Nesze neked vallás... :P


Hogy egy klasszikus viccel éljek:


"Sokáig imádkoztam egy bicikliért, de aztán rájöttem, hogy Isten nem így működik. Így hát loptam magamnak egy biciklit, majd megbocsátásért imádkoztam."


De viccet félretéve, legegyszerűbb, ha elfogadod azt a tényt, hogy a katolicizmus rengeteg dolgát (így ezt is, egyebek mellett) egyszerű _emberek_ találták ki korabeli érdekek miatt. Más szóval, ha _felelősségteljesen_ érzed jól magad, az ellen semmiféle istennek nem lehet kifogása. Ha tisztességesen viselkedsz a fiúval, őszinte a kapcsolat, és odafigyeltek mindenre, akkor az semmilyen értelmezés szerint sem lehet bűn. Aki pedig mást mond, az egyszerűen hazudik.

2012. márc. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%

Nem számít bűnnek a sex, mert nem ártassz vele senkinek.


(elméletileg katolikus vagyok, de a keresztényt használom)

2012. márc. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát pl. mondjuk Izsáknál úgy derült ki, hogy férj és feleség Abimélek előtt (akinek előtte azt mondták, csak testvérek), hogy véletlen látta őket enyelegni. Gondolom ebből egyértelmű, hogy akivel az ember lánya/fia enyeleg (enyelgő párokat sokat látni akár az utcán is), az vagy a felesége/férje, vagy pedig paráznaságról van szó. Kriszusnál már aki asszonyra tekint úgy, hogy megkívánja házasságot tört. Ez az etalon.
2012. márc. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

Ajánlom mindenkinek a következő könyvet (nem csak keresztényeknek!!): Varga Péter: Spielhózni

Nekem (nekünk) sokat segített.

:)

2012. márc. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

A házasság előtti szex igenis árthat... lelkileg.

Életem egyik legjobb döntése volt, hogy vártam(vártunk)házasságig, nincsen legalább összehasonlítási alapom. A mai világban pont emiatt a nagy szabadság miatt van szerintem ennyi válás, mert sok mindenkinek az a lényeg, hogy testileg összeillenek-e, és a lelki dolgok nem számítanak.

2012. márc. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Mint mindenben,ebben is megoszlik a vélemény.Igazából én nem szeretnék házasság előtt lefeküdni a barátommal.így arra lennék kiváncsi,h mit lehet?
2012. márc. 19. 19:41
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
#8, bármennyire van igazad, ettől még a sex nem lesz bűn.
2012. márc. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!