Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidó vallásban jártas, vagy...

Zsidó vallásban jártas, vagy azt gyakorló emberektől szeretnék véleményt kérni az alábbi kérdésben?

Figyelt kérdés

Ha valaki nem zsidónak született, de betért - majd a holokauszt idején visszakeresztelkedett, hogy életben maradjon - az az ember zsidónak számít vallási szempontból, vagy sem?


Három különböző verziót hallottam erre és egymásnak teljesen ellentmondanak.


2012. jún. 20. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:

A holokauszt idején nem visszakeresztelkedtek,mert a zsidóknál nincs keresztség. Átkeresztelkedtek egy másik vallásba. De ennek sem volt értelme,mert a nácik szerint azért még zsidó maradt. Csak akkor nem tekintették annak,ha már a nagyszülei változtattak vallást.

Aki otthagyja a zsidó egyházat,az már nem számít zsidónak- szerintük.

2012. jún. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Theorba ***** válasza:

Nézd, mit találtam neked!


[link]


Ez felér akár egy szakszerű válasszal is.


Sok sikert!

2012. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de engem a zsidó vallás szempontjából érdekel, nem a nácikéból.


Illetve kérdés, hogy ha ő nem született zsidónak, hanem betért, akkor mi a helyzet?


A visszakeresztelkedés szót azért is használtam, mert eredetileg keresztény volt (keresztény családba született), majd betért a zsidó hitbe, aztán kitért belőle a holokauszt idején.


Tehát a zsidó vallás alapján egy ilyen személy minek számít? Zsidónak vagy kereszténynek?

2012. jún. 20. 22:04
 4/9 anonim ***** válasza:
A zsidó vallás szerint zsidónak számít a betért is, akármit is csinál utána. Épp ezért nem egyszerű és rövid procedúra a betérés, mert visszacsinálni már nem lehet.
2012. jún. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#2 - sajnos az oldalon válaszoló Raj Tamás 2010-ben elhunyt :(
2012. jún. 20. 23:31
 6/9 A kérdező kommentje:
#2 - ki tudnád másolni, hogy pontosan melyik válaszára gondoltál? A link alapján nem találtam azon az oldalon erre vonatkozó választ, mind a 220 oldalt pedig sajnos nincs időm átolvasni.
2012. jún. 20. 23:32
 7/9 A kérdező kommentje:

#4 - igen, ez az egyik álláspont, amit hallottam.

A másik, hogy aki hitéből kitér, az a zsidósággal fordul szembe és ezért maguk közül kitaszítják.


A mondhatni harmadik, hogy a holokauszt idején ezt "elnézték", ugyanis az emberi élet fontosabb a vallásnál, ezért "belefért", hogy ilyen indíttatásból keresztelkedjen (meg/ki/vissza) valaki.


Ezek közül nem tudom kihámozni, hogy melyik a tényleges álláspont.


Illetve a származást keverik a vallással, számomra már nagyon bonyolult módon. A kérdésemben említett ember utódai minek számítanak, ha ők már a keresztelkedés után születtek - sőt, a további utódok (tehát unokák)?

2012. jún. 20. 23:37
 8/9 Theorba ***** válasza:

Raj Tamástól függetlenül az oldal már leállt?


Esetleg:

[link]

2012. jún. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"#4 - igen, ez az egyik álláspont, amit hallottam.

A másik, hogy aki hitéből kitér, az a zsidósággal fordul szembe és ezért maguk közül kitaszítják."


A kettő nem zárja ki egymást, ha jobban belegondolok. A vallási törvények szerint így is, úgy is zsidó marad, ezen nem tud az illető változtatni. Én legalább is így olvastam (na most szerettem volna megmondani, hogy hol, de könyvtári volt a könyv, és többet is kivettem egyszerre, szóval nem emlékszem, hogy melyikben volt, és hát így megkeresni sem tudom - mondjuk ha tippelni kéne, akkor szerintem Oláh János: Judaisztika c. könyvében olvastam, de ne vedd biztosra). Mondjuk máshol is (pl. netes források) ugyanezt lehet olvasni, legalább is én eddig csak ezzel találkoztam, pl. a 75%-os válaszoló által linkelt két oldalon is, meg talán itt is [link] sőt, itt ezt a kérdést is felteheted, előbb-utóbb kapsz rá választ is :)

2012. jún. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!