Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus mondott vmit a tanulássa...

Jézus mondott vmit a tanulással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2012. jún. 22. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:
53%

Ezt nem Jézus mondja, viszont Szent Pálon keresztül a Szentlélek.

Timóteus első leveléből:


"akik mindig csak tanulnak, de az igazság megismerésére soha el nem jutnak"


Ezt Szent Pál az utolsó időkben élő emberekre mondja sok más megjegyzés mellett. Szerintem nagyon illik a mai kor emberére.

2012. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Jézus is és a Szentírás egésze is folyton biztat a megfelelő tanulásra, és tudás megszerzésére:

"Elmenvén pedig tanuljátok meg, mi az: Irgalmasságot akarok és nem áldozatot. Mert nem az igazakat hivogatni jöttem, hanem a bűnösöket a megtérésre."(Mt 9,13)

"Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek." (Mt 11,29)

Pál apostol a következőket írta:

"Ezeket pedig, atyámfiai, példában szabtam magamra és Apollósra ti érettetek, hogy rajtunk tanuljátok meg, hogy afelett ami írva van, nem kell bölcselkedni, hogy senki se fuvalkodjék fel az egyikért a másik ellen" (1Kor 4,6)

A fenti igékben a tanulás nem egyfajta magolást, vagy tudálékoskodást jelent, hanem megfigyelésen alapuló gondolat és cselekvés átvételt.

Van a tanulásnak egy másik szinonimája a Bibliában, amely főleg a Példabeszédek könyvében olvasható:

"Az eszesnek elméje tudományt szerez, és a bölcseknek füle tudományt keres." (18,15)

"Hallgassátok a tudományt és legyetek bölcsek, és magatokat el ne vonjátok!" (8,33)

"Mert szövétnek a parancsolat, és a tudomány világosság, és életnek útja a tanító-feddések." (6,23)

"A bölcsek nyelve beszél jó tudományt: a tudatlanoknak száján pedig bolondság buzog ki." (15,2)

"A lélek sem jó tudomány nélkül; és a ki csak a lábával siet, hibázik." (19,2)

"Hajtsd füledet, és hallgasd a bölcseknek beszédeit; és a te elmédet figyelmeztesd az én tudományomra." (22,17)


Az alábbi tanulásfajta már merőben más jellegű, és ez már az igazi hívői életből fakad:

"Mert ez az a szövetség, melyet kötök az Izráel házával, ama napok multán, mond az Úr: Adom az én törvényemet az ő elméjökbe, és az ő szívökbe írom azokat, és leszek nekik Istenök és ők lesznek nekem népem. És nem tanítja kiki az ő felebarátját és kiki az ő atyafiát, mondván: Ismerd meg az Urat; mert mindnyájan megismernek engem a kicsinytől nagyig." (Zsid 8,11-12)

"Mikor pedig a zsinagógákba visznek benneteket, és a fejedelmek és hatalmasságok elé, ne aggodalmaskodjatok, mimódon vagy mit szóljatok védelmetekre, vagy mit mondjatok, mert a Szent Lélek azon órában megtanít titeket, mit kell mondanotok." (Lk12,11-12)

2012. jún. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!