Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos, bibliahívő, kreacion...

Selender kérdése:

Vallásos, bibliahívő, kreacionista, ID hívők szerint mikor jelent meg a ragadozás, a versengés és egyéb dolgok az élővilágban?

Figyelt kérdés
Tehát ragadozás, parazitizmus, bacik, vírusok, mindenféle betegségek, legyen akár genetikai. Sokféle verziót hallottam már, de nem tudom, hogy pontosan hogyan is gondoljátok és ez érdekelne.

2012. jún. 24. 16:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk kifejezetten egységes csoport. Az én nézőpontom szerint az anyagi világ teremtésével együtt járt. De én a kettős teremtésben hiszek.

Freya

2012. jún. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Véleményem szerint egyértelműen a bűneset után. A halál - a Biblia szerint - Ádám bűnének következményeként jelent meg a Földön, előtte tehát nem volt jelen.


Üdv. Péter

2012. jún. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Első: Ezt a kettős teremtést kifejtenéd? Mert a Bibliában kétfélét is olvastam, amik szerintem pár ponton ellentmondanak egymásnak és érdekelne, hogy ez-e a kettős teremtés, és hogyan is zajlott.


Péter: Egyesek szerint az Özönvíz után engedte meg Isten a ragadozást. Vagy csak az emberek húsevését?

2012. jún. 24. 22:01
 4/15 hollófernyiges ***** válasza:
Felmerül a kérdés (kicsit primitíven :) hogy a tigrisnek az Édenkertben is hegyes foga és karma volt amikor még füvet evett, vagy csak a bűnbeesés után lett újratervezve.
2012. jún. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A bűneset után, mikor Éva elfogadta az almát a kígyótól(Sátántól). Onnan kezdődik minden bűn.
2012. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Teremtéskor:

bacik, vírusok - Ezek már megvoltak a teremtéskor is csak akkor még nem betegítettek meg senkit. Végülis a gyomorban is vannak baktériumok amelyekkel jól meg lehet lenni (sőt még hasznosak is).


Bűnbeeséskor:

ragadozás, versengés

parazitizmus - Ez egy jó kérdés mert a parazita nem is nagyon tud létezni anélkül az állat nélkül amin élődködik. Én arra tippelnék hogy a bűnbeesés előtt ezek az állatok valahogy máshogy néztek ki és máshogy táplálkoztak.


Később:

genetikai - A genetikai betegségek szerintem (100 vagy 1000 évekkel) később jöttek csak elő. A generációkon felhalmozódott öröklött bűnök következményei lehetnek ezek. Az állatok esetében pedig talán az ember bűnei voltak rájuk ilyen hatással (mint a bűnbeeséskor is).


Itt egy érdekes kapcsolódó idézet:

Róm 8,19 - Maga a természet sóvárogva várja Isten fiainak megnyilvánulását.

2012. jún. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

holló: Mit értesz újratervezés alatt?


"Teremtéskor:

bacik, vírusok - Ezek már megvoltak a teremtéskor is csak akkor még nem betegítettek meg senkit. Végülis a gyomorban is vannak baktériumok amelyekkel jól meg lehet lenni (sőt még hasznosak is)."


A gyomorban nincsenek bacik, legalábbis emberben nincsenek. Amire te gondolsz, azok a belekben vannak, és ha más helyre jutnának ki, akkor egyaránt okoznának fertőzést, mint más bacik. A gyomorból most csak a Helicobacter pyroli jut eszembe, gyomorfekélyhez van köze. Persze kérődzőknek van a gyomorban baci, de azt majd el is tűnteti kajálás közben az oltóban.


Paraziták esetén hogyan változtak át igazi parazitává?

2012. jún. 25. 09:38
 8/15 hollófernyiges ***** válasza:
Hát ugye a tigris testalkata gyilkolásra alkalmas leginkább, vagyis vagy Isten előre tudta mi lesz és eleve ilyennek teremtette és pár évet elnyámmogott füvön valahogy, vagy eredetileg neki is lapos fogai és növényi táplálék lebontására alkalmas emésztőrendszere volt, csak a bűnbeesés után valaki (Isten? a Sátán?) újradizájnolta az új funkciójának megfelelően.
2012. jún. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Vagy pedig a mikro-evolúció, vagy másként a korlátozott plaszticitás hatására váltak ilyenné. Minden élőlényről tudjuk, hogy rövid távon is képes korlátozott változásra a fennmaradása érdekében. Ez nem egyenlő a darwini "makro-evolúcióval", ami nem bizonyított, sőt!
2012. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ha Isten előre tudta és ragadozó testalkatot adott alapból a tigrisnek, akkor ez szerintem így nem valami jó. Egy ragadozó teljes tápcsatornája alkalmatlan növényevésre.

Ha először növényevő volt és utána változott át ragadozóvá, akkor durva evolúciós forradalomnak kellett hozzá lejátszódnia.

Szerintem a Sátán nem alakította volna át, hiszen akkor szomorúnak tartanám, ha képes belepiszkálni Isten teremtményeibe.


Mit értesz mikroevolúció és korlátozott plaszticitás alatt?

Valamint vannak arra bizonyítékok, hogy mindezek megtörténtek a mai ragadozókkal, esetleg más állatokkal?

2012. jún. 25. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!