Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos, bibliahívő, kreacion...

Selender kérdése:

Vallásos, bibliahívő, kreacionista, ID hívők szerint mikor jelent meg a ragadozás, a versengés és egyéb dolgok az élővilágban?

Figyelt kérdés
Tehát ragadozás, parazitizmus, bacik, vírusok, mindenféle betegségek, legyen akár genetikai. Sokféle verziót hallottam már, de nem tudom, hogy pontosan hogyan is gondoljátok és ez érdekelne.

2012. jún. 24. 16:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia, írtam privit,

Freya

2012. jún. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"A gyomorban nincsenek bacik, legalábbis emberben nincsenek. Amire te gondolsz, azok a belekben vannak, és ha más helyre jutnának ki, akkor egyaránt okoznának fertőzést, mint más bacik. A gyomorból most csak a Helicobacter pyroli jut eszembe, gyomorfekélyhez van köze. Persze kérődzőknek van a gyomorban baci, de azt majd el is tűnteti kajálás közben az oltóban."


Hát igen a biológiai ismereteim elég hiányosak.


"Paraziták esetén hogyan változtak át igazi parazitává?"


Még azon gondolkodtam hogy lehet hogy mondjuk egyes paraziták később lettek parazitákká, mondjuk az özönvíz után. Lehet hogy korábban rendelkezésükre állt növényi táplálék ami az özönvíz során kipusztult a földről. És ekkor alkalmazkodtak az új viszonyokhoz a parazitáskodásukkal :)


Itt egy érdekes link, nem tudom ismered-e:

[link]

2012. jún. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kimásolom az előbb küldött linkből a lényeget (szerintem ez még a legjobb magyarázat):


"3. A bűnbeesés után Isten nem teremtett újonnan egyetlen élőlényt sem, de sok már létező teremtményt „átalakított”, és az ehhez szükséges információt a létező génekhez toldotta.


Ezt a felfogást közvetett módon a Biblia is alátámasztja. Az átok, mellyel a bűnbeesés után Isten a világot sújtotta, biológiai változásokat is maga után vont az embereknél: Halandóvá váltak (1Mózes 3,19), és a gyerekszülés fájdalmas lett az asszonyok számára (1Mózes 3,16). Isten a földet is megátkozta, hogy az tövist és bogáncsot teremjen (1Mózes 3,18). Ez arra utal, hogy a növények is biológiai változásokon mentek keresztül. Úgy tűnik, hogy Isten átka a kígyót alakította át a legradikálisabban és örök időkre (1Mózes 3,14). Tehát a bűnbeesés következtében gyors változások történtek az emberekben, az állatokban, a növényekben és a föld felszínén. Tisztán logikailag kézenfekvő, hogy ezek a változások egy isteni beavatkozás eredményei voltak, ami Ádám bűnének a következménye, és nem egyszerűen azért történtek, mert „a dolgok így alakultak”.8 Ez a nézet más igehelyekkel is összhangban van, mint például a Római levél 8. része, amely szerint „az egész teremtett világ” alá van vetve az átoknak, és a bűnök következményeitől való megváltásra vár."

2012. jún. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 hollófernyiges ***** válasza:
Szóval utólag lett újjáteremtve az egész bioszféra. Csak nekem tűnik úgy, hogy mintha kicsit túlreagálta volna Isten ezt a dolgot az almával? :)
2012. jún. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

"Még azon gondolkodtam hogy lehet hogy mondjuk egyes paraziták később lettek parazitákká, mondjuk az özönvíz után. Lehet hogy korábban rendelkezésükre állt növényi táplálék ami az özönvíz során kipusztult a földről."


Ahhoz, hogy egy mostani bélféreg képes legyen növényen élősködni, forradalmi evolúciónak kellett lejátszódnia. Úgy értem nagyon máshogy kellett kinéznie növényélősködőként, mint most. Nem csak a külső, de emésztésmódszerének is. Mozgáskultúrájának, szaporodásának, mindenének. Annyira meg kellett változnia, hogy ahhoz már új fajjá kellett alakulnia.


Egy Tervező miért nyúl utólag bele az élővilágba? Ő is képes tévedni?


A szülés fájdalma tisztán levezethető abból a tényből, hogy két lábon járunk. Éva akkor nem két lábon járt?


Ha Sátán csak egy kígyót szállt meg, akkor emiatt miért kellett az összes kígyó lábát eltüntetni?

2012. jún. 26. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!