Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti milyennek képzelitek Istent?

Ti milyennek képzelitek Istent?

Figyelt kérdés

Milyen alakban van ő? Mit csinál?

Ha nem hiszel benne, miért nem?


2012. jún. 24. 22:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Az érdekelne, hogy téged miért érdekel? Én hiszem vallom, és tudom hogy létezik. a Bibliában levan irva, hogy Öt ember nem láthatja, jó okkal, Mózes is akarta látni, és megmondta neki a teremtö, hogy miért nem lehetséges ez. Mindazon által a biblia lapjain olvasni lehet arrol milyen lehet Ő.
2012. jún. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én nem egy különálló személyt képzelek el, ha a Teremtőről van szó, hanem egy számunkra szinte felfoghatatlan egységet, magát az életet, a létezést. Az a belső dolog, ami mindennek a valódi lényét adja, ami összeköti az egész világot és a teremtést. Egy hatalmas tudatos egység, minden ami van. Nem tudom megfogalmazni, a szavakkal nehéz átadnom, mert ez inkább egy életérzés, mintsem egy egyszerű gondolat.
2012. jún. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Hát emberi.

Hogy milyen? Magas, kigyúrt, napszemüveg, körszakáll, izomtrikó, fuxanyakban, meg pár maca.

2012. jún. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1.-nek: Csak kíváncsi vagyok egy "átlagember" gondolkodására, és mivel ez egy ilyen oldal, ahol névtelenül kérdezhetek, az emberek mernek őszintén válaszolni, gondoltam felteszem a kérdést. (Nem egyértelmű a válasz???) Kiváncsi vagyok ki hogyan látja Istent...emberarcú istenkép, vagy egy energia? Én például a Bibliában nem hiszek.

2.-nak: Jól megfogalmaztad, az én istenképem is hasonló a tiédhez. Mi Istenben látezünk és ő bennünk létezik.

3.-nak: haha nagyon vicces, most lettél menő!

2012. jún. 24. 23:02
 5/14 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, 1-sö vagyok.Én magam a bibliát elfogadom mint Istentől származó utmutatást az élet minden területére.Mivel az életet Ő hozta létre, nyilván nem hagyott utmutatás nélkül hogyan müködhet jól.ezért amit ir a könyv róla az a biztos, a kinézetéről.Gondoljunk a napra ami az égen igen melegen tud sütni világitani, de a teremtés összes dolgaira, itt értem a csillagoktol a földön mozgo számtalan egyedeken át mindent.

Magam ugy fogalmaznám meg hogy egy inteligens energia forrás,. a kinézetéröl nem irhatok mert nem láttam.

2012. jún. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Gondold el, hogy mit éreznél, ha kegyetlenül kivégznék az egyik szeretted, felveszik a kínzását és elküldik neked, gúnyolódva. Mit éreznél? És ha kiderülne, hogy egy olyan ember tette, akit szintén nagyon szerettél?
2012. jún. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ezt miért kérdezed?
2012. jún. 25. 00:30
 8/14 anonim ***** válasza:
2012. jún. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 pelgrim ***** válasza:

Isten a Mindenható Törvény, a Vezérlő Alapelv mindenben; Isten minden Hatalom, Bölcsesség és Szeretet kimeríthetetlen Forrása bennünk és körülöttünk mindenütt; Isten az Eredeti Önfejlesztő Ihlet, melynek fejleménye minden más élő és élettelen lény. Melynek leg-előbbre haladt fejleményei itt a Földön mi emberek vagyunk.


Isten nem egy valaki, nem egy személy, de válhat nekünk személyessé, mint ahogy némely nagyjainknak személyessé vált, Akkor tudni fogjuk hogy jelen van bennünk valamint a legapróbb fűszálban, akkor tisztelni fogjuk őt, nem rajtunk kívül valamiben vagy valakiben, hanem bennünk saját magunkban.

2012. jún. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Milyen alakban van ő?"


Hát ott van Jézus meg a Szentlélek. Jézus ember is nem csak Isten ezért Őt könnyebb elképzelni. Bár valószínűleg egész másmilyen mint amilyennek elképzeljük. Én egy végtelenül szelíd, türelmes, jóindulatú, megértő, kedves embernek képzelem aki mindenkit szeret. De ugyanakkor bölcs is és igazságos is, nem lehet becsapni. Ha muszály akkor tud szigorú is lenni.


A Szentlélek már nehezebben elképzelhető személy. Hasonló tulajdonságai vannak mint Jézusnak vagy az Atyának, de nagy különbség hogy Őt általában nem lehet látni. :) Érezni viszont lehet a jelenlétét szerencsére.


"Mit csinál?"


Folyamatosan vezeti az emberek életét olyan irányba hogy minél többen megmeneküljenek. Mindenkinek azt adja ami az üdvözüléséhez szükséges, meg még egyéb kegyelmeket is. Ha kell akkor beavatkozik az életünkbe misztikus módon is.

2012. jún. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!