Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti barátkoznátok misszionárius...

Ti barátkoznátok misszionáriussal?

Figyelt kérdés

2012. jún. 26. 02:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kedves 1.!

Miért?

2012. jún. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Amíg jó ember, addig semmi akadálya.
2012. jún. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Salx Narval ***** válasza:
Persze, miért ne. Én mindenkivel szívesen ismerkedek, aztán, ha úgy alakul, akár barátok is lehetünk.
2012. jún. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nemrégen jóba lettünk, de nem tudtam eddig arról, hogy külföldről jött hittérítő, csak annyit mondott, hogy ő Istent szolgálja... és hát így végülis eléggé fura, mert én nem akarok vallást változtatni...
2012. jún. 26. 13:58
 5/14 Salx Narval ***** válasza:
Barátkozásról és nem hittérítésről írtál.:D
2012. jún. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen misszionárius. Találkoztam már több keresztény felekezet misszionáriusaival; nem alakultak ki szoros barátságok, de nem is ez volt a cél.

Egy lazább kapcsolat simán belefér mindenképp, de pl. mormon vagy egyéb szektás misszionáriusokkal nem fűzném szorosabbra a szálakat.


Nem írtad, te milyen hívő vagy, kérdező, és hogy milyen misszionáriusokról van szó; de ha tudjátok tolerálni a másik hitét, akkor működhet egy kapcsolat. Ha nem a minden áron való győzködés megy, vagy a vallási viták. Mert az nem jó.

2012. jún. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 vmarci1 ***** válasza:
Attól, hogy barátkozol egy misszionáriussal, még nem fog felbátorodni, hogy bármilyen felekezetre áttérítsen. Én római katolikusként bármilyen felekezet misszionáriusával szívesen elbeszélgetnék, mert érdekel, milyen az élet a kereszténység többi ágában vagy más vallásokban. Ez persze nem azt jelenti, hogy át akarnék térni, de az ember ismerje meg a körülötte lévő világot.
2012. jún. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. :) A mormon az milyen vallási nézet?
2012. jún. 30. 01:17
 9/14 Salx Narval ***** válasza:
A keresztény egyház és a tudomány álláspontja szerint is egy koholmány az egész. Amúgy ők is Krisztusban hisznek és Isteni kinyilatkoztatásból származónak tartják a szent írásaikat, pl Mormon könyve.
2012. jún. 30. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

"A keresztény egyház és a tudomány álláspontja szerint is egy koholmány az egész."

Gondolom a keresztény alatt itt a katolikust értetted, ugye? Igen, valóban nagyon messze vannak a tanaik a képmutató, pedofil, pénzéhez katolikus egyháztól. És mégis melyik az a tudományág, ami szerint koholmány, amit az egyház tanít?? Ez komolyan érdekelne.

2012. dec. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!