Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges a Biblia kibővítése?

Lehetséges a Biblia kibővítése?

Figyelt kérdés
Ha a Bibliát olyan emberek írták, akiknek Isten "diktálta", hogy mit írjanak, akkor, ha ma egy ember, aki szintén isteni sugallatot kap, hogy mit kéne még hozzáírni a Bibliához, mert neki ezt Isten mondta, és jelentkezik a Vatikánban egy főmuftinál a gondolataival, akkor azokat hozzáírják a Bibliához?
2009. júl. 7. 20:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%
Nem. Ma már az ilyen emberek szerencsére a diliházakban vannak. A pápát és a s*ggnyalóit is utánuk kellene küldeni a mormonokkalés a szcientológusokkal együtt, akkor minden rendben lenne és ilyen kérdések sem születnének.
2009. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%

A kérdés jó!

Főmufti viszont a muszlimoknál van, a Vatikánban nincsen.

Egyébként biztosan nem írnák hozzá, bár nem tudom, milyen indokkal utasítanák el.

Az 1. válaszoló meg egy b-unkó, szerintem.

2009. júl. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
jó, hát csak poénból írtam a főmuftit! olyan szlengesen. :D
2009. júl. 7. 21:13
 4/22 A kérdező kommentje:

amúgy bevallom őszintén, egyáltalán nem vagyok hívő, kicsit provokációnak tettem fel a kérdést.

engem nem zavar épp ezért, hogy kicsit kemélyebben válaszolt az 1. :)

2009. júl. 7. 21:15
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
ha csak a hívő emberek gyalázása a cél... akkor tényleg jópofa volt az 1.
2009. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
jaj, dehogyis! :) érdekel azért, hogy erre mit válaszolnak a hozzáértők.
2009. júl. 7. 21:26
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

A Kinyilatkoztatás az utolsó apostol (Szent János) halálával lezárult

Magánkinyilatkoztatás több is volt, Lourdes,Fatima, Medjugorje stb). A magánkinyilatkoztatás nem egyenértékü a Szentirással.

A Szentiráshoz sem hozzátenni, sem elvenni belőle nem szabad.

2009. júl. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%

Ha valaki jelentkezne a Vatikánban a pápánál ( feltéve,hogy bejutna hozzá )azzal.hogy Isten neki mondott valamit,nem hinnék el,és nem írnák bele a Bibliába.

Sokan állítják,hogy isteni sugallatot hallottak,megjelent nekik Szűz Műria,valamilyen csoda történt velük stb.

Az Egyház ezt kivizsgálja,és általában nem találja meggyőzőnek.Nem tudok róla,hogy a Lourdesi Jelenés óta elismert volna valamit.De amit ott mondott a jelenés Bernadettnek és társainak,az sem került bele sem az Ószövetségbe,sem az Újszövetségbe.Egyedül a rózsafűzért imádkozzák azóta.

A Bibliában írottakat nem változtatja egyik egyház sem,legfeljebb a nyelvezete korszerűbb a réginél.Pl. az olyan szavakat mint:vala, úgy írják,hogy volt stb.at értelme marad a szövegnek.

2009. júl. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
36%

Hát igen! A kérdés azonnali társítása a Vatikánnal eleve humoros. Miért pont oda menne egy képzeletbeli emberke? Mert az emberek fejében az a kép él, hogy a kereszténység autentikus forrása a római katolikus egyház?

Sok mítosz él az emberek fejében, ez is egy közülük.

Máskülönben pedig nekik nem is kell szó szerinti értelemben hozzátenniük (vagy elvenniük) a bibliához/ból, hiszen nagyrészt nem is arra épül az egyház!

Nevetséges a kérdés ilyenformán, mert pont ez az egyház tért el az egyik legjelentősebben az Szentírástól.

(Tehát nem a kérdés feltevő a nevetséges, hanem csak a kérdése humoros, amúgy a kérdés nagyon is jó!)


Igen, a Biblia lezárt mű és ezzel még a létező, legnagyobb szekta sem tud mit kezdeni.

2009. júl. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
45%

Nyilván azért menne a Katolikus Egyházhoz, mert az az egyetlen, Krisztus által alapított egyház, és az tanítja egyedül hitelesen Jézus tanításait!

Másrészt nehéz is lenne a többezer protestáns egyházacskát megkeresni, és meggyőzni az igazáról, akikben csak annyi a közös, hogy mind magát tartja a katolikus "elhajlásoktól" megtisztított igazi kereszténynek, mikor néha még gyülekezeteik is mást tanítanak.

A mocskolódó stílushoz pedig gratulálok.

2009. júl. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!