Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha leütök egy legyet azzal...

Ha leütök egy legyet azzal megsértem a hatodik parancsolatot és meg kell gyónnom?

Figyelt kérdés
Vagy a "Ne ölj!" az csak arra vonatkozik, ha embert ölök?
2012. jún. 27. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Mikor csak a kérdést láttam, akkor nem értettem, hogy mitől lennél parázna, ha leütsz egy legyet?? :D Aztán látom, hogy a "Ne ölj!"-re gondoltál. Oké, az én olvasatomban ez az 5. parancs, de most ez mindegy.


Amúgy nem követsz el bűnt, ez a parancs az emberélet kioltására, illetve önmagunk és társaink életének veszélyeztetéséről szól.

2012. jún. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


A NE ÖLJ parancsolat azt jelenti: ne álljunk bosszút magunkért, ne fizessünk gonosszal a gonoszért, sőt szeressük ellenségeinket, azaz a magunk részéről igazságot és jót cselekedjünk irántuk, a nekünk okozott sérelem ellenére is (Róma 12:17–21). Jézus magyarázata szerint (Máté 5:21–22) bűn haraggal, gyűlölködő, megvető szavakkal,

vagy pedig tettel – testi sértéssel és életet kioltó öléssel – válaszolni a minket ért igazságtalanságokra, sérelmekre. A saját életünk ajándékát is becsüljük meg azáltal, hogy nem a pillanatnyi kívánságokat követjük életmódunkban és szokásainkban, hanem a természet törvényeit igyekszünk megismerni és követni, hogy így megőrizzük egészségünket, és a legjobb teljesítőképességgel szolgálhassunk

Istennek és egymásnak. Ez a parancsolat vonatkozik a szenvedők és nyomorgók elhanyagolására önzésből vagy közömbösségből, az élvezet hajhászására, a szükségtelen nélkülözésre és az egészséget veszélyeztető, mértéktelen munkára is. A Biblia nem tiltja az állatok megölését.


Üdv. Péter

2012. jún. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Zsolt 145, 8 Irgalmas és könyörületes az Úr, késedelmes a haragra és nagy kegyelmű.

9. Jó az Úr mindenki iránt, és könyörületes MINDEN TEREMTMÉNYÉHEZ.


Mt 5,48 Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.

2012. júl. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Levka Reina ***** válasza:

Én azt gondolom, a "ne ölj" minden teremtményre vonatkozik, bár láttam mát papot is hangyát elnyomni. Meg az is igaz, hogy eszünk húst, illetve a növények is élőlények... Nehéz kérdés. Én a függöny möté csalom a legyeket - nem nehéz, mert mennek az ablakhoz - aztán a függönnyel könnyedén elkapom és kidobálom őket.

esős időben a lábam elé nézek a csigák miatt, és ha látom, félreteszem őket. A négyéves kisfiam nem hajlandó megenni a húst, "mert az meghalt". Szerintem az igazi nemeslekűség, tízparancsolattól függetlenül, ha tisztelünk lehetőség szerint minden életet (nyilván a tüdőgyulladásra azért adunk antibioticumot, hogy a baktériumok elpusztuljanak, mert különben ők ölnének meg minket - ez jogos önvédelem!).

2012. júl. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

" a növények is élőlények"


Bibliai értelemben NEM!


A halál a bűneset óta uralkodik a földön, Isten az állatoknak és az embernek adott minden maghozó növényt eledelül. Noénak állatokat kellett a bárkára vinnie, nem növényeket.

2012. júl. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!