Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon tapintatlan velem a...

Nagyon tapintatlan velem a családom, pedig szeretnék egy rendes keresztelőt, ami nagyon fontos nekem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A családunkban szinte senki nem keresztény, csak a nagynéném. Szeretnék egy felnőtt keresztelőt, bérmálással és Eucharisztia szentségével. Először kinevettek a szüleim, hogy védőszentemként és nevemként Szt. Gianna-t választottam. Most pedig le akarják szedni a fejem, amiért nem édesapám, hanem édesanyám nővérét szeretném keresztszülőmként. Az édesapám valami olyat mondott, hogy nem érdekli hogy, de ne bántsam meg apukám nővérét ezzel. Nem értik meg, hogy hitetlen ember nem igazolhat keresztszülőként.. :( Le akarják fizetni a papot. Én nagyon szeretnék egy rendes szertartást, nem tudom mit mondjak nekik, mindig csak le vagyok szidva, itthon megy a káromlás.. Mi tévő legyek? Mit mondjak nekik? Hogyan állhatnék ki magamért?
2012. jún. 29. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Beszélgetsz velük és véghez viszed, amit akarsz.

Ez rólad szól és nem róluk.

2012. jún. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Felnőtt keresztségnél tudtommal nem kötelező keresztszülő. Vagy a katolikusoknál nem így van?


Először is beszéld meg a pappal, hogy normális felnőtt keresztelőt szeretnél, utána lehetne egy közös beszélgetés is (a pap, szüleid és Te). Közösen megbeszélhetnétek a dolgokat.


Kívánom, hogy olyan keresztelőd legyen, amilyet szeretnél! Imádkozni fogok Érted! :)


Áldás, békesség!

Mihály

2012. jún. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van, nem kell keresztszülő egyáltalán, úgyhogy ezzel talán meg is van oldva a vita.


A papot pedig nem lehet lefizetni, vagy ha nálatok mégis, akkor sürgősen válassz egy másik egyházközséget...

2012. júl. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!