Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogyan erősítitek magatokba...

Ti hogyan erősítitek magatokban hiteteket, ha az meginog, meggyengül időnként?

Figyelt kérdés
Nekem azt javasoltak, imádkozzak sokat éjjelente, olvassam hitem szentírásait, s kérjem meg istenségem erősödjön meg hitem. Tehetek még valamit ez ügyben?
2012. júl. 1. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
olvad a Bibliát a Zsoltárok könyvét
2012. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hit önmagában nem elég. Hihet az ember a télapóban is, és erősítgetheti magában, de mit ér el vele?


Az egyetlen, élő Istenhez kel fordulni, és nem a bálványokhoz. Ő válaszol, és akkor az ember hite már nemcsak mások beszédén, vagy könyveken, hanem személyes tapasztalaton is alapul.

2012. júl. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Nekem vannak kedvenc igéim, amiket megjegyeztem. Mivel szilárdan hiszem, hogy a Biblia Isten szava az embereknek, ezért csak emlékeznem kell ezekre, vagy újra elolvasnom. Ajánlom például a 37-es, vagy a 91-es zsoltárt. Utóbbit megzenésítve is hallottam, sokkal hatásosabb. :)
2012. júl. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs, de nekem a leírásból úgy tűnik, nem keresztény vagy.

Ha konkrétan megneveznéd, melyik valláshoz tartozol vagy miben hiszel, akkor talán adekvátabb válaszokat kapnál.

2012. júl. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Zsidók 10:24, 25.

Rendszeres gyülekezetbe való járás, a testvérekkel való beszélgetés, mert igy lehet megerősíteni egymást. Pál írta Róma 1:11,12: kölcsönösen bátorítsuk egymást, rendszeres biblia olvasás, elmélkedés, és nem utolsó sorban az ima, mert az imának nagy ereje van ha kifejti hatását.

2012. júl. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fellapozom a fizika tankönyveimet.
2012. júl. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!