Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 10 év után mi változott?...

10 év után mi változott? Átértékeltétek már magatokban?

Figyelt kérdés

Kicsit általános kérdés, de valahol mégsem :)

Egy nő és egy férfi mennyit változik? Ugyanazok még az érzések? Biztos nem, hisz ennyi idő alatt minden és mindenki változik. Tehát sem a nő, sem a férfi már nem ugyanaz az ember, aki 10 éve volt. Ez jó?

Ki miben változott jó és rossz irányban? És a párja? Mert ugye mindenkinek vannak hibái. De vajon te ezt felismered-e? Párod felismeri-e?

Kommunikáció hogy alakult? Figyelem, törödés, jóban-rosszban együtt 100%-ig működik mindkettőtök részéről, mindig?

Sok minden jár a fejemben, talán azért, mert párommal nem igazán tudok már beszélgetni, inkább kerüljük a beszélgetéseket, ami nekem nem jó és néha egyszerre robbantok rá mindent. Ez meg egyikünknek sem. Ez vajon mennyire normális? Mások élnek még így? Hogy kell ezeket a dolgokat kezelni, mert nekünk nem megy.

Tudom, hogy másképp működnek a nők és a férfiak, de egyszerűen, ha én nem érzem a maximális törődést, nem tudok én sem a toppon lenni.


2012. jan. 17. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:

A mi kapcsolatunk pont az ellentétes irányba változott, mint ahogy te írtad. Kizárólag a 10 év miatt figyeltem fel kérdésedre, pont azóta vagyunk együtt.

Mindketten változtunk, 10 év sok idő. De mi egymáshoz csiszolódtunk, tudom közhely, de igaz. Én robbanékony természetű vagyok, a párom nyugodt. Mellette sokkal nyugodtabb lettem, nem robbanok olyan hamar, türelemre tettem szert. Ő hamarabb kiáll az érdekeiért, mint kapcsolatunk előtt. Egymás természetéből azt a szeletkét tanultuk meg ami bennünk hiányzott, de a jobb boldoguláshoz szükségünk van rá.

Amit te írtál az az elhidegülés. Egy kapcsolat nem változik ilyenné természetszerűleg az évek után. Talán ne robbants rá mindent, hanem egy nyugodt és meghitt pillanatban beszélj vele erről.

2012. jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és gratulálok nektek! :)
2012. jan. 17. 20:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi a párommal 8 éve vagyunk együtt. Úgy érzem sokkal erősebb a kapcsolatunk, mint a kezdetekkor. Jó persze akkor ezer fokon égtünk, dehát most is nagyon szeretjük egymást.

Tudunk mindenről beszélgetni, nem fogyunk ki a témából.

Mi tényleg jóban-rosszban együtt vagyunk, számíthatunk a másikra. bizonyítéka a szerelmünknek, hogy történt az életünkben egy tragédia, újszülött kisfiúnk meghalt, és csak egymásba tudtunk kapaszkodni, nem martuk egymást, bár a fájdalomba kishíján beleőrültünk. De mégis tartottuk egymásban a lelket, másunk se volt csak a szerelmünk. /Igazából Ő húzott engem vissza a valódi életbe, hogy talpra tudjak állni./

Ez segített át minket a tragédiánkon.

Azt mondják egy ilyen trauma a párok életében fordulópont. vagy annyira megerősíti a kapcsolatot hogy örökre együtt maradnak, vagy a sok fájdalom, kétségbeesés miatt állandóan marják egymást és végül elválnak útjaik.


Hibáim vannak nekem is, amivel tisztában is vagyok. De a páromnak is: pl. van hogy ok nélkül morog. Ezt szóvá teszem neki, látja hogy kezdek robbanni és akkor elvicceljük az egészet.

Én úgy érzem Ő a másik felem, nem tudom elképzelni nélküle az életem!

2012. jan. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi 4 éve vagyunk együtt, azért "merek" ide írni, mert nagyon korán jöttünk össze... Tizenéves korban (15-19) ilyenkor vannak a legnagyobb változások az ember életében, gondoltam ez minimum kitesz így 8 évet :)) Ha nem, bocs.


Nagyon hullámzó volt a kapcsolat sokáig, hiszen elsők vagyunk egymásnak minden téren, és ezzel azonosulni elég nehéz volt.. Megszokni ezt az egész párkapcsolatosdit két ilyen fiatalnak... Szinte lehetetlen :D

Mára meg rájöttünk, hogy egymás mellett is tudunk változni, és épp ez teszi izgalmassá a kapcsolatot. Új embernek érezzük magunkat és egymást, ha engedjük a változásokat bekövetkezni :) Feldobhatja a kapcsolatot, ha ezek működnek.. Egy új frizura, hajszín, életstílus... új sport, érdeklődési kör, hobbi.. Ezeket mind át lehet élni együtt, és ha ez működik, érezhetjük, hogy változhatunk, mégis az érzéseink a helyükön maradhatnak :) Nehéz ezt kitapasztalni, és megtalálni azt ,akivel ez működik, de nem lehetetlen.


Most nekünk is hasonló a problémánk, hogy ő úgy érzi maximálisan mellettem van, és törődik velem, holott ez max gondolati síkon megy, és én úgy érzem kb sose történik meg.. :D sok vita, és próbálkozás után már elég jó a helyzet. :) De ez sem egyszerű, és sose lesz az. Mindenkiben megtaláljuk a hibát, amit nehezen viselünk el, erre nem mindig orvosság az új pár keresése, persze ha ésszerű keretek között mozognak a problémák. Nem véletlenül nincs párkapcsolati kézikönyv ;)

2012. jan. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bakoblanka válasza:
Utolsó hozzászólünak: hála Istennek, nagyon sok a párkapcsolati kézikönyv, és ezek sokban hozzá tudnak járulni az egészséges kapcsolat, kommunikáció és konfliktuskezeléshez. Ajánlom Gottmann: A jól működő házasság 7 alapelvét.
2023. márc. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!