Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon Isten "haragszik" a sok...

Vajon Isten "haragszik" a sok gyilkolos tv-musorra?

Figyelt kérdés

Ugy ertem vajon bun megnezni egy krimit, vagy ijesmit?

Bibliailag kerdem, kerem kezeljetek komolyan a kerdest.


2012. júl. 3. 09:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%
A Biblia is tele van gyilkolással, sőt van ahol Isten a "tettes". Én sokszor hallottam ezt hívőktől, hogy nem jó dolog ilyen jellegű filmeket nézni, ők mégis szent könyvként tisztelik a Bibliát, ami tele van erőszakkal. Hát érdekes...
2012. júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
23%

Azért az engedtessék meg, hogy teremtő, eldöntse azt, hogy az elburjánzott fekélyt mikor és miért vágja ki a nem oda tartozó testrészek közül.

Te a végtelenségig engednéd, hogy más emberek az életedet, s a gyermekeid, családodat veszélyeztessék, vagy tennél ellene?

Esetleg még meg is ajándékoznád mert a életetekkel játszana.


A kérdezőnek:Miért e kérdés?

Ha a bibliát vesszük alapul, nyilván nem örül a teremtő annak, hogy ilyesmit nézel, hiszen a gondolkodásodat, nem a jóra építed, hanem rombolod negatív dolgokkal.

Persze ez is lelkiismereti kérdés.

Szerinted Jézus megnézne ilyen filmeket?

Nos a válasz szerint tegyél te is...

2012. júl. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem Isten nem néz TV-t. Teljesen közömbösek neki a műsorok.
2012. júl. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Antimod ***** válasza:
45%
Isten szabad kezet ad nekünk. A sok gyilkolós tv-műsor nem más, mint fantázia. Szerintem segít megérteni azt, hogy mi a rossz, mi a jó, és "kiélni" ezeket az érzéseket, gondolatokat. Szerintem éppen ezért nem bűn megnézni. Az ember sok butaságot ki tud találni, amit aztán vallási köntösbe bújtat, és ez sajnos a Bibliában leírtakra is vonatkozik. Igazából - meglátásom szerint - egy aranyszabály van: "Ne tégy mással olyat, amit nem szeretnéd, ha veled is tennének!" Minden más belemagyarázás. Ha valaki szeret szerepelni, és játszik egy ilyen filmben, te pedig ezt megnézed és élvezed, hol itt a bűn? Bűn lenne minden színdarab és sok irodalmi mű is, mert gonoszság nélkül nem lehet értelmezni a jót sem.
2012. júl. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

Isten nem haragszik semmiért, a harag kicsinyes érzelem megnyilvánulás, csak emberi közösségekben fordulhat elő.

Isten ennek jóval felette áll!

2012. júl. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Na akkor vegyuk igy:Isten haragszik ha olyan tv musort nezek mint pl a CSI, Nyomtalanul, stb. ...?

Tehat olyan musort, ahol nem "istenitik" az eroszakot, hanem megvetik azt. Pl. arra tanit, hogy ne kovesd el, mert megvan a kovetkezmenye.

2012. júl. 3. 10:40
 7/23 anonim ***** válasza:

5.

[link]

2012. júl. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Jo, de akkor ez BUN-e vagy sem?
2012. júl. 3. 11:03
 9/23 anonim ***** válasza:
Figyelj, nem tudja ezt senki. Még a Biblia alapján sem. Van aki azt szűri le belőle, hogy bűn, van aki azt, hogy nem. De az egyházak többsége szerint úgy gondolom nem az. Hiszen a filmek készítői között is sok a vallásos.
2012. júl. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Önmagadért tedd, vagy ne tedd meg a dolgokat, ne félelemből, hogy talán ezzel bűnt követsz el Isten szemében.
2012. júl. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!