Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi ti a gyermekeitek...

Jehova Tanúi ti a gyermekeitek milyen idő korukban kezdtétek a gyülibe vinni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 3. 14:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy titeket mikor kezdtek vinni a szüleitek?
2012. júl. 3. 14:49
 2/11 anonim ***** válasza:

15 Gyermekeink egy romlott világban élnek. Igen fontos tehát, hogy az erő és a meggyőződés érzését lássák bennünk és tudatában legyenek annak, hogy ha igazuk van, mellettük állunk és támogatjuk őket, ahogyan Sára megvédte Izsákot Izmael ellen (1Mózes 21:9, 10). De nem szabad megfeledkeznünk arról sem, hogy ha jót feltételezünk róluk, ha azt várjuk el tőlük, jobban megnyerjük őket. „Tudjátok, miért nincs velünk semmi bajotok?” — kérdezte egy fiatal tanú az édesapjától. „ Azért, mert sohasem akartok tettenérni minket valamilyen rossz cselekedeten; mivel feltételezitek rólunk, hogy helyesen cselekszünk, és nem is tennénk másként.” Mily gyakran vádolják a szülők a gyermekeiket olyasmivel, amiről később kiderül, hogy nem követték el! Ha hazugsággal vádolod a gyermekeidet és a vád nem jogos, azt gondolhatják rólad, hogy hazugságra számítasz náluk és legközelebb meg is teszik.

16 Sokan bölcsnek tartották, hogy magukkal vigyék a gyermekeiket már a zsenge kortól kezdve azokra az összejövetelekre, ahol Isten Igéjéről beszélnek; de nem ülnek le velük egy külön szobában és nem vonulnak velük hátra (kivéve, ha alapos ok van rá, és csak rövid időre). Megtanítják őket, hogy nyugodtan üljenek, mutassanak tiszteletet az összejövetel iránt és fordítsák hasznukra az ott elhangzó jó dolgokat. Ma sok idősebb személy, aki szilárdan áll a hitben, örömmel gondol vissza a szülei buzgalmára, akik nagy távolságról talán egy rozoga, öreg autóban vitték el őket az összejövetelekre. Egy gyülekezeti vén visszaemlékszik arra, hogyan beszéltek meg a szülei bonyolult bibliai próféciákat, amikor felkészültek az Őrtorony-tanulmányozásra hosszú évekkel azelőtt, amikor ő még kisfiúként játszogatott a padlón ülve. Akkor a szülei aligha gondolták, hogy figyelmesen hallgatja őket — még kevésbé gondolhatták, hogy több mint fél évszázaddal később eszébe jutnak majd ezek a magyarázatok!

17 Ezsdrás idejében mindenki, aki kellő értelemmel rendelkezett, napkeltétől délig hallgatta az Írások felolvasását (Nehémiás 8:2, 3). Ha akkor éltél volna, vajon ott lettek volna a gyermekeid, vagy talán úgy gondoltad volna, hogy az anyag túl nehéz, a felolvasás pedig túl hosszú, ezért játszani küldted volna őket? József és Mária „szokás szerint évről-évre feljártak Jeruzsálembe a pászkaünnepre”. Ezért voltak ott akkor is, amikor Jézus 12 éves volt (Lukács 2:41–49). Te is megtetted volna ezt a nagy utat, gyalogosan vagy szamárháton, hogy ott lehess az összejövetelen? Amikor egy nagy sokaság — köztük „kisgyermekek” is — Jézushoz jött, hogy meghallgassák őt, és nem volt mit enniük, Jézus csodálatos módon táplálta őket (Máté 14:21; 15:38).

2012. júl. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
En nem vagyok Jehova Tanuja de engem kicsi gyerekkorom ota vittek gyulekezetbe a szuleim es ez nagyon jo hatassal volt ram,persze ettol fuggetlenul megteresre volt szuksegem amikor felnottem ugyanugy mint aki sohasem jart gyulekezetbe,de halas vagyok amiert a szuleim gyerekkoromban mar bemutattak nekem az igazi kereszteny eletet.
2012. júl. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Remélhetőleg soha, és minél távolabb kerül a jehovista szektától a gyerek. Egyáltalában nem javaslom semmilyen gyülekezetbe vinni a gyereket, de ha már muszáj, akkor inkább valami normális keresztény egyházat válassz (katolikus, református, evangélikus).
2012. júl. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2012. júl. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

Az előttem szólónak: a kérdés nem neked szólt, hanem a tanúknak.

Én 3. éves korában kezdtem, mert akkor ismertem meg a bibliai tanítást, de nem lehet elég korán kezdeni.

Ha felnőtt korára, még sem választja ezt az utat, akkor is kap egy képet a biblia, és a teremtő, nevelési, és viselkedési szabályairól.

nem tudom miért kell harcolni. inkább "harcolnál" azok ellen akik miatt idáig fajult a világ.

A szent irás azt mondja:

"jajj akik a gonoszt jónak, a jót pedig gonosznak mondja.

Itt nincsenek paráznaságra, lopásra, gyilkolásra tanítva e gyermekek. nincs bele nevelve a kis elméjükbe, a nemzeti öntudat, hogy ha valaki más nemzetbe, vagy rasszhoz tartozik az ellenség.

A biblia tanítása szerint minden ember egyenlő isten szemében, és ezért szeretni kell még a felebarátokat is mint önmagunkat, és nem uszítunk senkit még ha nem tartozik a mi hit nézetünkhöz is . Ha végig olvasod a tanúk sorait, soha nem gyaláztak senkit a vallásukhoz tartozóan, hogy "mindenkit lebeszéljek a katolikus egyházról, mert ott pedofil papok vannak".

Ha megfigyeled senkit nem sértegetünk, hanem a biblia tanításait vázoljuk fel a vizsgálódásunkból kifolyólag, mit gondolunk mi erről.

Lázító beszólásokat, nem tettünk senkinek a vallása ellen mint ahogy minket csoportként is és egyénileg támadnak.

Nem tünt fel ez neked?

2012. júl. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Csecsemökorától. Ahogyan azt a Teremtö szava is tanácsba adja. A jót onnantól kell a gyermeknek megtanulnia. Igy ez is egy jó szokásává válik!
2012. júl. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 lsandor ***** válasza:
17%
Nos engem olyan 3, 5 éves koromtól, és nagyon hálás vagyok emiatt
2012. júl. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mulder614 ***** válasza:
17%
Gyerekkorától, hisz akkor megszokja a környezetet. Aztán ha már érti is amit hall akkor már megszokott lesz számára a rendszeres részvétel. Ami számunkra fontos.
2012. júl. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha valakibe mar gyerekkoraba belenevelik a hamis tanitast az nem nagyon jo dolog, mert majd ha felno eleg nehezen lehet jozansagra birni,de ha az igazsagot hallja valaki gyerekkoratol kezdve annak jo eredmenyei lesznek,egy hatranya van ha valaki kicsikoratol kezdve gyulekezetbe jar,es pedig az hogyha majd felno akkor azt hiszi hogy o azaltal hogy gyulekezetbe jart o mar automatikusan orok eletet kapott,pedig nem,ujjaszuletes nelkul nem lehet Isten orszagaba bejutni.
2012. júl. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!