Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az furcsa, hogy már 12 évesen...

Az furcsa, hogy már 12 évesen leálltam a vallási témákkal?

Figyelt kérdés

Mármint a korombeli 10-13 évesek még templomokba járnak,vagy legalábbis kiejtik egyszer-kétszer,hogy 'Jézusom!',vagy 'Istenem!',de én ilyenkor már azt mondom,hogy 'A nemlétező istenre mondom!' vagy 'Jézusom,aki nem is létezett!'.

Ez normális?



2012. júl. 4. 16:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Az mindenképp normális, hogy saját személyiséged alakul ki, ami nem feltétlenül egyezik másokéval.
2012. júl. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
Nem,nem normális,hogy 12 évesen ekkora pofád van...
2012. júl. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Nem, egyáltalán nem normális.


Ugyanis messziről ordít, hogy ezeket a kifejezéseket szándékosan, mások heccelésére, provokálására alkotta valaki (te, vagy akitől hallottad); vagy esetleg azért, mert viccesnek tartja / tartod, pedig nem az.


Egy 12 évestől ráadásul ezek szokatlan, erőltetett mondatok. Nem tudom bebizonyítani, hogy nem is annyi vagy (pedig szerintem tényleg több); viszont te sem azt, hogy de igenis...


Úgyhogy ennyi; lehet utálni. :D

2012. júl. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Berta Wooster: Ugyanez a véleményem.
2012. júl. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi közöm a vallásokhoz, nem hiszek istenben. De muszáj tudatnom veled, hogy Jézus létezett. :D
2012. júl. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
16.24-es vagyok,mellesleg 'Jézusom!' vagy 'Istenem!' a nem vallásosok szájából is kicsúszik néha..
2012. júl. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Az normális, hogy kinövöd a vallásosságot, nagyon sok ember kinövi (persze ha megkérdezik őket, megszokásból katolikusnak vagy kereszténynek vallják magukat) és csak nagyon kevesen maradnak aktív, vagy egyáltalán vallásosak, miután a szülői, nagyszülői nyomás megszűnt, jellemzően bérmálkozás/konfirmáció után. A nem normális az, hogy így kirakatba teszed, nem mintha szégyellni kéne, és ilyen mesterkélt kifejezéseket tömsz a beszédedbe.
2012. júl. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

'A nemlétező istenre mondom!' vagy 'Jézusom,aki nem is létezett!'


Nem álltál le. Ha leálltál volna, akkor egyszerűen nem használnád az ismerőseid által használt fenti szófordulatokat. Te ugyan úgy kiejted Isten és Jézus nevét, mint ők. Nem akarok tippeket adni, mert ez tiszteletlenség, amit csinálsz, de ilyen erővel bármely más vallás tiszteletben álló személyeit is emlegethetnéd.

2012. júl. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező, aki létezel, de nem hiszek benned: ez szánalmas.
2012. júl. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem lehet, hogy csak lázadsz?
2012. júl. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!