Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nézi valaki közületek az...

Nézi valaki közületek az Odaát c. sorozatot? Szerintetek lehet keresztény beállítottságú?

Figyelt kérdés
Az első három évad még démonűzésről szól, de aztán agyalok is szerepelnek benne.Csak érdekelne, hogy vajon a rendező mit akar belőle kihozni.

2012. júl. 4. 17:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

ha Jézus nevében űznek ördögöt benne akkor talán

van benne Jézus neve?

2012. júl. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Lehet felhasználták az elemeit de ennyi erővel a Family Guy is keresztény mert van benne Jézus és isten és a rendezője ha jól tudom ateista.
2012. júl. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nem szerepel benne Jézus neve, de nem láttam végig. Ezért gondoltam, hogy hátha később lesz a nagy fordulat. Na mindegy, köszi azért!
2012. júl. 4. 18:19
 4/15 anonim ***** válasza:

Szárnyas humanoid lények nem csak a Bibliában vannak, éppen ezért jó alapanyagok egy ilyen sorozatnak.

Ahogy pl. a Csillagkapuban is rengeteg mitológia elemet vegyítettek (egyiptom, görög, viking, keresztény), úgy ezt megteszik egy természetfelettivel foglalkozó sorozatban is. De pl. a True bloodban is van egy erősen a keresztény mitológiára épülő vonal.

Azért, mert az embereket foglalkoztatják a misztikus, a rejtélyes ókorhoz, középkorhoz kapcsolódó legendák, mítoszok.

Nem kell belelátni semmit.

2012. júl. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

SPOILER

Késóbb benne lesz Lucifer( sátán) is meg benne lesz Mihály arkangyal, akik keresztények ha jól tudom,meg szó lesz Istenről is... tehát ilyen értelem ben igen, de lesz egy olyan rész is ahol egy csomó más vallás istene lesz benne szóval nem csak kerezstény beállítotságú :)

2012. júl. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az Odaát pusztán merít a keresztény mitológiából. Semmiképp sem nevezném keresztény beállítottságúnak.


NAGYON ENYHE SPOILER


Az egyik részben egy angyal meg is említi, hogy a Biblia többször téved, mint amikor igazat állít. Az apokalipszis egyik lovasa (Halál) elmondja, hogy ugyanolyan idős, mint Isten és előbb-utóbb őt is "elkaszálja". Raphael arkangyal egy beképzelt, kegyetlenkedő barom és még lehetne sorolni az eltéréseket.

2012. júl. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
LEHET SPOILER! Most jut eszembe,hogy volt egy rész amikor egy szellem csak azért létezett mert fenn volt egy weblapon és annyian hitték,hogy létezik,hogy pusztán ezért megjelent. És a végén megkérdezték,hogy Isten vajon csak azért létezik-e. Ilyet szerintem a vallásos nem kérdez
2012. júl. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem,egy részben csak megemlítették Jézust,hogy"ne bántsd!"

Szerintem jó sztori,persze vannak benne jobban és kevésbé sikerült részek.

Én szoktam is nézni.


Szerintem kicsit olyan Biblia plusszos.

Minden,ami biblikum,megjelenik benne.

2012. júl. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
a foszal a biblia, illetve annak kevesbe ismertebb reszei.(ezeket persze jol atirva :d) de rengeteg mas hitvilagbol is emelteltek at pl hindu, viking stb
2012. júl. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
jah es mutatjak benne Istent is csak kicsit gondolkodni kell rajta hogy kitalald
2012. júl. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!