Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Bibliában leírt keresztsé...

Ha a Bibliában leírt keresztséget szeretném megkapni (megkeresztelkednék), hová kell fordulnom?

Figyelt kérdés

2012. júl. 5. 16:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Ne adj arra, amit mások mondanak. Imádkozz azért, hogy Isten segítsen neked megtalálni a helyes vallást, mutassa meg, hogy melyik az. Hidd el, hogy megmutatja majd! :)
2012. júl. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem mindegy melyik egyházhoz megy. Nagyon sok a hamis tanítás, hamis egyház. De ha igazán Istent keresi, akkor a szíve által előbb utóbb látni fogja ezeket.
2012. júl. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Adullám. eoldal.hu
2012. júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:

"16. Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia.

17. És felelvén Jézus, monda néki: Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg néked, hanem az én mennyei Atyám.

18. De én is mondom néked, hogy te Péter vagy, és ezen a kősziklán építem fel az én anyaszentegyházamat, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat.

19. És néked adom a mennyek országának kulcsait; és a mit megkötsz a földön, a mennyekben is kötve lészen; és a mit megoldasz a földön, a mennyekben is oldva lészen. "


Máté 16. rész

2018. dec. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A Bibliában leírt keresztséget csak Jézus Krisztus tudja adni,a Szent Szellem által,ha hiszel a halálában ,feltámadásában ,és elfogadod Uradnak,megváltódnak.

A helyi gyülekezetek,egyházak keresztelésénél,vagy bemerítésénél ,csak vizes leszel és nem történik semmi más.

2018. dec. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Kétféle keresztség van, a vízkeresztség és a Szent Lélek keresztség.


Ha a vízkeresztségre kérdeztél, akkor olyan gyülekezetbe menj vízkeresztségre, ahol van Szent Lélek keresztség is. Ez utóbbi templomokban általában nem történik, ott csak papírgalambos paródia van.

2018. dec. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Utolsónak:akkor hová?
2018. dec. 26. 20:21
 18/21 anonim ***** válasza:
Isten vezessen. Ő oda fog vinni, ahol a legjobban tudod őt szolgálni. Igazából sosem értettem, hogy Isten miért van kihagyva a képletből, de nem is érdekel.
2019. ápr. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Akkor vagy keresztény, ha hiszed, hogy az Úr Jézus a megtestesült Isten, aki meghalt bűneidért és feltámad harmadnapon. Ekkor újjászülettél és elpecsételt az Úr a Szentlélekkel, és elkezdted a megszentelődést, azaz szeretetben formálódsz krisztusivá. Ez életed végéig tart. Bármelyik testvér megkeresztelhet, aki újjászületett és meg van keresztelve.
2019. ápr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

Olyan keresztény gyülekezetet javaslok, ahol hisznek az újjászületésben, bibliai a vízkeresztség (felnőttként hittel), és van Szent Lélek keresztség is. Ilyenek a pünkösdi, pünkösdi-karizmatikus, vagy más néven evangéliumi keresztény gyülekezetek. Legnagyobb hazai képviselőjük a Hit Gyüli.

Isten áldása legyen az életeden!

2019. jún. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!