Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek helyes ez a...

Szerintetek helyes ez a gondolatmenet?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy nem vagyok egy túl mélyen vallásos ember, úgyhogy nem kérek Bibliai, vagy akármilyen más idézeteket. SAJÁT GONDOLATOKAT várok. Révén a kérdés is a saját gondolatom (legalábbis nem hallottam még mástól erről), ezért elvárom, hogy te is gondolkodj.

Na tehát: A keresztények megmondták, hogy ha keresztény vagyok, és jól csinálom a Mennybe jutok. Ha nem csinálom jól, VAGY NEM VAGYOK KERESZTÉNY, akkor pokol.

Az Iszlám kimondja, hogy ha jó mohamedán vagyok, akkor paradicsom, ha nem jó, VAGY NEM MOHAMEDÁN, akkor pokol.

Most ez a két példa jutott eszembe, de még több vallás van, ami azt mondja, hogy ha egy másik hitet vallok, akkor alapból a pokolra kerülök. És mivel senki sem vall egynél több vallást, ezáltal senki nem tud eleget tenni minden vallás igényének, hogy "valld ezt, vagy megszívod". És itt jön a lényeg: MINDENKI A POKOLRA KERÜL! Ezáltal csinálhatok, ami csak jólesik, mert fölösleges strapálni magunkat, hogy "vajon ez megsértette-e az Istent?" Ugyebár ha például a keresztény Isten a Mennybe akarna küldeni, attól még Allah, Zeusz, meg Jupiter, meg az egász csapat a pokolra akar küldeni téged. Mindig maximum egy Isten akarhat téged a Mennybe, de a többi a pokolban akar elhelyezni. És hát az erő mindig a többségnél van...

Mit gondoltok erről?


2012. júl. 11. 00:01
1 2
 1/15 logs válasza:
93%
Eh, késő van, de: HA hiszel valamelyik vallásban, és csak abban az egyben, akkor számodra a többi vallás istene(i) nem is létezik/léteznek, ergo csak a te istened van, és ha jól csinálod, üdvözülsz. ha meg nem hiszel, akkor egyik mesehőstől sem kell félned.
2012. júl. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én keresztény vagyok. Nem olyan fanatikus, mint majdnem mindenki ebben a témában, de hiszek benne. De ugyanazzal a lendülettel, amivel létezik és megítél az én Istenem, ugyanazzal létezhet és megítélhet Allah, meg a többi csürhe is.
2012. júl. 11. 00:19
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

Kedves kérdező.

Én azt gondolom, hogy ha egy teremtő Isten van, akkor egy igaz imádat van, és nem 5.millió fajta.

Melyik az Igazság?

Egyszerű.Meg kell keresni azt az Istent aki a legnagyobb erkölcsi és magatartási szokásokat várta el és várja el a híveitől, és ezt komolyan véve be is tartják, mert ez nem bánatot vagy nehézséget jelent az embereknek, hanem egészséget, és jó létet,boldogságot, örömet, MINDENKI számára.

Egy igazán Jó istentől szerintem ilyeneket várhatunk.

2012. júl. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Érdekes gondolat:)

Az a helyzet,hogy a vallások Istenei emberi kitalációk(nagyrészt)így valójában nincs olyan,hogy keresztény Isten,meg Allah,meg Zeusz,meg akárki.Persze lehet ezekben hinni,de én butaságnak tartom.A teremtő az a teremtő,és kész.Isten egy és ugyanaz mindenhol,tehát,hogyan lehetne olyan,hogy a többi Isten ellene szegül pl.a "keresztény" Istennek? saját magának nem fog ellenszegülni.

2012. júl. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Hazardteam ***** válasza:
0%
Egyéb baromság? Unatkozol, vagy miva'?
2012. júl. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 szabolcs1988 ***** válasza:

Kedves kérdező!!!

Elsősorban azt kell hogy mondjam, én csak egy Istenben hiszek, nem tudom Te hogy ezzel, így nem félek attól sem hogy más Istenek is befolyásolhatnak. Valamint megvagyok győződve arról, hogy nincs pokol. Mivel tudom hogy nincs pokol, és azt hogy Isten szeret minket, nem akar nekünk rosszat, így semmikép nem kerülhetünk a pokolra.

2012. júl. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A teremtő létezik,míg a vallások kitalációk,emberi kreátumok!

A vallások létrejöttének éppen az volt a célja,hogy az "EGYséges" emberi tudatot szétdarabolják,lehetőleg egy tévtanítással félelemben tartsák,hogy az emberiség manipulálható legyen!

Pokol és mennyország nem létezik kívül,ha nem létezik belül!

2012. júl. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Ugyebár ha például a keresztény Isten a Mennybe akarna küldeni, attól még Allah, Zeusz, meg Jupiter, meg az egász csapat a pokolra akar küldeni téged"


Ez egy hibás gondolat menet . Tegyük fel , van egy igaz vallás és a többi téves . Szerinted az Újszövetség Istene olyan kegyetlen lenn , hogy ha nem hiszel benne , de budhista környezetbe születtél és nincs más választásod akkor pokollal büntetne ? A Mindenható ismeri a körülményeidet és leginkább az ehez viszonyuló tetteid (ebbe én belegondolom a hitet) alapján itél meg . Talán a II.Vatikáni-zsinat mondta ki minden ember üdvözühet a felekezetétől ( ebbe a nem keresztény vallások is beletartoznak , a hinduizmussal nem tudom mi a helyzet mert az szembe megy az Újszövetséggel ) függetlenül . A Dalai Láma is kimondta a célhoz több út is vezet (Bocsáss meg , hogy nem pontosan idéztem)

2012. júl. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a dalai láma azt mondta, de az én Jézusom figyelmeztet, hogy üdvösség csak Őáltala lehetséges. Nem hajlandó kompromisszumra, hiszen az örökéleted a tét, nem hazudhat csak azért, hogy mindenféle emberek által kreált vallások gyakorlóit meg ne sértse.
2012. júl. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szépen levezetted, hogy se isten, se pokol, se mennyország nem létezik.
2012. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!