Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az bűnnek számít ha?

Az bűnnek számít ha?

Figyelt kérdés
Az vallásilag bűnnek számít ha mondjuk egy keresztény egy mohamedán vagy buddhista emberrel akarja összekötni az életét szerelmileg? Mert úgy tudom hogy a keresztények szerint minden más vallás bűn.
2012. júl. 14. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

A kereszténység talán az egyetlen olyan világvallás, amely a szeretet tanításaira épül, ezért szó sincs olyansmiről, hogy más vallás gyakorlása bűn volna!


Az a bűn, hogy ha házasság előtt paráználkodtok, de az bűn a buddhistáknál és a mohamedánoknál is, egyedül az ateistáknál nem.

2012. júl. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít bűnnek, de nem igazán javasolt; túl nagyok a különbségek, gyakran áthidalhatatlanok. Csak akkor működhet egy ilyen "vegyes házasság", ha mindkét fél maximálisan el tudja fogadni és tiszteletben tartani a házastársa vallását.


Én keresztény vagyok, de szerintem nem bűn minden más vallás; nem tudom, kitől hallottad ezt. De azért nem kötném össze az életemet sem muszlimmal, sem buddhistával.


Sőt, igazából a muszlim vallásról lehet olyasmit hallani, hogy nem is szabad más vallásúval összeházasodni; a mélyen vallásos muszlimoknál a szülők nem egyeznek bele az ilyen tervekbe. Állítólag.

2012. júl. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pietrosol ***** válasza:
40%

Szia!


Akkor számít bűnnek,ha te ezt bűnként éled meg!


Ha a vallások által kínált korlátok mögül nézed az embereket,szűkül azok köre akiket el tudsz fogadni!

Ha személyesen ismerkedsz meg a benned is jelen lévő Teremtővel,kitágul a kör!


Úgy tűnik a vallások inkább falat emelnek az emberek közé,ahelyett,hogy felszabadítanák őket!

2012. júl. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Berta Wooster:


A mélyen keresztényeknél is tilos más vallásúakkal házasodni, nem csak a mélyen muzulmánoknál. :D

Mindig a szélsőségekkel van a probléma, fene a sok fundamentalistát. :)

2012. júl. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Kérdezzük meg erről Nathan Explosiont:

http://www.youtube.com/watch?v=YKss2uYpih8&feature=related

Azt hiszem a kérdés eldőlt.

2012. júl. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem bűn, csak tévedés.

Muszlimhoz hozzámenni elég nagy baj, ha lányod születik, akkor kimetélés vagy becsületgyilkosság áldozata is lehet. És te mint nő, nem tudnál semmit sem tenni, hogy megvédd. Mindenki másodrangúként kezelne, egy senki lennél a férjed szemében is.

A buddhisták sokkal elfogadóbbak, hiszen mindenkinek megvannak a maga útjai. De a gyerekeket simán összezavarná, hogy most miben higgyen.

2012. júl. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Hát megint nem az számít, hogy a teremtő, hogyan vélekedik erről, úgy látom.

Akkor nem értem minek íratta le ha mindegy volna.

Nos nem "bűn" de az lesz mert azzá tehető, az egyet nem értéssel ami válással végződhet, a teremtő pedig gyűlöli a válást.

Nem véletlen írja Pál, hogy csak az úrban házasodjunk.

És nem lehet minden oknál fogva elválni.


(1Korintusz 7:39) . . .házasságot kössön, akivel akar, de csak az Úrban.

(Malakiás 2:15, 16) . . .. Vigyázzatok azért szellemetekre, és senki se bánjon hűtlenül ifjúsága feleségével! 16 Mert gyűlölöm a válást — . . .

2012. júl. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem bűn, de nem javasolt, mert ha mindkét fél tartani szeretné magát a vallásához, az előbb-utóbb komoly konfliktusok forrása lesz (főleg a gyereknevelésben). Szóval ha tartós és harmonikus kapcsolatot szeretnél, akkor inkább ne tedd.
2012. júl. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

@ 4:


Nem tudom, kiket nevezel mélyen keresztényeknek / fundamentalistáknak; én sehol nem tudok ilyen megkötésről, azaz kifejezett tiltásról.


Engem is sokan ilyen szélsőségesnek tartanak :D , és van is ebben valami. :P

De a Biblia alapján csak ismételni tudnám magam, vagy az itt leírt többi választ. :)

2012. júl. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!