Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek érdemes valamiben...

Drummer George kérdése:

Szerintetek érdemes valamiben hinni? Anélkül nem lehet élni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy én az egyik vallást sem érzem magaménak, és előre is elnézést a hívőktől, de humbugnak tartom a vallásokat... Persze tisztelem azokat, akik hisznek valamiben, mert segít a céljuk elérésében. De ez kötelező is? Anélkül nem ember az ember? A válaszokat köszönöm!

2012. júl. 16. 10:40
 1/10 anonim válasza:
66%

Szia!

Nem kell hinned valamiben ahoz hogy boldog és céltudatos életed legyen. Ha úgy érzed hogy neked nem szükséges az hogy valmibe/valakibe higgyél akkor ne erôltesd. Èn nem vagyok hívô, én nem érzem ezt fontosnak. Az a lényeg hogy önmagadba "higgy", úgyértem hogy ha magabizts vagy akkor nem kell a hit hogy meg tud valósítani az álmaidat vagy terveidet. :)

2012. júl. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Hmm elég lenéző lett ez a komment ettől függetlenül. Sajnálom az első kijelentésemet. Csak ez egy olyan kérdés ami számomra idegesítő és felindulásból írtam azt. Nem nem csak alacsony intelligenciájú emberek hisznek sőőt. :)
2012. júl. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én hívő vagyok.

Ettől függetlenül nem gondolom, hogy kötelező lenne hinni valamiben. A hit számomra személyes dolog. A hitet nem lehet kierőszakolni.

Sok ember van aki hívő volt és elvesztette a hitét, mások ateistából lesznek mélyen vallásosak. Ez ilyen dolog. Senkit sem lehet elítélni/megvetni azért mert hívő és azért sem mert nem az.

2012. júl. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Antimod ***** válasza:
76%

Nem, hit nélkül is leélheted az életedet. Más kérdés, hogy transzcendens dolgok nagyon is léteznek, az más kérdés, hogy egyes vallások elég érdekesen közelítik meg a kérdést, és sajnos elég szörnyű dolgokat követtek el a múltban.

Szóval élhetsz, ahogy akarsz, de véleményem szerint sokkal könnyebb dolgod van jó embernek lenni (mert tulajdonképpen ez az egyik cél), ha tudod, miért élsz, mi a cél, miért vagy itt és most olyan körülmények között, ahol vagy. Ezek nélkül olyan, mint bekötött szemmel keresni egy szobában a kijáratot. Megtalálhatod, de fogalmad sincs, merre van, miért, és mikor találod meg.

2012. júl. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Érdemes valamiben hinni, de ennek nem kell vallásnak vagy természetfelettinek lennie. Az is hit, ha hiszel az erkölcsi érzékedben, és aszerint élsz. A vallás (istenhit) egy eszköz ugyanerre, de nem kell feltétlenül erre támaszkodnod, ha nem érzed magadénak. Attól még élhetsz ugyanolyan erkölcsös, teljes életet.
2012. júl. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Én azt gondolom, hit nélkül nem tudunk élni. Hit nélküliség = reménytelenség, hiábavalóság. Hinni azonban nem csak a vallások tanításaiban lehet. Lehet a szebb jövőben, a gyerekedben, a munkádban, a kedvtelésedben, magadban. Azért van, hogy legyen erőd végigcsinálni - az életet, rengeteg kudarc, bánat, sorscsapás ellenére.

Aki igazán semmiben nem hisz, az nagyon könnyen feladja az első megpróbáltatás után, ezért egészséges hinni, szinte bármiben.

2012. júl. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elég sok igazságra leltem, bár ez szubjektív. Azért is tettem fel a kérdést, mert előfordul, hogy itthon ülök, mondjuk munka, vagy suli után, és egyszerűen semmilyen cél nem mozgat. Csak nézek ki a fejemből. Viszont, van egy kedves és szép barátnőm, van hobbim is, vannak rendes (barátnak nevezhető!) barátaim. És egyszerűen nem értem a dolgot... Ezért gondoltam, hogy talán hinnem kéne? Leginkább egy cél hiányzik, ami úgy a gyerekkoromban elveszett... Biztos emlékeztek ti is, amikor kisebbek voltatok, hogy elég volt egy napi cél, mondjuk, hogy este elmehettek szánkózni. De ma már semmi sem mozgat. Nagy dologra várok, lehet feleslegesen.
2012. júl. 16. 13:41
 8/10 anonim válasza:
Én kizárólag magamban hiszek. :)
2012. júl. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gondolj bele hogy a teremtő pont ezért teremtette az embert. Egy céllal.

Ember cél nélkül?

Persze most úgy tűnhet haza beszélek, mert magam aktív keresztény életet élek.

Nem érek rá unatkozni.

Nos a barátnőddel, nem szoktál beszélgetni erről?

Tűzzetek ki együtt célokat, különösen ha azt tervezitek, hogy szeretnétek majd életeteket összekötni.:)

Ez lehet a tartós házasság egyik alapja. kata

2012. júl. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mulder614 ***** válasza:

Héberek 11:3-6


"Hit által fogjuk fel, hogy a világrendszerek Isten szavára szerveződtek rendbe, úgyhogy amit látunk, az azokból lett, amik nem válnak láthatóvá.

 Hit által ajánlott fel Ábel értékesebb áldozatot az Istennek, mint Káin, és e hit által tanúságot nyert arról, hogy igazságos, ugyanis az Isten tanúskodott az ajándékairól; és ezáltal, bár meghalt, mégis beszél.

 Hit által vitetett át Énók, hogy ne lásson halált, és nem találták meg sehol, mivel az Isten átvitte őt; átvitetése előtt ugyanis megvolt a tanúsága arról, hogy kedvére van az Istennek.  Hit nélkül pedig lehetetlen Isten kedvére lenni, mert aki elébe járul, annak hinnie kell, hogy ő van, és hogy megjutalmazója lesz azoknak, akik komoly igyekezettel keresik őt

2012. júl. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!