Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért létezik ennyi felekezet?...

Miért létezik ennyi felekezet? Miért nem egy nagy keresztény felekezet van? Hogy lehet így hinni, melyik fordítású Bibliát olvassuk?

Figyelt kérdés

2012. júl. 17. 11:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A miértekre megtalálod a választ akár egy sima középiskolai törikönyvben, vagy a Wikipédián is.


Viszont nincs minden felekezetnek saját Bibliafordítása; magyar nyelvterületen a katolikusok jellemzően a kat. fordítást használják, a protestánsok pedig a Károlit vagy az Új fordításút.


Az alábbi linkeken több fordítást is találsz:


[link]


[link]


[link]


[link]


Üdv. :)

2012. júl. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy reformációnak köszönhető és a katolikus gyülekezetből kiszakadt reform gyülekezetekből jöttek létre a ma ismert különféle felekezetek.

Azt nem értem, hogy akkor, hogy nevezheti magát akár ki is kereszténynek, ha alapvetően a felekezetek között nincs egyetértés, ellenségeskedés van. Egyes felekezetek jobban ragaszkodnak a hagyományokhoz mint magához a Bibliához. Mások kedvükre írják át a Bibliát, hagynak vagy éppen tesznek hozzá.

2012. júl. 17. 13:11
 3/20 anonim ***** válasza:
Az, hogy a kereszténység több, mint 22000 felekezetre szakadt az emberi gyarlóság következménye. Mindegyik felekezet kidomborít valamit, vagy lenézi azért mert máshogy lát valamit.
2012. júl. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az objektív és gyarló okokkal nyilvánvalóan tisztában vagy. De fel sem merült benned, hogy létezhet egy olyan, mely Isten előtt is elismert? Nem azért, mert tökéletese emberekből áll, vagy "minden" igazság tudója, sőt még azért sem, mert a szervezet "üdvözít", hanem azért, mert a bibliai és első sz.-i minta alapján is csak egy, de igazi egységre törekvő, egyként tanító egyház létezett. És ez a logikus is.

2012. júl. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
És ma melyik ez az egyház?
2012. júl. 17. 14:57
 6/20 anonim ***** válasza:
63%

A katolikus egyház a régi hagyományokon alapul. Bálványimádás az egész. Azt pedig tudjuk hogy bűn. Tehát nem igazi és egyáltalán nem vonzó senkinek sem.


Az a felekezet amelyik módosítja a bibliát, megint bűnt követ el, mert nem lehet átírni vagy elvenni/hozzáadni.


A Károli Gáspár féle fordítás az igazi és jó. A többi NEM! Hinni nem egy felekezetben kell hanem Istenben. Ezt mindenki személyesen teszi. A katolikus egyházban is vannak akik tényleg hisznek és el fognak ragadtatni. Aki hisz az megtért, megkeresztelkedett, és betöltekezett Szent Szellemmel. Ez mindenhol meg van? NEM. Nos azok nem igazi egyházak. Innentől már nagyon szűk a kör. Én azt mondom, a Hit Gyülekezete igazi. Én is oda járok és tapasztalom!

2012. júl. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Miért van ennyi egyház. Nos erre nagyon egyszerű a válasz.

Jézus kihangsúlyozta, hogy -e világnak van istene.

Amíg csak Ádám és Éva szót fogadó volt, nem volt egyáltalán vallás.

De mikor a lázadó behozta az Ő érveléseit, mindjárt kettő út lett az egyből. halál, vagy élet.

A két tanítással nem elégedett meg ez a lázadó személy.

A Bábel tornyánál történt eseményeknél egy istent vallottak az emberek még akkor is ha nem engedelmeskedtek neki.


Nos amikor ez az Isten össze zavarta a nyelveket, hogy az emberek tervét meghiúsítsa, szét szóródtak a földön az emberek, és mindenki vitte magával a kis hitét, hozzá téve elvéve belőle, ezért is van hogy kialakultak a mende-mondák, mítoszok, legendák. Az ellenség ennek nagyon örült.

Nos a teremtő nem hagyta szó nélkül, kiválasztott egy népet, hogy bizonyítsa minden embernek népnek, ki is az igazi, Ő, vagy a mendemondákban szereplők.

Csodák százait tette meg leleplezve a hamis isteneket akik tehetetlenek voltak ezzel a teremtővel szemben.

Soha nem hagyta kétségek nélkül az embereket.

De ez sem volt Sátánnak elég.

Az utolsó apostol halálával, bár figyelmeztették a követőket, kialakult a szektásság, és sok pogány szokást, ünnepet vettek át az újonnan megalakult egyházak, hogy sok pogányból keresztényt csináljanak. Különösen a lll. századtól.

Ebbe nagy része volt Konstantin császárnak aki igen nagy örömmel vette és támogatta ezt a helytelen cselekedetet.

A pogányok új vallásukba elhozhatták bálványaikat, feszületüket,ünnepeiket.


És jött a sötét középkor, amikor már kialakultak a papi és laikus osztály tagjai, pedig Jézus sosem mondta, hogy két ilyen csoportra kell osztódni, minden kereszténynek aktívnak kell lenni a szolgálatban.

Az egyház vagyont hogy megtartsák egyes vallás vezetők, kitalálták a cölibátust, hogy nehogy az egyház vagyon átszálljon valamelyik "fattyura".

És a többit sokan ismerik.

Isten nevében indított keresztes háborúk helyi csatározások majd jött a két világháború, és a magukat keresztényeknek vallók belefolytak ebbe, amit nem tehettek volna.

Alaposan benne vannak a vallások a világ ügyeibe, pedig Jézus határozottan kijelentette, Ő NEM RÉSZE A VILÁGNAK, A KÖVETŐI SEM LEHETNEK ANNAK RÉSZE. Mert hát van ennek a világnak istene.

Nos azok a tiszteletben tartják Jézus tanításait, azokat ma gyűlölik.(tisztelet a kivételnek)

Nem férnek bele, (mint ahogy sosem fértek bele) a keresztények a világ elemi dolgaiba.

Haragszanak rájuk Jézus nevéért, mert nem tudják, nem ismerik ki küldte Jézust, és nem is akarják tudni.


(János 15:20, 21) 20 Tartsátok elmétekben a szót, melyet mondtam nektek: a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak; ha az én szavamat megtartották, a tiéteket is meg fogják tartani. 21 De mindezt az én nevem miatt művelik majd veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem.


De ezen a keresztények nem csodálkoznak, mert meg van írva, hogy bántani fogják őket, mint mindig, még meg is fognak majd verni bennünket,vagy meg is ölnek, és erre fel kell készülni, mert a bibliában sátán támadást fog indítani utolsó rugózásával Isten népe ellen, felhasználva a földi alattvalóit.


(Ezékiel 38:15, 16) 15 Bizony eljössz majd helyedről, észak legtávolabbi részeiről sok nép kíséretében; mindnyájan lovon nyargalnak, nagy gyülekezet, népes hadsereg. 16 Rátörsz az én népemre,. . .

Ez itt az igazság.

És akkor a teremtő befejezi a várakozást, és cselekedni fog.

2012. júl. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Van egy nagyon jó tanítás erről, amit ajánlok mindenkinek, akit fáraszt a felekezeti kavalkád és érdekli, miért nem kapcsolódott be Jézus egyetlen akkor létező felekezetbe sem.


A címe:

Isten országa, és nem felekezeti, politikai evangélium

[link]

2012. júl. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
30%

Tegnap előtt 20:36

Neked van igazad.

Valóban sok felekezet van, mégpedig azért, mert mind máshogy értelmezik a Bibliát, valaki hozzá tesz, valaki elvesz. Sok felekezet nem azt tartja szem előtt, hogy Jézus meghalt, és feltámadt. Ők még mindig szűz máriához imádkoznak.

A katolikusok bálványimádás, és szabályok alapján élik a hitéletüket. Nem szabad például mosolyogni a mise alatt??? Miért?? Isten talán azt akarja, hogy a világ depressziós legyen? Nem. És tisztelegni kellene szobroknak/feszületeknek? Ez bálványimádás, ami mint tudjuk átok hozó bűn.

Szerintem aki igazi egyházhoz akar tartozni, az igaz hitet akarja gyakorolni, és be akar töltekezni szent szellemmel, akkor a Hit Gyülekezetét válassza.

2012. júl. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"És tisztelegni kellene szobroknak/feszületeknek? Ez bálványimádás, ami mint tudjuk átok hozó bűn."


Ez igaz, de egy nemzeti jelkép, mint pl. a zászló előtti tisztelgés vajon nem-e tartozok ebbe a kategóriába egy kereszténynek?

2012. júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!