Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Tórát hol találom meg...

A Tórát hol találom meg MAGYARUL a neten? Le lehet tölteni valahonnan? És a 613 parancsolatot - szintén magyarul?

Figyelt kérdés

Sehol sem találom egyiket sem magyarul. Részletek is jók vagy történetek a Tórából idézve.

Köszönöm! :)



2012. júl. 17. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
biblia.hit.hu
2012. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

A Tóra Mózes öt könyve. Ha magyarul akarod olvasni, bármely magyar fordítású Bibliában megtalálod. De ha ezt sem tudod, akkor minek neked a 613 parancsolat? szerintem kettő is elég lesz kezdésnek: A farizeusok pedig, hallván, hogy a sadduczeusokat elnémította vala, egybegyűlének; És megkérdé őt közülök egy törvénytudó, kisértvén őt, és mondván: Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?

Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. Ez az első és nagy parancsolat. A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.

2012. júl. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
tudom, hogy a Tóra az Mózes öt könyve és, hogy a 613 paroncsolat Mózes 3. könyvében van, de mint a katolikus fordítás is, szavaiban néhol eltér a reformátusétól, evangélikustól így a zsidó is. Mellesleg meg, sehol sem találtam magyarul könyvesboltban sem. Így abban reménykedtem, hogy esetleg itt segítéget kapok ez ügyben.
2012. júl. 17. 15:28
 4/11 yuda ***** válasza:
68%

A Károli -féle biblia elég jó fordítás. Azt nyugodt szívvel használhatod. Mózes 5 könyve elég világos.


613 parancsolatot én magam is kerestem magyarul, de csak részeket találtam. Beírod gogole-ba, te is megtalálod remélem. Angolul így néz ki, amúgy nem túl bonyolult ezek alapján kikeresni:

(lap közepéig görgess)

A Tórában 613 parancsolat (micva) van. 365 tiltó és 248 tevőleges parancsolat. Sokan azt mondják, hogy képtelenség ezt a sok micvát betartani. Én úgy gondolom, hogy ez nem igaz.

Bár 613 parancsolat van, nem minden parancsolat vonatkozik mindenkire. Például sok parancsolat csak a Jeruzsálemi Szentélyben lévő szertartásokra vonatkozik, azonban mivel nincs Szentély, így sajnos ezeket a micvákat mi nem tudjuk tartani. Vannak olyan micvák, melyek csak bizonyos körülmények között érvényesek.

Az is egy parancsolat, hogy hogyan kell egy állatot levágni. Legtöbbünk sosem hajtotta végre ezt a parancsolatot, és sokan azt sem tudják hogyan is kell ezt pontosan. Amíg csak kóser húst eszünk, addig azonban nem szegtük meg ezt a parancsolatot. Nagyon sok olyan tiltó parancsolat is van, amelyeket úgy tartunk be, hogy nem is tudunk róla, hogy betartottuk. Például egyikünk sem házasodott össze közeli hozzátartozójával.

Egyébként egyetlen egy olyan micva sem jut az eszembe, amelyet nagyon nehéz lenne betartani.

Sok olyan micva is, van amelyre felkérhetsz valakit, hogy tegye meg helyetted. Ilyen például a fiúgyermekek 8 napos korukban történő körülmetélése. Vagy ha a feleség beteg és nem tudja a sabeszi gyertyákat meggyújtani, akkor megkérheti rá a férjét vagy a gyermekeit, hogy gyújtsák meg helyette.

Azonban arra nem kérhetsz meg senkit, hogy imádkozzon helyetted, vagy mondjon áldást helyetted.

Ezt minden zsidónak saját magának kell megtennie.


Itt egy idézet pl. amit találtam, mert amúgy tévedtél, mikor Mózes 3. könyvét írtad a parancsolatok helyeként. Az összes az öt könyben található.

Íme egy idézet:


"A Tórában 613 parancsolat (micva) van. 365 tiltó és 248 tevőleges parancsolat. Sokan azt mondják, hogy képtelenség ezt a sok micvát betartani. Én úgy gondolom, hogy ez nem igaz.

Bár 613 parancsolat van, nem minden parancsolat vonatkozik mindenkire. Például sok parancsolat csak a Jeruzsálemi Szentélyben lévő szertartásokra vonatkozik, azonban mivel nincs Szentély, így sajnos ezeket a micvákat mi nem tudjuk tartani. Vannak olyan micvák, melyek csak bizonyos körülmények között érvényesek.

Az is egy parancsolat, hogy hogyan kell egy állatot levágni. Legtöbbünk sosem hajtotta végre ezt a parancsolatot, és sokan azt sem tudják hogyan is kell ezt pontosan. Amíg csak kóser húst eszünk, addig azonban nem szegtük meg ezt a parancsolatot. Nagyon sok olyan tiltó parancsolat is van, amelyeket úgy tartunk be, hogy nem is tudunk róla, hogy betartottuk. Például egyikünk sem házasodott össze közeli hozzátartozójával.

Egyébként egyetlen egy olyan micva sem jut az eszembe, amelyet nagyon nehéz lenne betartani.

Sok olyan micva is, van amelyre felkérhetsz valakit, hogy tegye meg helyetted. Ilyen például a fiúgyermekek 8 napos korukban történő körülmetélése. Vagy ha a feleség beteg és nem tudja a sabeszi gyertyákat meggyújtani, akkor megkérheti rá a férjét vagy a gyermekeit, hogy gyújtsák meg helyette.

Azonban arra nem kérhetsz meg senkit, hogy imádkozzon helyetted, vagy mondjon áldást helyetted.

Ezt minden zsidónak saját magának kell megtennie."

2012. júl. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 yuda ***** válasza:

Bocsi!

A linket akartam angolul beollózni, de benne maradt az előző..mindegy- pótolom: tehát lap közepéig görgess, ott kezdődik.

[link]

2012. júl. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem találod magyarul? Akkor a magyar fordítások milyen nyelven vannak?
2012. júl. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Hazardteam ***** válasza:
Különbség van a judaizmus törvényei és a Tóra törvényei közt. Nem tudom pontosan melyik érdekel..
2012. júl. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez is a te kérdésed?


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Az biztos, hogy ott az első válaszoló írta tévesen, hogy a parancsolatok Mózes 3. könyvében vannak...


És szólhattál volna, hogy magyarul szeretnéd. :)

Ha nem a tiéd, akkor elnézést.


Magyar nyelven csak 48-at találtam ezen a linken:

[link]


Mózes könyveit pedig bármelyik magyar nyelvű bibliafordításban elolvashatod végig:


[link]


[link]


[link]


[link]


Vagy az angol listák megjelölése alapján kikeresgélheted az igeverseket. Tessék, egy jó kis szótár:


[link]


Üdv. :)

2012. júl. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Bernstein Béla, zsidó hitű fordítótól itt van a komplett héber kánon, így a Tóra öt könyve is: [link]
2012. júl. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm :) egyébként azt a kérdést nem én írtam ki és már megvan a Bernstein-féle fordítás, tegnap megtaláltam. :) köszönöm.
2012. júl. 18. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!