Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pál apostol a pogányok apostol...

Pál apostol a pogányok apostola volt. Hogy nyerte el, szívüket, hitüket? Hogy vezette Istenhez őket?

Figyelt kérdés

Csel 13,46

Akkor Pál és Barnabás nagy bátorsággal szólva mondának: Szükséges volt, hogy először néktek hirdettessék az Isten ígéje; de mivelhogy ti (a zsidók) megvetitek azt, és nem tartjátok méltóknak magatokat az örök életre, ímé a pogányokhoz fordulunk.


Ef 3,1

Ezért vagyok én, Pál, a Krisztusnak foglya ti érettetek, a pogányokért;


1Kor 9,20

És a zsidóknak zsidóvá lettem, hogy zsidókat nyerjek meg; a törvény alatt valóknak törvény alatt valóvá, hogy a törvény alatt valókat megnyerjem;



2012. júl. 17. 16:43
 1/4 yuda ***** válasza:
100%

Nem talált fel Pál sem semmi mást, amit a többiek nem használtak volna. Többen is hirdették előtte és utána is az evangéliumot, ami nem más, mint Jézus halálát, eltemettetését és feltámadását hirdetni. Azt az örömhírt, hogy Jézus a megváltó(Krisztus)és Ő magára vette a világ bűneit. Aki hiszi, hogy Ő a Krisztus, az élő Isten fia, és szájával erről vallást tesz: az üdvözül.

Úgy van írva a bibliában, hogy szívvel hiszünk az igazságra, szájjal teszünk pedig vallást az üdvösségre. ( Róm. 10:9, 10)

Hogyan nyerte el a szívüket?

Nos, nem magának nyerte el, és nem magáról tett bizonyságot, hanem a megfeszített Jézusról. Azóta sincs más evangélium, mint ez.

Az pedig bizonyos, hogy amikor hirdeti valaki az evangéliumot, akkor kiárad isten Szent Szelleme és ő is bizonysáűgo tsz az ember szívében, hogy az elhangzott igazság isten igéje.

„A hit hallásból van, a hallás pedig Isten Igéje által.” (Róm 10:17)

Tehát a hit így keletkezik, hogy prédikálják Isten igéjét és aki hallja az hitre jut. :)

Persze nem mindenkié a hit. .. . mert vannak akik jobban szeretik a bűnös cselekedeteiket. . ..

2012. júl. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nos Pál ezek mellett nem volt ám annyira tanulatlan, hiszen egy neves Rabbi mellett tanult, sőt szakmája is volt(sátorkészítő), és Római állampolgár révén, mielőtt keresztény lett ismerte a Rómaiak vallását, amit feltudott használni érvelésekként amikor prédikált a nemzeteknek.

Pál adósnak tartotta magát az emberek felé. s ezt egy módon lehet törleszteni mindenkinek Pálhoz hasonlóan, ha elmegyünk az emberekhez, és Jézus munkatársaként végezzük a ránk bízott feladatot.


(1Korintusz 9:16) 16 Ha pedig hirdetem a jó hírt, az nem ok arra, hogy dicsekedjek, mert szükség nehezedik rám. Bizony, jaj nekem, ha nem hirdetem a jó hírt!



Igen sok rétű ember volt, sokat olvasott, és tudakozódott dolgok felől, és erre azért volt szükség, mert így is és természetesen a szent szellem segítségével, megtudta védeni az írásokat.

Ezért lett választott edénye Jézusnak, többek között.

2012. júl. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyrészt bizonyságtétele nagyon is elgondolkodtató volt, ugye a damaszkuszi úton szólt hozzá Jézus, tehát páran akik elhitték egy kicsikét is, azoknál Jézus betudott költözni a szívükbe, mert a szívünk olyan, hogy belül van csak kilincs, kívül nincs, hogy Jézus ajtót nyisson, ő csak kopogtatott. Ha egy picit is elhitte, Jézus beköltözött a szívébe, így a Szent Lélek rááradt, így történt a megtérése, ezután megkeresztelkedett az ember, és szolgálta Jézust, mások meg sajnos abbahagyták a hitet.
2012. júl. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
előző vagyok, pontosítok: elhitte, hogy Jézus a kereszten az ő bűneit eltöröltette Istennél, és azt, hogy feltámadt a halálból, megnyitotta a Menny kapuját.
2012. júl. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!