Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Összesen hány apostol volt?

Összesen hány apostol volt?

Figyelt kérdés
Elvileg 12, de már vagy 16 nevet találtam... Tehát ha mondasz egy számot amiben úgy érzed biztos vagy, akkor légyszíves sorold fel, h kik tartoznak oda! Előre is köszi!
2012. jan. 23. 12:56
1 2
 1/16 yuda ***** válasza:
90%

Máté (10,2kk)

A tizenkét apostol neve a következő: Az első Simon, más néven Péter, aztán testvére András, Zebedeus fia, Jakab és testvére János, Fülöp és Bertalan, Tamás és Máté, a vámos, Jakab, Alfeus fia és Tádé, a kánai Simon és a karióti Júdás, aki később árulója lett.


Az zavarhat meg esetleg, hogy Júdás helyébe választották később Mátyást.


-vagy az esetleg, hogy egy azon embernek két neve is van, és az evangéliumokban egyikben ezt használják, másikban azt.


A felsorolás sorrendjét kivéve ezzel gyakorlatilag megegyezik Márk (3,16kk) leírása. Márk Jakabnak és Jánosnak melléknevet is adott, ők a mennydörgés fiai.


Lukács (6,13kk) felsorolásában a kánai Simont zelótának nevezi, Tádét pedig Júdásnak, Jakab testvérének.


A lényeg tehát, hogy ugyanazon emberekről beszél az evangélium, csak mivel több nevük is van, hol ezt, hol azt használják.

2012. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Még egy utolsó kérdés: Pál apostol nem volt?

2012. jan. 23. 13:32
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

Az apostol jelentése tudtommal megegyezik az angyal jelentésével, ami küldöttet jelent. Bocsásson meg nekem majd anno Mátyás, ha nincs igazam, de Mátyást nem küldte senki. Pált viszont igen, éppúgy, ahogy Pétert, Jakabot, stb. Azaz, ha Júdás helyett vesszük a valóban küldött Pált, akkor 12. A 11 apostolt Krisztus küldte a mennybemenetel előtt, Pált szintén küldte, miképpen megjelent előtte.


A Jelenések könyvében szó van a 12 kapuról, melyen a 12 apostol nevei vannak.

2012. jan. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Nehéz kérdés. Jézusnak életében valóban 12 apostola volt:

1 Simon Péter

2 András, Péter testvére

3 Jakab, Zebedeus fia

4 János, Jakab testvére

5 Fülöp

6 Bertalan, akit János evangéliuma alapján Natanaellel azonosítanak

7 Tamás

8 Máté, a vámszedő

9 Jakab, Alfeus fia

10 Tádé Júdás, Jakab testvére

11 Kánai Simon, Zelóta

12 Iskarióti Júdás, aki végül elárulta


Az apostolok cselekedeteiben olvassuk, hogy Júdás helyére Mátyást választották. Aztán az Apostolok cselekedeteinek nagy alakja Tarzuszi Saul, aki a Damaszkuszi úton találkozott Jézussal. Az eddigi üldözőből Pál, a pogányok apostola (Róma 11:13) lett. Végül pedig Pál apostol a Filippiekhez írt levelében nevezi így Epafrodituszt (Filippi 2:25) az eredeti görög szöveg szerint.


Egyébként a "Apostol" szó a görög απόστολος szóból ered, melynek jelentése: küldött. A görög aposztolosz szó pedig az apostello igéből ered, melynek jelentése kiküldeni.


Üdv. Péter

2012. jan. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Eredetileg 12 apostolt választott ki magának Jézus, ők a következők voltak:


Simon (másik neve Péter)

András

Jakab

János

Filep

Bertalan

Máté

Tamás

Jakab (az Alfeus fia)

Simon (a másik neve Zelotes)

Júdás (a Jakab fia)

Júdás (az áruló)


A Jel 21:14 is megemlíti a Bárány 12 apostolát, de nem csak ennyi volt.


Az Efézus levélben Pál azt mondta, hogy:


"És Ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangyélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul: A szentek tökéletesbbítése céljából szolgálat munkájára, a Krisztus testének építésére: Míg eljutunk mindnyájan az Isten Fiában való hitnek és az Ő megismerésének egységére, érett férfiúságra, a Krisztus teljességével ékeskedő kornak mértékére" Ef 4:11-13


Azt gondolom, hogy az egyház ezt az "érett férfiúságot" még nem érte el, úgyhogy egészen Jézus visszajöveteléig lesznek apostolok, próféták, evangélisták, pásztorok és tanítók. Ez nem csak az én véleményem, hanem Isten Igéje is megerősíti ezt.


Az Apostolok cselekedetei elején arról olvashatunk, hogy Júdás helyett Mátyást választották a 12 apostol közé. Ha elolvasod a történetet, igen komoly feltételt támasztottak arra, hogy ki jöhet számításba, és a 120 ember közül csak két ilyen volt, közülük sorsvetéssel választottak. Szoktak azzal érvelni, hogy ez nem volt érvényes, és Pál a 12. apostol, de Isten Igéje ezt sehol nem támasztja alá, sőt láthatunk még más apostolokat is, mutatom.


BARNABÁS:


"Mikor azonban ezt meghallották az apostolok, Barnabás és Pál, köntösüket megszaggatván, a sokaság közé futamodának, kiáltván" Csel 14:14


JAKAB, Jézus testvére (a másik két Jakab közül az egyik András testvére, a másik pedig az Alfeus fia, tehát nem róluk van szó):


"Az apostolok közül pedig mást nem láttam, hanem csak Jakabot, az Úr atyjafiát." Gal 1:19


ANDRONIKUS és JUNIA:


"Köszöntsétek Andronikust és Juniát az én rokonaimat és az én fogolytársaimat, akik híresek az apostolok között, akik nálamnál is előbb voltak a Krisztusban" Róm 16:7


Illetve rajtuk kívül voltak még a hamis apostolok:


"Mert az ilyenek hamis apostolok, álnok munkások, akik a Krisztus apostolaivá változtatják át magukat." 2 Kor 11:13


"Tudom a te dolgaidat, és a te fáradságodat és tűrésedet, és hogy a gonoszokat nem szenvedheted, és megkísértetted azokat, akik apostoloknak mondják magokat, holott nem azok, és hazugoknak találtad őket" Jel 2:2


Tehát ahogy összeszámolom, a Biblia 17 apostolról tesz említést, ha Júdást és a hamis apostolokat nem vesszük figyelembe.


Üdv.

Tamás

2012. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat, rosszul írtam Júdás nem András testvére volt.
2012. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Na, úgy látszik kicsit figyelmetlen vagyok ma. JAKAB nem András testvére.
2012. jan. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) Nem számítottam ekkora lelkesedésre. :)
2012. jan. 23. 21:16
 9/16 anonim ***** válasza:

"Még egy utolsó kérdés: Pál apostol nem volt?"


Pál idővel a „nemzetek apostola” lett, de soha nem sorolták „a tizenkettő” közé (Róma 11:13; 1Kor 15:4–8). Ő nem követte Jézust a földi szolgálata idején, tehát nem kaphatta meg ezt a különleges kiváltságot.

2012. jan. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Előző!


Dehogyisnem volt apostol Pál, csak a 12 közé nem sorolták. Az apostol az egy szolgálat az egyházon belül, a legfontosabb feladatuk, gyülekezetek alapítása, és az alapok lerakása. Persze attól, hogy elindít valaki pár gyülekezetet, nem lesz még belőle apostol. Ma is vannak apostoli szolgálatú személyek az egyházban, csak sajnos sok köztük a hamis.


Üdv.

Tamás

2012. jan. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!