Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Szerintetek mi...

Keresztények! Szerintetek mi történt Pilátussal a halála után? Szerintetdk bűnös volt Jézust illeően?

Figyelt kérdés
2012. júl. 17. 17:30
1 2
 1/17 Hazardteam ***** válasza:
42%
Ez miért fontos? Majd megtudod az utolsó ítéletkor, elvégre arra van.
2012. júl. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

"Mosom kezeimet"


Amúgy meg halála után... ezt jóktól kérdezed, hallod e. Tudtommal a gyk felhasználói mind élő személyek.

Pilátus meg sicher, hogy nem volt keresztény, a hite szerint az alvilágba került.

Ha egy materialistát kérdezel, megszűnt létezni, a nagy feketeség.

Én személy szerint nem tudom, a lélekvándorlás felé hajlok.

2012. júl. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 yuda ***** válasza:

Erre azt tudnám válaszolni, mint a biblia...vannak személyek, akiknek végük a bűnösök kárhoztatása, mert egész életükben Istennnel jártak, de életük végén bűnökben éltek és úgy haltak meg.... és vannak akik egész életükben bűnben élnek, de életük vége felé megtérnek és Istennel járnak- így jutalmát veszik és ugyanazt az üdvösséget kapják.

Nos, mivel nem tudhatjuk Pilátus végét (mert az a lényeg) így biztosat nem mondhatunk.

Egyébként nincs tétje, úgyhogy én azt tippelném, hogy nem tért ő meg később sem, de biztosat csak Isten tud :)


Másik része pedig, hogy bűnös volt e?

Persze!

Azért, mert azt mondta: "vizet vévén, megmosá kezeit a sokaság előtt, mondván: Ártatlan vagyok ez igaz embernek vérétől; ti lássátok!"

utána pedig így :"Jézust pedig megostoroztatván, kezökbe adá, hogy megfeszíttessék."


Látod igaz?

Azért mert valaki mosogatja a kezét és szólamokat mond, de azért jól megostoroztatta majd kezükbe adta, hogy megfeszítsék ???!

Ez azért elég durva---áthárította volna a felelősséget? Nem hinném! Mocskos egy dolgot csinált, pedig hatalma lett volna elengedni, de hagyta magát meggyőzni--fogalmazzuk finoman.

Utána még ilyen dolgok történtek ....és Pilátus kiszolgáltata az ártatlant, maradjunk ennyiben...

"És tövisből fonott koronát tőnek a fejére, és nádszálat a jobb kezébe; és térdet hajtva előtte, csúfolják vala őt, mondván: Üdvöz légy zsidóknak királya!

30

És mikor megköpdösék őt, elvevék a nádszálat, és a fejéhez verdesik vala."

Ezért hazugság egyébként Jézus minden szobor és festmény ábrázolása, mert véres húscafattá verték a hátát, arcát, folyt az egész emberen a vér, és alaktalanná, felismerhetetlenné verték. szeme bedagadt, lógott a bőr a feje tetejéről, hűsdarabokat téptek kia korbácsolással, arcából is... Pilátus erre szolgáltatta ki.

Komolyan kérdezed bűnös e?

2012. júl. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok hívő. Csak most olvastam a Mester És Margarita 2. fejezetét, és valamiért beugrott ez a kérdés:) amúgy tudom, hogy életek, szerencsére. De a hívőket általában nem zavarja, hogy olyan dolgokról beszéljenek teljes bizonyossággal, amit (még) nem tapasztaltak meg, szóval..:)
2012. júl. 17. 18:29
 5/17 Hazardteam ***** válasza:
Attól még, hogy hívő valaki, lehet racionális. Ha nem lenne racionális és úgy lenne "hívő" akkor csak egy agyatlan majom lenne, aki azt sem tudja MIÉRT hisz. Én momentán hívő vagyok, de ettől még azt sem tudom, mit ettem múlt hét kedden:) Nem hogy Pilátus hová ment élete végén. Egyesek szerint Galliában halt meg számüzetésben, mások szerint élete végén keresztény lett, de olyat is hallottam már, hogy Pompeibe kelrült és ott is halt meg egy bizonyos "Etna" miatt. Jóég tudja, majd kiderül.
2012. júl. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hogy mi történt vele? Fogalmam sincs! Biztos vannak erre utaló régészeti leletek, dokumentumok, de még nem jártam utána. (és valószínű nem is fogok, mert sajna annyira nem érdekel a dolog)


Egyébként ha jól értelmezem, nem arra vagy kíváncsi, hogy mi történt Pilátussal a halála utána, hanem arra, hogy mi történt Pilátussal Jézus halála után, nem igaz? :)


Bűnös volt e?

Ezt sem tudom. Az evangéliumok úgy állítják be Pilátust, mint aki szabadon szeretné bocsátani Jézust. Szinte minden Jézus életéről szóló filmben is így szerepel. De hogy mi volt a valóságban, azt nem tudhatjuk.

Hallottam már olyan mendemondát is, hogy Pilátus valójában nagyon is véreskezű ember volt.

Keresztény szempontból én azt mondom, hogy ennek így kellett történnie. Jézus azért jött el közénk, hogy megszabadítson a bűntől, és ezt csakis a kereszthalálával tudta elérni. Ha Pilátus megakadályozta volt Jézus kereszthalálát, akkor a megváltás sem teljesült volna be.

Szóval fene se tudja. :)

2012. júl. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Igen bűnös volt, mert tudta, hogy Jézus ártatlan, dehát a vezető beosztásával játszott volna.

Miért?

Nos itt van néhány ok:

*** w06 3/15 21. o. 2. bek. Mindenki a maga terhét hordozza ***

Nem vállalja, hogy hordozza felelősségének terhét. Megmossa a kezét, és kijelenti: „Ártatlan vagyok ennek az embernek a vérétől.” Majd átadja őt, hogy megfeszítsék. Igen, Poncius Pilátus nem vállalja azt a felelősséget, hogy maga döntsön Jézus Krisztusról, hanem hagyja, hogy mások döntsenek helyette. De hiába mossa kezeit, mindenképpen felelősségre vonható, mivel igazságtalanul ítélkezett Jézus felett (Máté 27:11–26; Lukács 23:13–25).

*** w11 4/1 4. o. Jézus – Honnan származott? ***

A RÓMAI kormányzó, Poncius Pilátus Jézus kihallgatásakor tette fel ezt a kérdést. A perben Jézus élete fölött döntöttek. Pilátus tudta, hogy Jézus Izrael melyik területéről származik (Lukács 23:6, 7). Azt is tudta, hogy nem hétköznapi ember. Vajon arra volt kíváncsi, hogy élt-e korábban? Valóban kész volt elfogadni az igazságot róla és a szerint dönteni? Bárhogy volt is, Jézus nem válaszolt, és hamarosan kiderült, hogy Pilátus jobban féltette a pozícióját, mintsem hogy kiálljon az igazság és a jogosság mellett (Máté 27:11–26).

*** w09 1/1 19. o. Tudtad? ***

Milyen ember volt Tiberius császár? Már évekkel Jézus tárgyalása előtt olyan ember hírében állt, „akit nyilvánvalóan csak a saját vágyainak a kielégítése érdekel, és ezeket egyre perverzebb módon éli ki” – írja egy enciklopédia (The New Encyclopædia Britannica). Paranoiás félelmében megkínoztatott és kivégeztetett bárkit, akit csupán gyanúsítottak az árulással. „Ha hihetünk az akkori történetíróknak – jegyzi meg az előbb idézett enciklopédia –, a szadisztikus és perverz szórakozásokat kedvelte. Még a legnagyobb jóindulattal is csak azt lehet mondani róla, hogy szinte bármikor, bárkit kegyetlenül meggyilkoltatott.”

Tiberius hírneve tehát jócskán szerepet játszhatott abban, hogy Pilátus úgy döntött, enged a zsidó vezetők akaratának, és elrendeli Jézus kivégzését (János 19:13–16).

2012. júl. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

*** w05 9/15 12. o. Ki volt Poncius Pilátus? ***

Mi történt Pilátussal?

Az utolsó írásos emlék, amelyet Pilátus tevékenységéről jegyeztek fel, szintén egy összetűzésről számol be. Josephus elmondja, hogy felfegyverzett szamáriaiak tömege gyűlt össze a Gerizim-hegyen abban a reményben, hogy olyan kincseket találnak, amelyeket állítólag még Mózes rejtett el ott. Pilátus közbelépett, és a csapatai jó néhány embert megöltek a tömegből. A szamáriaiak bepanaszolták Pilátust a felettesénél, Lucius Vitelliusnál, Szíria kormányzójánál. Hogy Vitellius véleménye szerint Pilátus túl messzire ment-e, nem derül ki a feljegyzésből. Mindenesetre Vitellius arra utasította Pilátust, hogy menjen Rómába, és számoljon be a tetteiről a császárnak. Ám Tiberius meghalt, mielőtt Pilátus odaért.

„Ettől a ponttól kezdve Pilátusról a történelem semmit nem tud, csak a legendákban él tovább” — jegyzi meg egy forrásmű. Ennek ellenére sokan próbálták pótolni a hiányzó részleteket. Egyes vélemények szerint Pilátus keresztény lett. Etiópiában élő „keresztények” „szentté” avatták. A harmadik század vége és a negyedik század eleje körül élt Euszebiosz volt sokak közül az első, aki azt mondta, hogy Iskariót Júdáshoz hasonlóan Pilátus is öngyilkosságot követett el. Azt azonban, hogy igazából mi történt Pilátussal, senki nem tudja

2012. júl. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Hazardteam ***** válasza:
Biztos forrásból tudom, hogy egy idő után kialudt a pilátsa
2012. júl. 18. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 kzs ***** válasza:

Ami Pilátust illeti, nem szabad úgy gondolkodnunk, hogy Jézus halála az ő lelkén száradt.

Nem. A Kriszusi áldozat az Atya eleve elrendeéséből, akaratából történt, és már Ésaiás is prófétált róla.


Pilátusra is vonatkoznak a Zsidó-levélben írtak. Vagyis a bűn egyetemessége őrá is elhatott, neki is meg kell(ett volna) térnie.

a Bibliában nem olvashatunk a megtéréséről. Nem tudni, hogy befogadta-e a szívébe Jézust, vagy sem. Ha nem (és valószínű hogy nem), akkor a Pokolban van.


Visszatérve tehát Pilátus tettére, nézd, a Krisztusi áldozatnak meg kellett történnie - Istennek hála és dicsőség, hogy megtörtént!

Szóval, az, hogy Pilátus itélte el, önmagában nem jelentene semmit. Az Engesztelő Vér minden emberért, így Pilátusért is kifolyt. Pilátus esetében is CSAK AZ a kérdés, hogy vajon befogadta-e szívébe Krisztust, vagy sem. Hitte-e és megvallotta-e, hogy Jézus a Krisztus? Elismerte-e az áldozat tisztaságát, értékét, hitte-e hogy feltámadt?

Csak akkor menekülhetett meg a kárhozattól.

2012. júl. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!