Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Házasság után?

Keresztények! Házasság után?

Figyelt kérdés

Akik házasság után vártak a lefekvéssel, később nem lett abból probléma h egy valakivel csinálja egész életében?

Főleg a férfiaknak nem okoz problémát h NEM ÉLTÉK KI MAGUKAT?



2012. júl. 9. 22:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%
Kedves Kérdező! Csak a fanatikusan vallásosakra igaz ez a fajta gondolkodásmód, és akinek így jár az agya, az viselje,a mit vállalt!
2012. júl. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

jaj ne nem írtam bele, h a KERESZTÉNY HÍVŐK VÁLASZÁT VÁROM!!!

ATEISTÁK, DEISTÁK NEM ÉRDEKELNEK

2012. júl. 9. 22:39
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Szervusz.

A válaszom , nem nem okoz problémát,

Miért, mert szeretik a feleségüket és a házasság megkötésekor, nem csak a feleségnek(vagy férjnek) tesznek örök fogadalmat a hűségre hanem a teremtőjüknek is. Igy lesz áldásos az életük, van mit megáldani.

Ahogy Jézus mondta, hogy a hármas kötél nehezebben szakad szét, mint ha csak két szálból lenne.

A házas felek harmadik félként vegyék bele a teremtőt a házasságukba.

Ami azt jelenti, hogy az Ő vezetése mellett élik minden napjaikat. Így a férj úgy fogja szeretni a feleségét, mint a saját testét, a feleség pedig mélységes megbecsüléssel lesz a férje iránt.


Nagyon szép az a vers a bibliából ami így hangzik:

Igyál vizet a saját kutadból, miért mennél más forráshoz, egyedül tieid legyenek, ne máséi...Példabeszédek 5:15-23.

Érdemes elolvasni igen szép versek.közepette.”


15 Igyál vizet a saját tárolódból, és olyan vizet, mely a saját kutadból tör elő. 16 Hát ajtódon kívül folyjanak-e forrásaid, és a közterekre patakvizeid? 17 Egyedül tieid legyenek, és ne az idegenekéi veled. 18 Legyen áldott a forrásod, és örvendezz ifjúságod feleségével! 19 Szeretetre méltó szarvasünő, bájos kőszáli kecske ő. Kebleitől ittasodj meg minden időben, szerelmétől ússz mámorban mindenkor! 20 Miért úsznál mámorban, fiam, idegen nővel, s miért ölelnéd keblét idegennek? 21 Mert Jehova szeme előtt vannak a férfi útjai, és minden ösvényét figyeli. 22 Utolérik a gonoszt saját vétkei, és saját bűnének köteléke lesz, ami megkötözi. 23 Az ilyen ember fegyelmezés híján meghal, és bolondságának sokasága miatt eltévelyedik.saját vétkei, és saját bűnének köteléke lesz, ami megkötözi. 23 Az ilyen ember fegyelmezés híján meghal, és bolondságának sokasága miatt eltévelyedik.

Szép napot

2012. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%
Én is keresztény hívő vagyok, de attól még szexelhetek házasság előtt, nem? Amúgy a Jóisten azért parancsolt régen ilyet, hogy megvédjen minket a nemi bajoktól. De manapság van olyan nevezetű dolog, hogy óvszer! Remélem, mindenki hallott már róla ;)
2012. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó válaszoló téved, nem a nemi bajok miatt mondták azt, hogy csak házasság után szexelj. :D A nemi bajok ellen ott volt mindig is a jó öreg önmegtartóztatás...Na de nem e volt a kérdés. ;)


Szerintem tévedés az, hogy csak akkor lehet az ember boldog, ha legalább 3-4 személlyel van szexuális aktusa az élete folyamán.

És az is hülyeség, hogy minél több emberrel fekszik le valaki, annál tapasztaltabb lesz. Mitől lenne tapasztaltabb? Nincs két egyforma ember, mindenkinek más a jó. Amikor új partnerrel fekszel le, legalább annyira ki kell őt is ismerni, meg kell tanulni, hogy mi a jó neki, mint a régi partnerednél.


Tehát tanulás kérdése az egész. Mindent meg lehet tanulni, ki lehet tapasztalni a másik testén. El lehet jutni arra a fokozatra, hogy jó legyen a szexualitás. És ha kielégítő a szexualitás, akkor miért zavarná a keresztény embert, hogy mással nem feküdhet le?

2012. júl. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Üdv!


Nem okoz gondot, hogy nem élem ki magam, mivel megvan írva: "Boldogok, a kiknek útjok feddhetetlen, a kik az Úr törvényében járnak. Boldogok, a kik megőrzik az ő bizonyságait, és teljes szívből keresik őt." (Zsolt 119,1-2)


Elhiszem hogy egy világias gondolkodású embernek ez botrány, viszont egy olyannak, aki ragaszkodik Istenhez, és el tudja mondani hogy "Oktass, hogy megőrizzem a te törvényedet, és megtartsam azt teljes szívemből. Vezérelj a te parancsolataidnak útján, mert gyönyörködöm abban." (Zsolt 119,34-35) nem az.


Nekem van egy csodálatos barátnőm, akivel már az összeköltözést, és a házasságot tervezzük. Mindketten hívő emberek vagyunk. Szeretjük egymást, és nem nem kell egyikünknek sem más. Tehát nekem egyáltalán nem okoz gondot, sőt nagyon örülök, hogy találtam egy ilyen lányt. Az pedig mégnagyobb öröm számomra hogy világias emberből lett hívő ember.


F/23

2012. júl. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%

na most

azér a szex ám annyira nem jó hogy megfosszuk magunkat Isten kegyelmétől

igen, Isten kegyelme jobb mint az orgazmus

2012. júl. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a sex terén elég liberális vagyok, de ez a kiélni magam annyira egy szánalmas beszólás...
2012. júl. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 yuda ***** válasza:
94%

Kedves kérdező!

Feltevésed, hogy keresztény férfiak nem élték ki magukat... hasonló...

Vissza kérdezek? Ez a mondás honnan való?

Amennyiben bibliai, érdemes megfontolni, ámde ez kizárt. Lelövöm a poént, így gyorsabb lesz:

Ez egy világi (értsd) nem keresztényi(bűneiben élő) életfelfogás része. Azok takaróznak ezzel, akik nem akarnak házasodni, mert repül egyik virágról a másikra, vagy felbontja házasságát, mert a csapongó érzékeit nem uralja és meg kell valamivel magyaráznia, miért nem ő a hibás :D

Nekünk viszont, akik hiszünk, egy mérvadónk van, az Isten és ő az igében nyílvánította ki akaratát.

Nekünk az élet a Krisztus!

Ha valai Istennel jár, számára nem probléma az egy feleség, mert gyönyörködik Istenben és az ő Igéjének megtartásában. Nemhogy nehézséget okozna Krisztus igája, hanem kifejezetten könnyű és gyönyörűséges.

2012. júl. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
A kérdés sem utolsó, na de a válaszok, az a nem mind1...
2012. júl. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!