Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miután megtértem és megbántam...

Miután megtértem és megbántam bűneimet eltávolodtam Istentől. Hogyan tudnék újra közelébe jutni?

Figyelt kérdés
Úgy érzem megkeményedett a szívem. Már nem tudom úgy megbánni a bűneimet, mint az elején. Kezdek a régi lenni és már nem érzem olyan őszintén, hogy szolgálni szeretnék neki. Törekszem bűn nélkül élni, de van, hogy véletlenül beleesem, főleg hazugsággal, amit akkor azt hittem, hogy igaz (pl.: úgy láttam, hogy 1 paprika van a hűtőben és ezt mondtam apósomnak is, pedig 3 volt). Az ilyen is bűn?

2012. júl. 19. 09:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudsz eltávolodni Istentől. Minden irányban egyenlő távolságra van tőled. Közelíteni sem lehet felé, meg távolodni sem lehet tőle. Egyébként meg törekedj a saját lelkiismereted szerint élni. Az, hogy mi van vagy nincs a hűtőben, az Istennek teljesen közömbös.
2012. júl. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

"pl.: úgy láttam, hogy 1 paprika van a hűtőben és ezt mondtam apósomnak is, pedig 3 volt"

Nem írtad milyen vallású vagy így azt tudom mondani amit a keresztény vallás tanít. Bűnt akkor követsz el ha tudod hogy amit teszel az bűn, és akkor is el akarod követni azt. Tehát ha legjobb tudásod szerint válaszolsz de az nem igaz az nem hazugság, hisz nem hazudni akartál csak rosszul tudtad. Szerintem.

2012. júl. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Kicsit átestél a ló túloldalára, ahogy a paprikás példa mutatja. Isten nem ezt várja. Így kb. mindenki a pokolra jutna.
2012. júl. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
13%
Isten nem létezik
2012. júl. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Minden reggel, felkelés után tanulmányozd a szentírásokat. Ez ad egy jó lelki alapot a napnak, könnyebb lesz közel maradnod az Úrhoz. Emellett természetesen minden reggel és este imádkozz, illetve lehetőleg nap közben is egy párszor. A saját szavaiddal imádkozz, nehogy az imáid felületessé váljanak; mindig oszd meg az aktuális gondjaidat az Úrral, kérd mindig, mindenben a segítségét.
2012. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem azért Isten feleslegesen nem beszél. Benne a 10 parancsolatban a hazugság. Akkor most a 10 parancsolat kukába? Szerintem igen is bűnnek veszi csak ott van, hogy megtisztulás. Isten megtud minden bűnt bocsájtani, ha tényleg őszíntén megbánjuk és szeretjük őt.
2012. júl. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
43%

Ne legyetek már mániásak, ne pontozzátok le mindig azt, aki szerint Isten nem létezik. Ő ezt tartja hasznos válasznak, más meg mást. Teljesen idióta dolog, hogy a keresztények bigott daccal mindig lenullázzák azokat a válaszokat, akik nem hívőként reagálnak, a nem hívők meg lenullázzák azokat, akik hisznek. Én azt hiszem, van Isten, de nem hiszem, hogy aki szerint nincs, az egy ostoba ökör. Igenis lehet minden értelmes válasz hasznos, csak valaki másnak. A nem hasznos válasz az a nem értelmes válasz.

Kérdezőnek meg annyit, hogy a bűn nem a hűtőben meg a paprikában van. A bűn a mások számára ártó, rossz szándékkal végrehajtott cselekedet. A bűnnek semmi köze Istenhez, meg a valláshoz. A bűnnek elsősorban a lelkiismeretedhez van köze. Isten nem jutalmaz jócselekedeteket, meg büntet rosszakat, mert nem elkölcsrendész, nincsenek is erkölcsei, hiszen mihez képest állapította volna meg őket?? Az ő teremtés előtti magányához képest? Ostobaság. Isten a Világ megteremtését, dinamikus és célszerű működését, egyensúlyát, a valódi Csodát alkotta, tette lehetővé, és nem az a szórakozása, hogy azt figyelje, hogy a Föld nevű bolygón ki kivel szeretkezik és mikor, mert Isten nem egy perverz kukkoló. Hogy ki mikor kinek mond igazat az teljesen esetleges is lehet, hiszen előfordulhat, hogy ami az egyik embertől igaz az a másiktól nem. Lásd Isten léte és nem léte esete.


Kelevéz

2012. júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

#7 egyetértek veled abban, hogy nem kell valakit lepontozni csak azért mert mást gondol. De azt veszem észre, hogy sokan csak pusztán provokációból irkálnak hasonló hozzászólásokat. Ugyanez megfigyelhető pl az "ezo témában" is. Mindig vannak akik nem bírják megállni, hogy ne hangoztassák lépten-nyomon hogy nem hisznek pl az álmokban vagy az idegenekben, tökmindegy. Csak azt nem értem miért kell ezt tenni? Ha engem valami nem érdekel, vagy nem foglalkoztat azt nem olvasom el. Nem megyek oda pl az összes olyan emberhez aki más zenét szeret és osztom ki hogy az általa hallgatott stílus mennyire értéktelen véleményem szerint. Egyszerűen nem hallgatom meg, azt hallgatom ami nekem tetszik.

Ez szerintem alap tisztelet. Más ízlését/értékrendjét/meggyűzűdését szép lenne tiszteletben tartani. Ezért bár nem tetszenek az ilyen hozzászólások, én nem szoktam lepontozni.

2012. júl. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Köszönöm 8-as, rendes ember vagy.
2012. júl. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha lelkedben vallod hogy Jézus létezik ,és kéred a szentlelket hogy költözzön a szívedbe érezni fogod a változást.Hallgass és nézz bizonyságokat hogy a szentlélek működni tudjon benned.Tarts bűnbánatot és ne felejtsd hogy kinek mondod ,a Názáreti Jézusnak ....
2012. júl. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!