Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Megbántam Dániát (bébiszitter)...

Megbántam Dániát (bébiszitter) várjak még?

Figyelt kérdés

volt egy kérdésem nemrég,hogy mit vigyek oda ajándékba.(végül nem is adtam oda,csak a csokit,mert nem kaptam én se semmit.)


azt mondták,a 2 fiú érti az angolt,a németet is,de ez mégse olyan igaz,csak szavakat tudnak. nem nagyon értek velük szót :S

kellemetlen.

majdnem egy hónapja vagyok,és nem beszélget velem senki.


angliába,vagy németországba kellett volna menni:S

csak ez izgalmasabbnak tűnt..

ott fogok új családot keresni.

itt nem fogok fejlődni se angolból se németből. továbbálljak? ilyen korán?

van itt olyan, aki nagyon hamar eljött a családtól?


amúgy tetszik itt.és a családdal is elégedett vok.igaz hogy a napi 5-6 óra helyett 8-9et dolgozom,de nem szakadok meg.



:S:S de ez most olyan ciki:S:S egy évet ígértem,hogy maradok...


2011. aug. 17. 19:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sokat megelt aupair lany vagyok, ha nem tetszik hagyd ott oket. En angliaban voltam ingyen kozvivel, elso csaladot 3 het utan hagytam ott, a masodiknal sokaig maradtam. Kerj elnezest, mondd, hogy nem erzed jol magad vagy hasonlo, es lepj ha szeretnel.
2011. aug. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem látok a család fejébe, de lehet, titkon az volt veled a céljuk, hogy a gyerekek tanuljanak meg angolul, németül. Egyébként attól, hogy ők csak szavakat mondanak, lehet, hogy értik - én pl a némettel vagyok így, egy normális mondatot is alig bírok összerakni, de szinte mindent értek.

Ha a családdal jó viszonyban vagy, és rendesen megfizetnek, akkor a helyedben maradnék. Egyébként a külföldi magyarok elég összetartóak, biztos van valami közösségük Dániában, amit felkereshetsz.

2011. aug. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
egy év alatt simán megtanulhatod a dánt, állítólag nagyon könnyű nyelv, én inkább ezt tenném, és mégegy plusz nyelvvel is gazdagodsz
2011. aug. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,le fogok ülni a szülőkkel beszélgetni erről valamelyik nap,biztos vagyok benne hogy normálisak lesznek,csak elég rosszul érzem magam emiatt,mert nem szeretek senkit megbántani.

tuti hogy megpróbálnak majd marasztalni.

2011. aug. 17. 19:56
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy ne ugorj rögtön, ha amúgy a családdal elégedett vagy. Én csak nyárra jöttem ki, de a megbeszélt két gyerek helyett 4-re, van hogy 6-ra kell vigyáznom, szinte sosincs szabadidőm és én is bánom kicsit hogy nem olyan nyelvterületre mentem, ahol értem is mi zajlik körülöttem, mert így nagyon nehéz és sokszor érzem magamat hihetetlenül magányosnak, bár én már lassan megyek haza.

A gyerekek nálunk jól beszélnek angolul, de sokszor nem akarnak sem beszélni, sem megérteni azt amit mondok.

Talán most kezdem igazán úgy érezni, hogy talán kezdek feloldódni, ami iszonyat rossz, mivel ugye néhány hét múlva indulok haza. Olykor direkt beszél az egész család angolul, hogy engem is bevonjanak, ezek jól esnek.


Én azt javaslom, hogy ne ronts nekik azonnal azzal, hogy menni akarsz... Ülj le és beszéld meg velük a problémádat, hogy miért nem érzed jól magadat náluk és hogy megfordult a fejedben az, hogy hazamész. Azzal hogy adsz még nekik pár hetet, hátha észbe kapnak, nem veszítesz semmit! Talán csak nem is gondolnak arra, hogy hogyan érzel. Lehet ha ezt elmondod nekik, akkor változtatnak a dolgokon és jobb lesz mindenkinek!

Nincs valami olyan hely a környéken, ahova járnak fiatalok? Ebben is kérhetnél segítséget, hátha találsz barátokat, azzal is könnyebb. Pl. eljárhatnál nyelviskolába, tanulhatnád a dán nyelvet és szerezhetnél ott is barátokat.


Nekem pl. az volt a nagyon nehéz az utóbbi egy hónapban, hogy magányosnak érzem magam és még megbeszélni sincs ezt kivel. Ha lenne itt egy barátom, akivel eltudnék menni kikapcsolódni, beszélgetni egyet olykor, akkor kicsit könnyebb lenne!


Ha pár hét próba idő alatt is ugyanaz a nyomasztó érzés marad rajtad, akkor indulj haza, de gondold még kicsit át!

Nekem is volt olyan mélypontom, amikor már szinte csomagolni kezdtem sírva, hogy én most megyek haza, de aztán leültem, végig gondoltam és úgy éreztem, hogy saját magamban is csalódnék ha így döntenék. Persze hosszútávon ez kicsit más, de ha elmondod a családnak mi a bajod és ennek hatására sem változik semmi, akkor indulnék csak tényleg el! A gyerekekhez idő kell mire a közelükbe férkőzöl, egyikükkel én sem igen jövök ki olykor, pont abban az időszakban van, amikor ő az atyaúristen és ne merjen senki ellentmondani neki...

2011. aug. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és teszem hozzá az ajándékot nyugodtan odaadhattad volna. Elég egyértelmű volt, hogy te nem fogsz kapni semmit. Én csak pár apróságot hoztam, paprikát, bort, csokit, de nagyon örültek, hogy gondoltam rájuk. Nem is vártam hogy cserébe kapnék bármit is. Ámde én itt kint szülinapoztam idén és pl. teljesen meglepetésként kaptam ajándékot (a gyerekek egyszer csak a nyakamba ugrottak hangos happy birthdayjel és egy csomaggal), illetve este elvittek vacsizni egy gyönyörű környezetben lévő étterembe, nomeg mindent megkapok, amire szükségem van. Gondolok itt nassolni valóra, enni, innivalóra, tisztasági felszerelésekre, ha kell valami, semmit nem hagynak kifizetni. A múltkor kijött rajtam egy allergia, az otthoni orvosommal konzultáltam, egész listát írt össze gyógyszerekről, hogy ha ez nincs itt kint, akkor mi jó még helyette. A kenőcsöket is megvették nekem és nem hagyták kifizetni, pedig ez már tényleg "magán jellegű", nekik semmi közük hozzá és nem is két forint volt. :) Szóval azért "kapok" itt rendesen pluszt. Nem tudom neked milyen életed van odakint, de szerintem nyugodtan odaadhattál volna mindent. :)
2011. aug. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

mindenkinek igaza van,nem szabad elhamarkodnom ezt a döntést.még várok egy kis időt.

tőlem is mindig kérdezik,hogy kell e valami a boltból meg ilyesmi..szal rendesek velem.

sztem jól tettem,h nem adtam odanekik,amit vittem,mert már ismerem őket annyira,hogy tudom, a sarokban végezték volna az általam szeretettel vásárolt és csomagolt ajándékok.nem vigyáznak semmire.

..nem hiszem hogy dán nyelvtudással sok lehetőségem lenne otthon,főleg hogy egy év alatt nem tanulnám meg középszintre se:S

2011. aug. 18. 16:40
 8/12 anonim ***** válasza:

Hidd el ha nyitott füllel jársz, lazán megtanulnád. Egyébként meg lehet pont azért mennél vele sokra, mert kevesen tanulják. Mindegy, nem is ez a lényeg, csak egy ötlet volt, amivel eltudod foglalni magadat és a suliban még barátokat is találhatsz!

Én mint említettem csak két hónapra jöttem, de pl ha elmegyek boltba és nem értik mit akarok, már alapszavakat tudok, tudom pl hogy kenyér... vagy víz, vagy sajt, vagy ilyenek. Másfél hónap után ennyi rámragadt minden tanulás nélkül. A számokat is oda-vissza tudom már álmomból felriadva is. Köszönések, köszönetmondás, alap mondatok (ez a nevem, ennyi éves vagyok, innen jöttem) is mennek már, egy év szerintem bőven sok helyi környezetben megtanulni egy nyelvet, ha van lehetőséged suliba járni és nyitott füllel jársz mellette. Ha még a család állná is, akkor pláne jól jársz vele, nem veszítesz semmit azzal hogy elsajátítasz mégegy nyelvet.


Lényeg a lényeg szerintem beszélj a családdal, de ne rohanj azonnal el. Egy brit családnál sem biztos hogy jobb dolgod lenne, lehet ott éppen megértenél mindent, de nem kezelnének emberként, csak valami szükséges rossz kellékként... Én megpróbálnám megbeszélni a családdal a helyedben, hátha alakul valami, ezután pedig nem rögtön egy évre elígérkezni másik családhoz.

2011. aug. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nemismerem a dán nyelvet nekem a főiskolán az egyik tanárom mesélte h ő kint volt népfőiskolán, és 3!!!hónapja volt megtanulni a nyelvet. Se több se kevesebb. Utána már nem szólaltak meg a tanárok angolul. De azt mondta ha tudsz angolul intenzív nyelvkurzus mellett a 3 hónap bőven sok is. Neked ugyan e kurzusod nem intenzív de akkor egy év elég kell h legyen. Persze ez nyilván az egyéni képességektől is függ. H mire jó a dán nyelv tudás???? HM. Pl DÁniában élni marha jó fizetésért, erre pl príma. Nekem vannak kint ismerőseim, hát nem sírdogálnak esténként!
2011. aug. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

probléma megoldva,beiratnak német tanfolyamra is:)

köszi hogy lenyugtattatok:D

egyébként én magyarországon tervezem a jövőmet,akármilyen siralmas is lesz:S

2011. aug. 21. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!