Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A buddhizmus szerint mindenki...

A buddhizmus szerint mindenki újjászületik, ki alacsonyabb, ki magasabb formában. Egy barátom azonban feltette a kérdést, hogy mit kell tennie pl. egy csigának hogy "feljebb léphessen"?

Figyelt kérdés

2012. júl. 21. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
........ nah most akkor gondolkozzunk el........ mire jutottunk? na mire?.......... nem írom le.
2012. júl. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pedig jó lenne, ha leírnád.
2012. júl. 21. 21:47
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
én nem hiszek ebben.
2012. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha nem vagy buddhista, akkor miért írtál ide.. ?
2012. júl. 21. 21:51
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
ez volt a kérdés! hogy mit kell tennie egy csigának! semmit, mivel SZERINTEM ilyen nincs.
2012. júl. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A hinduizmus tartja azt, reinkarnálódik, újraszületik az ember. A buddhisták azt mondják: nincs olyan szubsztancia, ami vándorolna életről -életre...

A csiga természetének megfelelően él- életével betölti a "teljességet" amire juthat. Buddha azt tanítja: a tudatállapot szintet emelni lehet, fokozatokban, egészen a buddha-tudatállapotig. Ez a teljesség - ezt kell(ene) elérni. Erről szól Buddha tanítása - hogyan? Ajánlott:

Téchy Olivér: Buddha; Buddha beszédei; Buddhista logika;

[link]

Desimaru: Az út gyakorlása (ez zen-buddhista)

2012. júl. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy csigáról, emberről, vagy bármilyen más, tudattal rendelkező lényről van szó, feljebb kerül, ha van választási lehetősége, és a jobbat / segítőt / önzetlent választja, ha pedig a rosszat / önzőt akkor le fog süllyedni.

Hogy egy csigának milyen választási lehetőségei vannak, azt nem tudom, már nem emlékszem, hogy milyen volt, amikor csiga voltam. De most itt vagyok, szóval sikerült. :)

2012. júl. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 feketepeter ***** válasza:
100%

Szűkebb értelemben a késztetések, tágabb értelemben a karma határozza meg a következő életet. De azt is tudni kell, hogy akár jó, akár rossz karmát halmoz fel valaki, egy idő után mindenképpen kimerül. Elegendően sok állati újraszületés után előbb-utóbb emberi újraszületés következik. Ez persze akár sokmillió újraszületést is jelenthet.


Megszabadulni, azaz elérni a nirvánát csak emberként lehetséges. Ez azonban nem jelenti azt, hogy aki egyszer emberként megszületett, az már csak emberként fog. Sok rossz karma felhalmozásával valamelyik alsóbb létsíkon (pokollakók, éhes szellemek, állatok), sok jó karma felhalmozásával felsőbb (titánok, istenek) létsíkon születnek újra az érző lények. Ezekből azonban nem lehetséges elérni a nirvánát, hanem tovább bolyonganak a létsíkok között. Ez a bolyongás a szenvedés tengere, a szamszára.


Ezt tanítja a buddhizmus.

2012. júl. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!