Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogy képzelitek el a...

Ti hogy képzelitek el a Mennyországot? Szerintetek milyen?

Figyelt kérdés

2012. júl. 22. 10:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én nem hiszek benne de ha nagyon kell válaszolnom azt mondanám hogy egy nagyon nagy arany kapun kell bemenni és felhők között élnénk de bármit tehetnék. ott lennének a bicikliző gyerekek stb. és isten egy nagy székről bámul minket.
2012. júl. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mulder614 ***** válasza:
21%

Szerintem a földön lesz örök élet, hisz ilyen körülmények nem valósulhatnak meg a földön.


Ézsaiás 65:20-22


"Nem lesz ott többé néhány napot élt csecsemő, sem öregember, aki ne töltené be napjait; mert százéves korában is gyermekként hal meg az ember, a bűnös pedig, ha százéves is, megátkoztatik.  Házakat építenek majd, és bennük laknak, szőlőskerteket ültetnek, és eszik azok gyümölcsét.  Nem úgy építenek, hogy más lakjon ott, nem úgy ültetnek, hogy más egye azt. Mert mint a fának napjai, olyanok lesznek népem napjai, és kezük munkáját teljesen javukra fordítják választottaim.

2012. júl. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem örök béke és megnyugvás lesz ott, mindenféle nélkülözés nélkül
2012. júl. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Én hívő keresztény vagyok, de nem igazán szoktam ezen gondolkodni mostanában; de mutatok egy dalt:


MercyMe - I Can Only Imagine

http://www.youtube.com/watch?v=0xwzItqYmII


És még azt szeretném megjegyezni, hogy az 1. válasz aaannnyira aranyos. :)

2012. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
6%

Azoknak, akik abban hisznek, hogy a haláluk után a mennyben fognak élni, gyakran hiányos ismereten alapszik ez a hitük. George Barna, egy vallási nézeteket kutató cég vezetője úgy találta, hogy sok ember „a jelenlegi és a halál utáni életről alkotott elképzeléseit különböző forrásokból, például filmekből, regényekből és a zenéből meríti”. Floridában egy episzkopális lelkipásztor ezt mondta: „Semmit sem tudunk a mennyországról, kivéve azt, hogy Isten ott lakozik.”


Boldog tevékenység helyszíne

A Biblia szerint az égben mozgalmas az élet. Több százmillió hűséges szellemteremtményről tesz említést, akik mind az égben laknak (Dániel 7:9, 10). Mindegyik szellemteremtménynek saját személyisége van. Honnan tudjuk ezt? A fizikai teremtmények közt nincs két teljesen egyforma élőlény, ezért biztosak lehetünk abban, hogy az égi teremtmények is különböznek egymástól. Figyelemre méltó, hogy ezek az égi teremtmények egységben végzik a munkájukat, éles ellentétben az emberekkel, akik ritkán tudnak jól együttműködni.


A szellemteremtmények az emberinél magasabb létformában élnek. Nincs fizikai testük, azaz nem hús-vér élőlények, így az emberek számára nem láthatók és nem is érzékelhetők. Tehát amikor Jézus azt mondta, hogy az Atyja mellett volt az égben, arra gondolt, hogy olyan létformában élt, amely sokkal dicsőségesebb, mint bármely fizikai létforma (János 17:5; Filippi 3:20, 21). A Biblia égnek nevezi a szellembirodalmat, ahol Jézus az Atyjával együtt lakott.


A Biblia feltárja, hogy a Teremtő szándékával összhangban a szellembirodalomban szintén nagyfokú szervezettség uralkodik. Dániel próféta egy látomásban angyalok hatalmas seregét látta Isten égi udvarában: „Ezerszer ezren szolgáltak neki, és tízezerszer tízezren álltak előtte” (Dániel 7:9, 10). Gondolj csak bele, milyen szervezettségre van szükség, hogy ez a százmilliónál is több angyal végrehajtsa Isten parancsait, és segítsen Isten földi szolgáinak (Zsoltárok 91:11).

egész sokasága.


A Biblia közel 400-szor ír az angyalokról. A rangjukat tekintve vannak köztük szeráfok és kerubok. A Bibliában angyalnak fordított görög és héber szavak egyaránt azt jelentik, hogy ’hírvivő’. Tehát az angyalok kommunikálnak egymással, és a múltban emberekkel is kapcsolatba léptek. Az angyalok nem emberek, akik korábban a földön éltek. (Jób 38:4–7).


Több millió hűséges angyal él az égben. Mindannyian „hatalmas erejűek”, és ’teljesítik Isten szavát’ (Zsolt 103:20; olvassátok fel: Jelenések 5:11). Ezeknek a szellemfiaknak Istenéhez hasonló tulajdonságaik vannak, ezenkívül van egyéniségük és szabad akaratuk. Szervezettségük rendkívüli, és fontos állást töltenek be Isten elrendezésében; élükön az arkangyal, Mihály áll (ez Jézusnak az égben használt neve) (Dán 10:13; Júd 9). Ő „az egész teremtés elsőszülötte”, „a Szó”, vagyis Isten Szószólója, akit Jehova bevont minden más műve megteremtésébe (Kol 1:15–17; Ján 1:1–3).

3 Az arkangyal után következnek a szeráfok, akik hirdetik Jehova szentségét, és segítenek a népe tagjainak, hogy megőrizzék a szellemi tisztaságukat. Emellett léteznek kerubok is, akik Isten szuverenitását támogatják (1Móz 3:24; Ézs 6:1–3, 6, 7). Más angyalok, azaz hírvivők különböző feladatokat látnak el Isten akaratának a cselekvése során (Héb 12:22, 23).


Kb. ilyen hatalmas ez az égi birodalom, de nagyon gyönyörű lehet.

K.W.

2012. júl. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Hazardteam ***** válasza:
100%
Én sehogy. Elvégre olyan, mint amit "szem nem látott, fül nem hallott és embernek szíve meg sem gondolt" Vagyis annyira más, hogy emberi léptékkel/aggyal felfoghatatlan. ez a világ (és a világegyetem is) az összes csodájával együtt csak egy árnyék hozzá képest. Ha elgondolod, hogy mekkora a különbség közted és az árnyékod között (értem ezalatt a személyiségedtől, egyediségedig mindent, tehát nem csak a "tested" ami árnyékot vet) akkor lesz némi sejtésed, hogy a "menyország" mennyire különbözik mindattól, amit akár csak elképzelni tudnál. Jó hely:) gondolj bele, ha tehetnéd, milyen lakást választanál, milyen helyen/környezetben és hogy rendeznéd be, díszítenéd fel? Jellemezne téged, az igényességed és az ízlésedet nem? Namost, az Isten "lakása" vagy inkább székhelye. Márpedig ő végtelen intelligenciával, rendkívüli humorral és kiváló ízléssel rendelkező személy, minden ilyesminek és jónak a "kiagyalója" illetve inkább ezek a személyiségének a "természetes" részei, ráadásul Ő maga a szeretet és minden rezdüléséből ez árad, jobban, magátólértetődőbben, mint mikor te levegőt veszel. Szerinted milyenre alkothatta meg a saját lakhelyét és milyen helyet készített az őt szeretőknek?:))
2012. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én olyan különlegesnek képzelem el! Eleinte az örök boldogságnak képzeltem, de...én szeretnék feladatot kapni a Jóistentől! Igazi angyal szeretnék majd leni, aki segít az embereknek! Vagy...maga a szellő, ami lágyan simogatja az arcod a melegben, vagy az eső, a tenger, a levegő!! Én lennék a virág, ami gyönyörködteti az embereket...vagy lennék őrangyal, aki vigyáz Rád! Mindegy, csak valaki fontos még ott fent is, nem pedig egy olyan lélek, aki örökre csak "élvez". Én tenni is akarok!
2012. júl. 22. 19:28
 8/13 Hazardteam ***** válasza:
2012. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Koszi Berta ezt a dalt,az egyik kedvencem kozze tartozik,mindenesetre en hiszek a mennyorszagban,es hiszem azt hogy orokkel Istennel egyutt leszunk,es ez lessz a legjobb az orok eletbe,hogy Istennel lehetunk orokkon orokke.
2012. júl. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
kb olyan mint a pokol. sötét és... NEM LÉTEZIK!
2012. júl. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!