Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért provokálnak cinikus...

Miért provokálnak cinikus emberek gagyi kérdésekkel keresztényeket?

Figyelt kérdés
2012. júl. 22. 22:07
1 2
 1/15 Ozmium42 ***** válasza:
80%
Unatkoznak, feltűnési viszketegségük van, személyes sérelmük van keresztényektől, amit nem tudnak feldolgozni, fizetést kap érte, vagy valamilyen érdeke fűződik hozzá, hogy keresztény ellenes propagandát fejtsen ki. A teljesség igénye nélkül.
2012. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

1. Nyári szünet van, sok diák pedig nem tudja lekötni magát valami hasznosabb tevékenységgel. (Ez látszik a kérdések számának hirtelen megugrásából; nem csak most, a többi szünetben is. Kivétel például a múlt hétvége, akkor volt egy nagyobb rendezvény, biztos sokan ott voltak.)


2. Nem diákok esetén is lehet unalom, vagy szimplán arcoskodás. Némelyek azt hiszik, hogy "okos", rafinált kérdésekkel zavarba tudják hozni a keresztényeket; aztán vagy bejön, vagy nem...


3. Azért van néhány olyan kérdés is, amire tényleg őszintén választ keresnek a kérdezők, még ha provokatívnak tűnik is a kérdésfeltevés. A kérdezői kommentek stílusából lejön, hogy mi volt a szándék.


4. Egy másik kategória, aki nem cinikus ugyan, de nem valós kérdést ír ki: kamu történetek / problémák; lehet, hogy a reakciókra kíváncsi, vagy nem is tudom...


5. Térítgetős kérdések: szintén nem valósak, hiszen a kérdező tudja a választ, csak a saját véleményét / teológiáját akarja közzétenni / hirdetni / másokra nyomni egy-egy témában.


6. Ugyanez pepitában: "szociális támogatást" keres a kérdező, azaz az ő álláspontját alátámasztó vagy megerősítő véleményeket. Szintén látszik a kommentekből.


7. Van egy bizonyos embertípus, aki lusta, mint a tehén; így inkább kiír egy kérdést, ezzel több segítőkész felhasználó idejére számítva, minthogy a Google-lal pillanatok alatt megkeresné a választ.


Így hirtelen ennyi, mind saját tapasztalat. Lehet érte utálni. :P

2012. júl. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
Miért akarják a keresztények rákényszeríteni nézeteiket a társadalomra?
2012. júl. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kényszeríteni?

Neeeem!


Csak hogy tudd, hogy mi a nagy helyzet, és időben tudj dönteni.Nehogy ráfogd valakire, hogy mások miatt vesztettél.

:)) :D)

2012. júl. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Hívők is előszeretettel provokálnak másokat.
2012. júl. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Unatkoznak, de a hülyeségükkel csak magukról állítanak ki bizonyítványt. Miért nem a hungaristákba, a buddhistákba, muszlimokba, vagy a zsidókba kötnek bele, miért pont a keresztényekbe? Más céltáblát nem találnak? Miért nem fogják fel, hogy már régen túl vagyunk azon a koron, mikor tűzzel-vassal kényszerítették az emberre a vallást? Csináljanak, amit akarnak, elvégre szabadság van, de a szabadság is csak addig tart, amíg nem mások kárára használod fel. És kárt a lelkiismereti szabadság megsértésével, olyan nézetek sárba tiprásával, amik milliók életét meghatározzák, igenis lehet okozni. Nem értem, miért nem törlik a moderátorok az olyan provokatív kérdéseket annak ellenére, hogy jelentik őket az emberek. Talán ők is elfogultak lennének?
2012. júl. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

^ Azt én sem értem, hogy a provokatív kérdéseket általában miért nem törlik a modik. Bár volt már, amit töröltek. Én kétszer jártam úgy, hogy megírtam egy-egy jó kis választ ilyen kérdésekre; és amikor elküldtem, az egész elszállt a semmibe, mert idő közben a kérdést kigyomlálták...


Az is furcsa, hogy a nem általában a keresztényeket, hanem egyes felekezeteket támadó kérdések közül a Hit Gyülekezetével kapcsolatosakat az utóbbi hónapokban egyáltalán nem törölték, akármennyire is provokatív volt a megfogalmazás; és ezekből rendszeresen iszonyatos mocskolódások lettek, mint ahogyan várható is volt.

Időnként pedig a katolikusokon van a sor, hogy úgy mondjam; de én speciel nem láttam még konkrétan reformátusokat, evangélikusokat vagy baptistákat támadó kérdést. Ezt most nem azért írtam, hogy valakinek ötleteket adjak. :D


A zsidókba pedig úgyszintén sokszor kötnek bele; többnyire nem magába a vallásba, hanem úgy általánosságban. Tessék, megmutatom a legutóbbi ilyen borzadályt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Vagy egy régebbit, szintén a súlyosabb fajtából:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Ha van kedved, olvasd végig őket.


És hogy a Politika kategóriában milyen állapotok vannak, arról meg már jobb nem is beszélni...

2012. júl. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
még nem találkoztál apósommal ..olyan hülyeségeket kérdez a hittérítőktől hogy menekülnek.De csak kérdez -kérdez hogy győzzék meg.
2012. júl. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Miért provokál bárki bárkit? (költői kérdés)
2012. júl. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Hazardteam ***** válasza:
Sajnos ellent kell mondanom Berta Wooster-nek.. A Tehén nem is "lusta" hanem egy aranyos állatka, még ha 700 kiló is:) Mondjuk elég félelmetes elsőre, 1x láttam egyet a bükkben, amikor elállta az utat. De tök aranyos volt és nem is lusta, kikérem a tehenek nevében!
2012. júl. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!