Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az hogy a keresztény...

Miért van az hogy a keresztényeket lassan elítélheti már mindenki és mellettük nem áll ki senki de amint PÉLDÁUL a homoszexualitást elítéli akárki azonnal mögöttük áll ezer szakszervezet, híresség, meg magán vélemény?

Figyelt kérdés

ÉS ITT MOST NEM A VALLÁSI BIGOTTSÁGRA VAGY AZ ERŐSZAKRA UTALOK!

Hová tart ez a világ?



2012. júl. 5. 16:37
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
84%

A homoszexualitás régebb óta létezik, mint a kereszténység. :D


A keresztények (mindegy, hogy "jó" vagy "rossz" keresztényekről van szó ez esetben) a történelem folyamán tettek elég sok megkérdőjelezhető és elítélhető dolgot ahhoz, hogy jelenleg ne élvezzék sokak szimpátiáját.

2012. júl. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 Ciana ***** válasza:
86%

A vallás elkophat, viszont a szexualitás nem? XD

Amúgy egyre kevesebb a vallásos ember, és egyre jobban elfogadják azokat a dolgokat, amiket a vallás tiltott/büntetett.

2012. júl. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
65%
A homoszexuálisok nem akarják másoknak megmondani, hogyan éljenek. Viszont a keresztények szerint kb. az is "bűn", ha levegőt vesz. A homoszexuálisok nem ártanak senkinek, a keresztények viszont elég sokat... pl. azzal hogy tiltják az óvszer használatát, hozzájárulnak ahhoz, hogy Afrikában növekszik az AIDs, a fogamzásgátlás tiltásával pedig a szegény országok túlnépesedéséhez, ezáltal a gyermek-és csecsemőhalálhoz. De rengeteg ilyet lehetne még mondani. Szerintem normális az, hogy egy másoknak nem ártó csoport mellett többen állnak ki, mint egy másoknak ártó csoport mellett. Az meg kit érdekel, hogy a melegek mit csinálnak a hálószobájukban. A keresztények között az elfojtások és egymás frusztrálása miatt idővel sokkal több perverzió alakul ki, mint a homokosok között.
2012. júl. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
86%
Az a különbség, hogy a keresztény egyházak mások életét akarják meghatározni, míg a homoszexuálisok csak negatív megkülönböztetés és megbélyegzés nélkül akarnak élni, de nem mondják senkinek sem azt, h "már pedig te elkárhozol, ha ezentúl nem a saját nemeddel kefélsz".
2012. júl. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
59%
A homoszexuálisok nem korlátozzák a többieket, míg a keresztények előszeretettel kényszerítik az embereket a saját babonáik betartására.
2012. júl. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
73%

Hogy lehet összehasonlítani a kettőt? A szexuális identitásodat nem Te választod meg, a vallást már sokkal inkább (persze van aki beleszületik de lehetősége van változtatni).


Egyébiránt meg a fentiek már leírták a lényeget. A melegek azt akarják, hogy ne különböztessék meg őket, ne legyen megbélyegzés. A vallás meg azt akarja, higgy a babonáiban, a meséiben, és akkor jó lesz neked a halálod után. Ezek után csoda, ha egyre kevesebben kérdőjelezik meg a kereszténységet?

2012. júl. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
77%
kevesebben = többen :D bocsi :D :)
2012. júl. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
52%

Egyébként szerintem ez egy tök jó kérdés...


Nem mintha a keresztények bárkinek is pisztolyt szorítanának a fejéhez. Ezt egyébként régen sem tették, III. Béla törvényeiben például megemlítik a Magyar királyság területén élő muzulmán kereskedőket. Más kérdés, hogy a feudális rendszerekben eleve nem létezett törvény előtti egyenlőség.


Én egyébként egyáltalán nem ítélem el a homoszexuális beállítottságú embereket, ugyanúgy előfordul köztük géniusz meg tapló is, és a nagy részük szerintem teljesen normális állampolgár. De például nézzük meg ezt a topikot, bizony elég gyakran érzek erős intoleranciát a kereszténységgel szemben, pedig szerintem az egyik legnormálisabb vallás a világon. Bármennyire is mást próbál sugallni Hollywood vagy a média, a kereszténység a nyitott és konstruktív gondolkodásról szól.

2012. júl. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
61%

"De például nézzük meg ezt a topikot, bizony elég gyakran érzek erős intoleranciát a kereszténységgel szemben, pedig szerintem az egyik legnormálisabb vallás a világon"


1. I. István király csinált egy pogány népből keresztény népet, méghozzá elég erőszakos módon terjesztve a hitet;

2. Volt néhány keresztes háború is;

3. Spanyol inkvizíció;

2012. júl. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom miért kell ezen csodálkozni. minden benne van a bibliában.

Nos le van írva, hogy sokan felhígítják a biblia tiszta alap elveit, a házasságtörésről a homoszexualitásról, a válásról, stb. Ennél fogva Ézsaiás ezt mondja az 5:20-ban=

Jaj azoknak akik a rosszat jónak mondják, a jót pedig rossznak...;

2012. júl. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!