Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A barátaitok veletek azonos...

A barátaitok veletek azonos vallásúak, vagy más felekezethez tartoznak? Esetleg más világvalláshoz? Barátkoznátok teljesen más vallású emberrel?

Figyelt kérdés
2012. júl. 26. 17:29
 1/10 Mulder614 ***** válasza:
100%

Leginkább azért barátkozok a saját szervezetemhez tartozókkal mert közös a téma, célok...stb.

A jó barátok jó hatással vannak rád, és ha jól ismernek akkor észreveszik min kell még változtatnod.

Az 1 Korintusz ezt írja


"Ne vezessenek félre titeket. Rossz társaságok megrontanak hasznos szokásokat."

2012. júl. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Gyepes barátaim nincsenek.Az összes ateista.
2012. júl. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mulder614 ***** válasza:
100%
Madarat tolláról...:D
2012. júl. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akkor leírom azt, amit már elég sok helyre. Szobatársam református, lakótársam ateista, velük két éve lakok együtt, nagyon jó viszonyban, volt szobatársam, akivel máig jóban vagyok szintén ateista, legjobb barátnőm spirituális én meg lennék római katolikus, és mindig képesek voltunk értelmes emberek módjára beszélni a témáról, vita nélkül, elfogadva, megértve a másik okait, nézeteit. Igen, így is lehet csinálni.
2012. júl. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ava87 ***** válasza:
A barátaim nagy része más világvalláshoz tartozik, mint én, bár a többségük nem kimondottan vallásos. Igaz, korábban, papíron én is oda tartoztam. De amúgy nekem ez nem mérvadó, nem ez alapján választok barátokat.
2012. júl. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
A közelebbi barátaim zöme ugyanazon keresztény felekezethez tartozik, amelyhez én. Van számos olyan barátom is, akik más felekezethez, más világvalláshoz tartoznak, esetleg nem vallásosak. Úgy gondolom, hogy két ember kapcsolatában alap a másik véleménye iránti tolerancia, még akkor is, ha az esetleg gyökeresen eltér a mienktől.
2012. júl. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nos első sorban, nekem is a hittársaim közül vannak barátaim.

De nem zárkózom el más felfogású emberektől addig, amíg nem megy a hit, vagy az emberi kapcsolat kárára.

A korintuszi gyülekezetnek írt levélben pedig elsősorban a hiten belüli rossz társaságról beszél aztán a kívül álokról


*** w07 5/1 15. o. 8–9. bek. Engedd, hogy Isten Szava vezesse lépteidet! ***

8 Gondolkodj el néhány bibliai alapelven! Az első, amely talán eszedbe jut, az 1Korintusz 15:33-ban található, és így szól: „Rossz társaságok megrontanak hasznos szokásokat.” Vajon ezt az alapelvet csak akkor tudod betartani, ha egy az egyben kerülöd a nem hívő személyeket? A kérdésre a Biblia alapján nemmel kell válaszolnunk. Maga Pál apostol is szerető figyelmességet tanúsított ’mindenfajta ember’ iránt, ideértve a nem hívőket is (1Korintusz 9:22). A keresztényi életmód már természeténél fogva is megköveteli, hogy érdeklődjünk mások iránt – azok iránt is, akik nem osztják a hitünket (Róma 10:13–15). Ha elszigetelnénk magunkat azoktól, akiknek szükségük lehet a segítségünkre, akkor hogyan tudnánk követni azt a tanácsot, hogy „tegyünk jót mindenkivel”? (Galácia 6:10).

9 Nagy különbség van azonban aközött, hogy valaki kedves a munkatársához, és aközött, hogy közeli barátja neki. Ekkor kell figyelembe venni egy másik bibliai alapelvet is.

Kata

2012. júl. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Fundamentalista keresztény létemre sátánista haverom is van. Az amit a túlvilágról hiszünk, nem szükségesen fal egy normális emberi barátságban. Magát kereszténynek mondó emberekkel kerültem a legtöbbször összetűzésbe, mind tudjátok, mi miatt. Sátánista ismerőseim választásának pontosan ez a gyökere.
2012. júl. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia, nekem a családon belül is megoszlik a helyzet (ateista és keresztény, azon belül hit gyüli és római katolikus) de a barátaim is vegyes társaság: a legközelebbiek ateisták, de mivel sokat utaztam, vannak hindu, buddhista és zsidó barátaim is.


Nem gondolom, hogy más vallású barátok "rossz társaság" lennének a számomra. Sőt, számomra mindig öröm kedves, intelligens emberekkel megismerkedni más kultúrából és vallásból.

Az ateista barátaimmal meg húsz éve vagyunk együtt jóban rosszban. Soha nem volt még akadály a vallási kérdésekben a nézetkülönbségünk, sőt még a politikait is megúsztuk, hála Istennek. Azt hiszem, ezt hívják igaz barátságnak :-)


Freya

2012. júl. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Katolikus vallású vagyok. Van barátom aki református, és van olyan aki ateista. Soha nem okozott gondot a barátkozás, mert senkinél se úgy kezdtem, hogy kitöltettem vele egy kérdőívet hogy milyen vallású vagy. Miután megismerek valakit, és kiderül róla hogy jó ember teljesen mindegy hogy miben hisz, vagy hisz-e egyátalán.
2012. júl. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!