Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények mit szólnak az...

A keresztények mit szólnak az ember evolúciójához? Elfogadják?

Figyelt kérdés

Vagy nem hisznek benne?

Érdekelne a katolikus,protestáns stb.álláspont is,magyarázatokkal.



2012. júl. 27. 21:31
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
A "keresztények" laza pár milliárd embert jelöl. Sejtheted, hogy nem egységes a nézetük bármiről is, és a különböző általában ismert nézete felekezetek nézete (a katolikus egyház elfogadja, a fundamentalisták tagadják) csak laza iránymutatást ad.
2012. júl. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Tudsz esetleg egy jó linket a katolikus egyház álláspontjáról?
2012. júl. 27. 21:42
 3/43 anonim ***** válasza:
30%
Nem.
2012. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Te keresztény vagy?

Ha igen,nálatok mi a vélemény?

2012. júl. 27. 21:48
 5/43 anonim ***** válasza:
85%

A kereszténység és a keresztyénség nem ugyanaz. Csak mondom természetesen értem mire gondolsz, csak ebből nekem már volt problémám.


Én protestáns vagyok, a legtöbb vallás úgy tudom nem fogadja el, azaz, hogy pontosabb legyek, a vallás azt tanítja, hogy az élőlényeket Isten teremtette.

Én úgy vélem, hogy Isten megteremthetett egy világot is ami önmagát úgy alakítja ahogy Isten szeretné. Tipikus vallás kontra tudomány. Az emberek viszont azt felejtik el, hogy a kettő nem zártja ki egymást.

2012. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

"kereszténység és a keresztyénség"

Pontosan mi a különbség?


Tehát akkor el lehet fogadni azt,hogy emberszabású majmokból fejlődhetett ki az ember?

2012. júl. 27. 21:54
 7/43 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Tehát akkor el lehet fogadni azt,hogy emberszabású majmokból fejlődhetett ki az ember?"


Te hol olvastál olyat az evolúcióval kapcsolatban, hogy az ember a majomból fejlődött ki? Tudósok százai keresik ma is azt a közös őst, aminek a fejlődése kétfelé vált, és lettek belőle a majmok és lett belőle az ember. Egyelőre nem találják.

2012. júl. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
2012. júl. 27. 22:52
 9/43 A kérdező kommentje:

[link]


Mondjuk,itt írják,hogy nem teljesen tiszta még minden.

2012. júl. 27. 22:55
 10/43 A kérdező kommentje:
2012. júl. 27. 23:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!