Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elvált/özvegy ember is lehet...

Elvált/özvegy ember is lehet bérmaszülő?

Figyelt kérdés
2012. júl. 23. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a lényeg, hogy meglegyen bérmálva a bérmaszülő és fizesse az egyházi adót pár éve. Özvegy miért ne lehetne? Ő még akár újra is házasodhat templomban.
2012. júl. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És az elvált is? Mert abban nem vagyok teljesen biztos..
2012. júl. 24. 00:40
 3/6 anonim ***** válasza:
A mi papunk nekem nem engedte meg, hogy az özvegy keresztanyám bérmálhasson, mert a mostani férje csak elvált,és még él(!!!!) az exfelesége. Unokatesómat bérmálhatta elvált ember...szall sztem ez paponként változó. :)
2012. júl. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!! :) Remélem megengedik.. :) a mi családunkban sajnos mindenki özvegy..vagy elvált. :(

Első,nagyon bocsi,de véletlenül lepontoztalak!Nem tudom,hogy kell visszacsinálni!:|

2012. júl. 24. 00:46
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:

Elvált ember elméletileg nem, de papja válogatja.


"A mi papunk nekem nem engedte meg, hogy az özvegy keresztanyám bérmálhasson, mert a mostani férje csak elvált"


Ezek szerint keresztanyád férjnél van, tehát - már - nem özvegy.

2012. júl. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, az a szabály, hogy ha házas, rendezve legyen egyházilag a házassága. Meg persze ne éljen együtt házasság nélkül senkivel.


Tehát ha elvált a bérmaszülőjelölt, de nincs új párkapcsolata, nem kötött új házasságot, akkor elméletben (!) lehet. Hiszen akkor még áldozhat is, ennek semmi akadálya.


De persze meg kell kérdezni az illetékes plebániát. Nálunk úgy 10 éve mindenesetre ez volt, emlékszem, akkor azt kérdezte a pap, hogy nem él-e egyházilag rendezetlen kapcsolatban a bérmakeresztanya-jelöltem.

2013. febr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!