Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azoktól kérdezném, akik...

Azoktól kérdezném, akik képesek nyelveken szólni, mi történik ilyenkor veletek?

Figyelt kérdés
Mit éreztek, mit éltek át? Mikor történt először, mi előzte meg és nem volt-e ijesztő? És milyen vallásúak vagytok?
2012. júl. 28. 18:49
1 2 3 4
 1/39 dzsola válasza:
19%
nem értem a kérdést
2012. júl. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
37%
Látod első.. ezek szerint nem vagy képes nyelveken szólni :D Én sem. Mi a kérdés???????
2012. júl. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
44%
Én mordori nyelven szoktam megszólalni. Fantasztikus érzés.
2012. júl. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 dzsola válasza:
26%
te jo fej lehec, majd csak megirja hogy megértsük
2012. júl. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Valószínűleg azért, mert nem tudsz nyelveken szólni. Nem angol, sem német, hanem a Bibliában említett nyelveken szólásról beszélek. Mert én nem tudok, és elképzelésem sincs milyen lehet, ha valakivel olyasmi történik, amin maga is meglepődik. Mert egyik percről a másikra beszélni egy nyelvet, amit sohasem tanultam, nekem ijesztő és kész.

De közben mélyen hívő vagyok és érdekelne, nekem miért nincs hasonló élményem.

2012. júl. 28. 19:00
 6/39 anonim ***** válasza:
32%
Amit szerintem te kérdezel, azt már tudtam gyerekkorom óta. Mi ezt úgy hívtuk annak idején, hogy halandzsa nyelv. Lehet, hogy már nyelveken szólásnak hívjuk, nem tudom, de szerintem az apostolok, mikor nyelveken szóltak, akkor embereknek szóltak, hogy terjesszék az evangéliumot érthetően. Szerintem ha valaki olyan nyelven szól, amit más nem érthet, annak nincs értelme, hogy más is hallja. Ha azt Isten érti, akkor menjen a belső szobába, hogy ott tegye ezt, mert ha olyan hallja ezt, ki nem érti, azt gondolhatja, hogy megháborodott, és semmi értelme, hogy embereknek beszél így, mert nem érti ember.
2012. júl. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Hát akkor most van nyelveken szólás vagy nincs? Minek kellene halandzsáznom, amikor néha úgy imádkozom, hogy ki sem mondom a szavakat, még csak nem is suttogom. Isten úgyis a szívembe lát. Mire akkor ez a cirkusz?
2012. júl. 28. 19:28
 8/39 Hazardteam ***** válasza:
71%

A nyelveken szólás "angyalok nyelvén szólást" jelent, amit "senki sem ért, csak Isten" bár ritka esetekben sosem tanult emberi nyelveken is megvalósul (több ilyenről is hallottam)

Érzetre nem tudom, kinek milyen én olyasmit érzek közben, mintha elöntené a hasam tájékát valami és hol lassan, hol gyorsan de "jönne felfelé" végig a mellkasomon, mígnem eléri a torkomat és olyasmit érzek, mintha "kicsordulna" (az egész olyasmi érzés, mintha "felöntenének" valamivel csak nagyon gyorsan, legalábbis ilyen gyorsan nem tudnám teleinni magam, ráadásul "fordított irányú") Amikor eléri a "torkomat" akkor meg ellenállhatatlan késztetést érzek hogy beszéljek folyékonyan egy olyan nyelven, amit nem is ismerek. És örömöt, amit szavakkal nem lehet leírni, mert nem hasonlít semmilyen más örömre, amivel egyébként találkozom, vagy amiket átélek. Maga a nyelv változik időről időre, néha meglepődöm azon, mennyire lendületes és pergő némelyik, a hangzásuk és jellegük olykor teljesen különböző, de egy időben általában egy van és jól elkülöníthető, homogén. Némelyik "emlékeztet" egy két keleti nyelvre, a jellegzetes "éneklős" nyelvekre a magyarok számára általában ismeretlen "torokhangokkal" pl. a "H" hang közelkeleti kiejtésével. Máskor olyasmi, mint a maori, megint máskor olyan, mint a latin, de minden esetben folyékony és összefüggő. A biblia szerint ilyenkor az "elme gyümölcstelen" mivel se az ember saját maga, se az angyalok (jók és gonoszak) se más emberek nem értik, kizárólag Isten. Gondolom megvan az értelme, hogy miért, mert azt is írja, hogy "titkokat" beszél Istennel az ember szelleme közben, ahogy "a Szent Szellem adja a szólást". Kívülről nézve annyira "más" és érthetetlen, főleg hitetlenek részéről, hogy full hülyeségnek tartják, de ez természetes. Aki azonban átélte és beszélt így, tudja, miről van szó és milyen. De hát 2000 éve "a világ bolondjai" vagyunk, mármint az igaz keresztények és a nyelveken szólás még csak az egyik "belépő" az "eljövendő világ erőibe" bár kétségkívül az egyik legfontosabb és mint ilyen, egyáltalán nem hasonlítható semmi "földi" dologhoz, vagy megszokotthoz. Hálistennek:)

2012. júl. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
39%

IKor 14

"21. A törvényben meg van írva: Idegen nyelveken és idegen ajkakkal szólok e népnek, és így sem hallgatnak rám, azt mondja az Úr.

22. A nyelvek tehát jelül vannak, nem a hívőknek, hanem a hitetleneknek; a prófétálás pedig nem a hitetleneknek, hanem a hívőknek.

23. Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?"


A hitetleneknek a halandzsa nyelv nem bizonyság.

2012. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Nagy baj lehet velem, mert semmit nem értek. Először is kedves Dzsola, te nagyon nem vagy képben,de mi ketten kezet foghatunk, mert én sem. Higgyétek el, ismerem a Bibliát, ne idézgessetek belőle, mert mindegy, hogy itt olvasom, vagy magam lapozok bele, akkor sem értem, hogy most gáz vagy nem, hogy én soha nem éltem át ilyet. Pedig 10 éve már megtértem, néha úgy érzem, a föld felett lebegek, annyira átérzem Isten szeretetét, de nyelveken szólni nem tudok. És -ez a legnagyobb baj talán?-nem is akarok.
2012. júl. 28. 19:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!