Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lopás mint bün súlyossága?

Lopás mint bün súlyossága?

Figyelt kérdés
Mekkora bünnek számit a lopás?
2012. júl. 29. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Hogy érted azt, hogy mennyire súlyos? Egytől tízes skálán hányas, vagy hogyan? Szerintem egy bűn súlyosságát nem lehet úgy értékelni, hogy "kis bűn", vagy "nagy bűn". Semmilyen bűnt nem szabad elkövetnünk, még egy icipici bűnt sem. Ha ellopsz valakitől egy tollat, az ugyanúgy bűn, mintha egy autót lopsz el. Nincs érdembeli különbség.
2012. júl. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Nem számít bűnnek....,jó cselekedet b+!!!Mi van veled,megsütött a nap???
2012. júl. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem 1-10 skálán értem az ilyent hanem van bocsánatos bün halálos bün. Fel lehet szabadulni a terhe alól? Ám a story nem velem van, de egy ismerősömön láttam, hogy nagyon bánja azt, hogy egy rossz pillanatban butaságott tett és már nem tudja visszacsinálni.
2012. júl. 29. 20:34
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Jahogyúúúgy!

Helyre lehet hozni. Tudatosítod, mit ártottál vele, legjobb ha ezt el is mondod a károsultnak és bocsánatot kérsz és visszaadod. Ezután megkérded, hogyan tehetnéd ezt jóvá neki. És akkor azt megteszed neki. Evvel helyre van hozva!

2012. júl. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem lehet visszahozni a dolgot. És látom rajta, hogy szenved a büntudattól
2012. júl. 29. 20:44
 6/13 Hazardteam ***** válasza:
56%
A biblia egyetlen egy megbocsáthatatlan bűnről beszél, de az nem a lopás. egyébként kérdezd meg Bajnait. Ő ugyan "csak" lopott, de milyen következményekkel járt? Emberek haltak meg és százával ment tönkre az addigi életük. A lopást nem csak "önmagában" kell nézni.
2012. júl. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Sajnos már nem lehet visszahozni a dolgot. 2


Miért, mit tett?

2012. júl. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy vegyen egy hasonló tollat, és adja oda neki, és kérjen bocsánatot.

Egy hatalmas kő fog leesni...

2012. júl. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A lopás megbocsátható bűn. Az ismerősöd tegyen meg minden tőle telhetőt, hogy helyrehozza: őszintén kérjen bocsánatot, és - pl. vegyen egy ugyanolyan akármit, mint amit ellopott, vagy fizesse ki az ellopott tárgy árát. Az Úr nem várja el, hogy a lehetségesnél többet megtegyünk, Ő azt várja el, hogy minden tőlünk telhetőt megtegyünk.
2012. júl. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A lopás bűn és örökké az is fog maradni.

Ennek ellenére vannak olyan helyzetek, amikor szerintem valakit fel lehet menteni a bűnösség alól.

Pl. éhezik a családja, de a többi ember hagyná őket megdögleni és inkább az illető adót csal, csak hogy életben maradjanak. (Ugyan minek fizetné mások baromsága miatt a hiteleket?)

Tudom, csődbe menne ez az ország vagy valiknek csak 5 cége lehetne 10 helyett. Ezt az egész világrendszer már rég a proig kellett volna verni és újat csinálni.

Tudom, hogy van a Bibliában, hogy a császárnak is fizessük meg ami az övé. De ez már bonyolultabb helyzet annál.

Félreértés ne essék, senkit nem bíztatok adót csalni. Ha gazdag teszi, akkor már nincs felmentés:)

És nem azért, mert bajom van velük és szegény mániás lennék.

Ha megbánod a bűnöd szívből és törekszel, hogy elkerüld újra, akkor is bűnbocsánatot nyersz.

De ha szenvednek miattad és te is rosszul érzed magad, nem az lenne a helyes, ha bevallanád, mit tettél és próbálnád jóvá tenni?

2012. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!