Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lopás mint bün súlyossága?

Lopás mint bün súlyossága?

Figyelt kérdés
Mekkora bünnek számit a lopás?
2012. júl. 29. 20:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha ellopsz egy almát mert éhezel, szerintem az sem súlyos, ha tényleg nem tudsz mást tenni és senki nem segít.

De ha idős néniket versz agyon és fosztod ki, akkor remélem létezik a pokol.

2012. júl. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#11


Idős nénik megverése és kifosztása nem lopás, hanem rablás, ne keverjük.

2012. júl. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 eric_one ***** válasza:

A lopas komoly erkolcsi bun, mint minden erkolcsi bun az oszovetsegbol ervenyes az ujszovetsegi kapcsolatban. A tizparancsolatban is benne van. A lopas altal atok ala kerul az a szemely aki elkoveti, ahogy Zakarias konyveben olvashatjuk


" . 4. Kibocsátom ezt, szól a Seregeknek Ura, és bemegy a lopónak házába, és annak házába, a ki hamisan esküszik az én nevemre, és ott marad annak házában, és megemészti azt, s annak fáit és köveit."


Tehat olyan sosrsformalo erok kezdenek el mukodni, amelyek hatasara gyakran az elszegenyedes tapasztalhato. Talan ezt megtapasztalva szuletett az a mondas hogy -ebul szerzett joszag, ebul vesz el- de ez csak az en gondolatom.


Tehat ha embert lopott meg akkor teritse meg annak a karat, es ugy menjen Isten ele. Mert szerintem ez lenne az igazi bunbanat, es bunvallas.

2012. júl. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!