Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézussal álmodtam este ateista...

Jézussal álmodtam este ateista létemre. Megmagyarázná nekem valaki, jelent e valamit (álom lent)?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy gyermekkoromban foglalkoztam utoljára Jézussal, akkor olvastam róla és akkor gondolkodtam el a történetein, azóta csak ritnán elvétve találkozom a nevével mondjuk olvasás vagy beszélgetés közben de elsiklok felette. Tehát nem folalkozom vele. Ma este mégis fura álmom volt...mivel a színigazat akarom írni, így előre szeretném megkérni a kedves hívőket, ne háborodjanak fel és ne higyják, hogy provokáló vagy kamukérdés akar lenni, mert tényleg ezt álmodtam:

Álmomban elmentem a sírbolthoz, ahol halála után három napig feküdt. Bementem a sírboltba és ott láttam Jézus holttestét, de semmi nyoma nem volt annak a testén, hogy ő már halott, olyan volt, mintha csak aludna. És furcsa módon nem barna volt a haja és a szakálla, mint a filmekben, hanem inkább szőke. Akkor felébredt, nem mondott nekem semmit, csak odajött hozzám és félreérthetetlen jeleked adott arról, hogy szeretkezni akar velem. Ami meg is történt. Ez után váltott a kép, egy hatalmas, sokszintes régimódi hajón voltunk, tele legénységgel,emberekkel. Ő volt a kapitánya. A legénység zúgolódott, hogy nincs élelem meg ilyesmi, akkor kikötöttünk egy szigeten, ahol bőségesen termett mindenféle jó, és ettünk, meg dorbézoltak a férfiak. Jézus végig úgy viselkedett velem, mintha a szerelme lennék, az élete párja. Még színházba is elvitt...bár nem tudom, hogy kerültünk a tengerről a színházba. Igazából az egész álmot nem értem....van, aki meg tudja nekem magyarázni?


2009. júl. 17. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagyok se Freud, se pszichológus, de szerintem eészen biztosan egy jelképrendszerről van szó. Mint írtad hiába vagy ateista, ismered Jézus nevét, meg a cselekedeteit is, tehát valamit jelent számodra.

Pontosan neked kell tudni, mi mit jelképezhetett az álmodban..pl. ilyenekre tudok gondolni, hogy mondjuk ő jelképezi neked a másként nem tudom mondani "rendes pasit" és arra vágysz, hogy végre egy ilyen tökéletes férfival találkozz. Vagy pl. olvastál vmit amiben ő is szerepelt, akár a Da Vinci kódot, és ezt felidézte benned vmi, és önmagadat helyezted Mária Magdolna helyére. De szerintem inkább az első...hogy vkire vágysz, aki nem csap be, és jó hozzád, felnéz rád, aki jobb pozícióban van, és jó vezető, és még színházba is elvisz...stb..

Ez amúgy nagyon aranyos, hogy Jézus színházba vitt...

Szóval szerintem nem vallási alapú a dolog, és nem kell megbotránkozni rajta, nyilvánvalóan jelképekkel teli álom..

2009. júl. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Az álmokat sosem úgy kell venni,ahogy vannak. Az agyad belemos látottakat (tévé, metró,utca) is. Olykor igazából üzen Jézus, és ez az álom azt jelentheti, hogy szeret Téged,meg kéne térned. (lehetsz egy olyan szexuális felfokozott álomban, hogy az agyad homo érzelmnek titulálja) A sziget pedig lehet a paradicsom, ahova el lehet jutni a sok földi nélkülözés után.(de mondom, valószínű kicsit ki lehetsz éhezve :-) )

A helyedben keresnék egy fiatalos vallásos közösséget, ahova elmennék párszor, hátha magával ragad a veled egykorúak lelkesedése, utána még mindig dönthetsz.

2009. júl. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
(utolsó vagyok, bocs, valamiért azt hittem, h fiú vagy)
2009. júl. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hát ha fiú lennék, akkor még "furcsábban" jönne ki az álmom... mellesleg olvastam a Da-Vinci kódot, meg a Bibliát is...kutatok folyamatosan ezért meg akarok ismerni mindent,attól függetlenül, hiszek e benne vagy sem...és azért is lepődtem meg, mert van párom, akibe szerelmes vagyok...igaz nagyon sok emberi hibája van, amit néha nehéz elviselni, de attól függetlenül nagyon jó szívű és érzelmes, és vezetőnek sem utolsó...bár fölöttem nem áll, az biztos...abban igaza volt annak, aki azt írta, olyanra vágyom, aki jó vezető,hogy tényleg jól esne néha, ha a párom irányítana, ha ő lenne a főnök...de sajnos ilyen még szinte sosem fordult elő
2009. júl. 17. 13:52
 5/11 anonim ***** válasza:

ELIAS HOWE feltalálónak állítólag álmában jött az ötlet, hogy miként nézzen ki a varrógép. A zeneszerző Mozart azt mondta, hogy sok zenedarabjának a témája álmában született meg. Friedrich August Kekulé von Stradonitz kémikus ehhez hasonlóan azt állította, hogy álmában jött rá a benzolmolekula szerkezetére. Egyáltalán nem egyedülálló esetekről van szó. A történelem során sok kultúrában tulajdonítottak az álmoknak természetfölötti jelentőséget. Némelyik kultúrában azt hiszik, hogy az álmunk és az ébrenlétünk világa egyaránt valós.

A Biblia számos beszámolót tartalmaz, melyekben az álmokról úgy beszélnek, mint az információk fontos forrásáról — az Istennel való kommunikáció egyik formájáról (Bírák 7:13, 14; 1Királyok 3:5). Isten például álmokat felhasználva kommunikált Ábrahámmal, Jákobbal és Józseffel (1Mózes 28:10–19; 31:10–13; 37:5–11). Nabukodonozor babiloni király prófétai álmokat kapott Istentől (Dániel 2:1, 28–45). Vajon jó okkal hihetünk abban, hogy néhány álom még napjainkban is Istentől származó üzenet?

Istentől származó álmok

A Bibliában az Istentől ihletett álmoknak mindig különleges céljuk volt. Igaz, olykor az álmodó nem értette meg azonnal az álom jelentését. Sok esetben azonban maga a ’titkok feltárója’ gondoskodott magyarázatról, hogy ne legyen kétséges az álom jelentése (Dániel 2:28, 29, Újfordítású revideált Biblia; Ámosz 3:7). Az Istentől származó álmok nem homályosan logikátlanok, mint gyakran a rendes álmok.

Az álmokat olykor arra használta Isten, hogy megvédjen olyan személyeket a veszélytől, akiknek kulcsszerepük volt a szándéka megvalósításában. Azok, akik ilyen álmot kaptak, nem szükségszerűen voltak Isten szolgái. Az asztrológusok például, akik meglátogatták a kisgyermek Jézust, nem tértek vissza a vérengző Heródeshez, ahogy ő parancsolta. Miért nem? Mivel figyelmeztetést kaptak álomban (Máté 2:7–12). Ez elegendő időt hagyott Jézus nevelőapjának, Józsefnek, hogy Egyiptomba meneküljön a családjával, arra az utasításra reagálva, amelyet ő is álomban kapott. Ez mentette meg a gyermek Jézus életét (Máté 2:13–15).

Évszázadokkal korábban egy egyiptomi fáraó az álmaiban hét egészséges gabonafejet és hét kövér tehenet, valamint hét satnya gabonafejet és hét sovány tehenet látott. József isteni segítséggel helyesen magyarázta meg az álmokat: Egyiptom hét évig bőségnek fog örvendeni, amit hét év éhezés követ majd. Az, hogy ezt előre tudták, lehetővé tette az egyiptomiaknak, hogy felkészüljenek, és élelmiszereket tartalékoljanak. Ennek nagy szerepe volt abban, hogy Ábrahám leszármazottai életben maradtak, és Egyiptomba kerültek (Mózes első könyve 41. fejezet, valamint 45:5–8).

A babiloni Nabukodonozor királynak is volt egy álma. Az álom jövendölés volt jövőbeli világhatalmak felemelkedéséről és bukásáról, olyanokéról, amelyek közvetlen hatással lesznek majd Isten népére (Dániel 2:31–43). Később volt még egy álma, mely megjósolta, hogy elmebaj fogja sújtani, azután pedig fel fog épülni. Ennek a prófétai álomnak volt egy nagyobb beteljesedése, mely pontosan rámutatott a messiási Királyság megalakulására. Ez által a Királyság által fogja Isten megvalósítani az akaratát (Dániel 4:10–37).

Mit mondhatunk napjainkról?

Igen, Isten csakugyan kommunikált álmok által néhány emberrel. De a Bibliából kitűnik, hogy ezek ritka alkalmak voltak. Az álmok sohasem voltak Isten fő gondolatközlési csatornái. Istennek jó néhány hűséges szolgája sosem kapott Istentől álomban üzeneteket. Azt, ahogyan Isten az álmokat használja az emberekkel való kommunikációban, ahhoz lehet hasonlítani, hogy szétválasztotta a Vörös-tengert. Tudjuk, hogy egyszer megtette ezt, de bizonyára nem ez a megszokott módja annak, ahogy a népével bánik (2Mózes 14:21).

Pál apostol elismerte, hogy napjaiban Isten szelleme sokféleképpen működött a szolgáin, és ezek igen rendkívüli módok voltak. Ezt mondta: „ Az egyiknek például bölcsesség beszéde adatik a szellem által, a másiknak ismeret beszéde ugyanazon szellem szerint, másvalakinek hit ugyanazon szellem által, másvalakinek gyógyítások ajándékai az által az e g y szellem által, megint másnak hatalmas cselekedetek munkálkodásai, másvalakinek prófétálás, másvalakinek ihletett kijelentések tisztán látása, másvalakinek különböző nyelvek, másvalakinek pedig nyelvek értelmezése” (1Korintus 12:8–10). Noha az Istentől ihletett álmok nincsenek kifejezetten megemlítve, nyilvánvalóan számos keresztény kapott ilyen álmokat mint a szellem egyik ajándékát a Jóel 2:28 beteljesedéseként (Cselekedetek 16:9, 10).

Ám az apostol ezt mondta ezekről a különleges ajándékokról: „legyenek akár prófétálás ajándékai, el lesznek távolítva; legyenek akár nyelvek, meg fognak szűnni; legyen akár ismeret, el lesz távolítva” (1Korintus 13:8). Kétségkívül az ’eltávolított’ ajándékok között vannak az Isten és az emberek közötti gondolatközlés különféle formái. Az apostolok halála után Isten már nem adta meg ezeket a különleges ajándékokat a szolgáinak.

Manapság a szakértők még mindig próbálják megérteni az álmodás folyamatát, és azt, hogy van-e az álomnak valamilyen gyakorlatias funkciója. A Biblia nem beszél ilyen kérdésekről. De figyelmezteti azokat, akik ragaszkodnak ahhoz, hogy álmukban kapjanak üzenetet Istentől. A Zakariás 10:2 (Katolikus fordítás) kijelenti: „a jósok . . . hazug álmokat hirdetnek.” Isten arra is figyelmeztet, hogy ne kutassunk előjelek után (5Mózes 18:10–12). Ezeknek a figyelmeztetéseknek a fényében a keresztények nem számítanak rá napjainkban, hogy isteni útmutatást kapnak álmaikban. Inkább csupán úgy tekintik az álmokat, mint az alvás velejáróját.

2009. júl. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekes, amit írtál...viszont ne felejtsd el, én nem vagyok keresztény, és sosem éltem hívő életet. Ezért is furcsállottam az álmomat és nem tudom értelmezni(holott a legtöbbet mindig meg tudom magyarázni saját magamnak a napi problémáimból kiindulva). Valamiért nyomott hagyott bennem és ez még inkább nyomaszt, hiszen eddig én tagadtam a Bibliában leírtakat és észérvekkel taszítottam el magamtól a legtöbb részét. Azokat a részeit pedig, amelyeket megtörténtnek gondolok, csupán történelmi szempontból tartom jelentősnek (ugyanis történész hallgató vagyok). De ez az álom felborította a lelkivilágomat és elgondolkodtatott...mi van, ha én hiszem rosszul és mégiscsak igazak az evangéliumok? Talán ez volt az álom célja? Vagy teljesen véletlenül álmodtam ezt és semmi jelentősége? Netán üzen valamit a jövőről? Nem tudhatom, és ez az ami aggaszt és nem hagy nyugodni. Valamiért úgy érzem, bennem kifinomultan megvan az a bizonyos hatodik érzék, sokszor volt már bizonyíték erre, a barátaim és a párom már annyira kiismertek ilyen szinten, hogy néha van, hogy pusztán annyit mondanak mondjuk egy céltalan sétálás alkalmával, ha kereszteződéshez érkezünk: Mondd meg, merre kellene mennünk. Én pedig megérzés alapján rámutatok az egyik irányba és mindig történik ott valami. Sokszor találtam már meg így embereket, vagy eltűnk kutyákat a városban, stb. Képes vagyok látni az aurát is, többször álmodtam már "jósálmokat", amik másnap vagy később bekövetkeztek. Ennek tükrében az álmomat átrágva megijedtem, mert rengeteg jelentése lehet, és ha véletlen beteljesedne valmaelyik, nem biztos, hogy olyasmi történik majd, amit szeretnék, hogy megtörténjen.
2009. júl. 19. 15:08
 7/11 anonim ***** válasza:

14:32: “Ám az apostol ezt mondta ezekről a különleges ajándékokról: „legyenek akár prófétálás ajándékai, el lesznek távolítva; legyenek akár nyelvek, meg fognak szűnni; legyen akár ismeret, el lesz távolítva” (1Korintus 13:8). Kétségkívül az ’eltávolított’ ajándékok között vannak az Isten és az emberek közötti gondolatközlés különféle formái. Az apostolok halála után Isten már nem adta meg ezeket a különleges ajándékokat a szolgáinak”.


Először álljunk meg egy szóra. Az 1Kor 13-ban arra utal Pál az „eltávolítás” címén, hogy A TELJESSÉGBEN nem lesznek ezek (=amikor Krisztus visszajön és megvalósul az Ő uralma…) a szeretettel szemben, ami megmarad örökké (lévén Isten a szeretet, tehát az Ő Országa is arra épül…) Maradjunk ennyiben, hogy ma nem ezt az időt éljük…

Hogy világos legyen, a Bibliából:

„8. A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik. 9. Mert rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás: 10. De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik.”


Ellenben ezt írja a Biblia az utolsó napokra (ami Krisztus halála és feltámadása óta tart és addig, amíg Isten „jónak látja”).

„És lészen az utolsó napokban, ezt mondja az Isten, kitöltök az én Lelkemből minden testre: és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok, és a ti ifjaitok látásokat látnak, és a ti véneitek álmokat álmodnak”.

Vagyis létezik álomlátás, de csak bizonyos emberek esetén és gondolom hasonló (lesz), mint a Bibliában szereplők, amikről a hozzászóló írt.


Természetesen a kérdező álma esetén nem erről van szó. Ahogy írod: „De ez az álom felborította a lelkivilágomat és elgondolkodtatott...mi van, ha én hiszem rosszul és mégiscsak igazak az evangéliumok? Talán ez volt az álom célja?”


Ha ez megfogalmazódott benned, akkor lehet. Kezdd el olvasni őket „nem történelmi” szempontból. Vagyis, ha történelmi tényként elfogadod Jézus létezését, akkor vonatkoztass el attól, és figyelj magára az üzenetre. Hátha… Az álmod „fura részét” felejtsd el (érdekes azért megemlíteni, hogy Krisztus a „Vőlegény”, bár Ő egyértelműen szellemi szinten értette a Vele való egyesülést… )


Nem vagyok sem álommagyarázó, sem próféta, de ha én álmodnék ilyesmit ma, akkor a testi része miatt kísértésnek értelmezném, és igyekeznék elfelejteni (legalábbis azt a részt), viszont az üzenete nekem az, hogy:

1. „mintha a szerelme lennék” – valahol az is vagyok, hiszen kiválasztott, hogy kövessem, és „eljegyzett a lelkével/szellemével (lehet, hogy ez egy üzenet, elhívás? – Jézus amúgy mindenkinek küldött meghívót…)

2. a sokszintes hajó és Jézus, mint Kapitány, nekem a földi egyházakat jelentené, vagyis azokat az embereket, akik őt valamilyen szinten (több szint=ki kicsit, ki jobban-mélyebben) vezetőjüknek fogadják el

3. A „zúgolódás, nincs élelem” az elégedetlenség, hogy pl. „nincs elég szellemi táplálék”, vagyis pl. az egyházaknál nem megfelelő az igehirdetés, ez nem jó, az nem jó…

Földi szükségletek szintjén pl. nem élünk elég jól, pedig azt ígérte, hogy gondoskodik rólunk (pl Mát 6,26) – Vagyis sok keresztény, aki az „úton van”, „mást várt”, mert nem értette meg a lényeget.

4. Aztán a „kikötés” – valahová megérkezés egy időre, lehet egy ideiglenes „bőség”, akár egy „egyházi vagy világi korszak”, amikor látszólag minden rendben van, Vagy akár egy gyülekezet, ahol minden rendben levőnek látszik… Sajna nem értem egészen a „dorbézolás” alatt mit értettél, nekem negatív csengése van, azért gondoltam így.

5. A „színház” megint egy érdekes szimbólum… jó lenne tudni, milyen jellegű darabra mentetek ;) A viccet félretéve, maga a jelkép nekem „kívülről szemlélést” jelent. Talán Jézus meg akarja neked mutatni a világot, de nem mintha a része lennél.


Nem tudom milyen életet élsz, csak te tudhatod. Ha ez valóban egy üzenet, nézz magadba őszintén, hogy tényleg a Te életed éled, vagy valami látszólagosat. Tényleg olvasd el az Evangéliumokat és majd meglátod. Valamilyen választ biztos kapsz, vagy pro-, vagy kontra. Esetleg megpróbálhatnál imádkozni. Ha Ő hív, valamit válaszolni is fog.

2009. júl. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az álmodnak nincs semmi magasrendű mondanivalója, csak a fejedben kavargó gondolatok és érzések mosódtak össze. Én sokszor voltam így álmomban.

Sok olyan dolog jött egymás után, amit én sem értettem, hogy ez most hogy jött ide, de fel lehetett benne idézni olyan momentumokat, amik akkoriban foglalkoztattak, vagy amiket láttam TV-ben, meg ami szokott velem az életben történni. Ami érdekes lehet ebben az álomban, hogy végig ott volt Jézus. A többi csak úgy hozzácsapódott az egyéb napi gondolataidból, és élményeidből.


Tehát szerintem nem úgy kell ezt az álmodat felfognod, hogy Jézus üzenete,(mert ahogy kivettem az írásodból talán arra gondolsz, de lehet tévedek)hanem inkább azt kellene körüljárnod, hogy miért kapott benne Ő főszerepet.

Gondolkodj el ezen, mert lehet h lezáratlan az álláspontod a hívő legyek, vagy ateista kérdésben.

Lehet h ateistának vallod magad, de keresed az Istennel való kapcsolatot valamiért. S ha így van, azt kell megfejtened, h miért.


Összegezve: Szerintem az álmod valami tisztázatlan dologgal, dolgokkal hozható összefüggésbe, ami jelen esetben Jézussal, Istennel kapcsolatos.


Szia!

2009. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm az újabb válaszokat, nagyon elgondolkodtatóak és mindegyik egy lehetséges magyarázat....remélem, megtalálom rá a választ :) az élet, amit élek, elég zavaros, csak úgy, mint a gondolkodásom...mindig mindenhol az ésszerűséget és az igazságot akarom megtalálni,de mindezek mellett érdekelnek az elvont elméletek is a világról és hiszek a legendás lények, a kísértetek és a földönkívüliek létezésében is, ami nem éppen tudományos gondolkodóra vall. Igazából magam sem tudom ki vagyok,úgy érzem, mintha mindenből lenne bennem egy kicsi,és ez túl sok ahhoz, hogy rendszerezzem a dolgokat és megismerjem magam.Úgy érzem ennek nem is nagyon lesz vége...az egyetlen biztos dolog, amit tudok magamról és az életről amire vágyom,hogy a vőlegényemmel egy boldog kétgyermekes családot alapítsunk, és nélkülözés és fillérszámolgatás nélkül tudjuk nevelni a gyermekeinket. De semmi többet nem tudok, még azt sem, hogy mit szeretnék dolgozni, hiába járok egyetemre....
2009. júl. 20. 13:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is valami olyasmire gondolok, hogy valahol mélyen legbelül tulajdonképpen hezitálsz azon, hogy atesita vagy-e vagy elfogadod a Szentlélek létezését azaz inkább a jelenlétét. 100%-ig ugyanis kemény dolog kijelenteni magunkról, hogy ateisták vagyunk. Én ahogy a legtöbb ember, a magam módján hiszek Istenben ám a Biblia tényszerű részét én is elutasítom, valamint a kereszténységgel kapcsolatos túlkapásokat is. Továbbá úgy gondolom, hogy a Bibliában leírtakat nem úgy kell kezelni, hogy csúnyán fogalmazva gondolkodás nélkül "beszopjuk" őket, hanem levonjuk belőle a megfelelő következtetéseket a saját életünkre nézve. Mint töriszakos feltételezem, hogy találkoztál már Friedrich Nietzsche filozófus nevével, na ő igazi meggyőződéses ateista volt. Olvass tőle pár esszét esetleg a Zarathustrát és majd abból is levonod a saját következtetéseidet. Mindenesetre az álmot nem kell túlmisztifikálnod, szerintem csak arra mutatott rá, hogy a tudat alatt magad sem tudod eldönteni, melyik utat járd.
2009. júl. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!