Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Aki szokott bulizni, megmagyar...

Aki szokott bulizni, megmagyarázná?

Figyelt kérdés

Miért nem zavar egyeseket, hogy mások aludnának? Laktam bérházban, ahol minden pisszenés hallatszik éjszaka, és mikor 2-kor már nem bírtam és kiszóltam, minősíthetetlenül elküldtek a bulizók.

Most kertes házban, egy hegyoldalban lakom, és az alsó utcából üvöltő zene szól. Tutira van itt az oldalon is bulizós típus. Magyarázza már meg, miért fontosabb az ő bulija, mint mások pihenése, és miért elfogadható, hogy aki nem akar bulizni, azt mindennek el lehet mondani?


2011. jún. 10. 23:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%

Mert egy jó buli baromi sokba kerül, és az ember azért bulizik, hogy kiadja a gőzt vagy hogy jólérezze magát és legyen mire emlékeznie.


Egy füldugő viszont csak 70 forintba kerül, és meg van oldva a gondod.


Mellesleg én meg buszmegálló és templom mellett lakok. Szóval a füldugó a mindennapok része.

2011. jún. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
nincs itt mit megmagyarázni! buták. nincsenek tekintettel másra. meg sem fordul a fejükben, hogy legyenek. ezt te is tudhatod. nem kell itt nagy logikai összefüggéseket keresni :L
2011. jún. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Nem sűrűn bulizom viszont régebben gyakrabban előfordult.

Szóval neked miért fontosabb a te pihenésed mint, hogy más jól érezze magát? Ez kb ugyanolyan bugyuta kérdés, mint amit te tettél fel. Ahogy írták már előttem is, az embernek néha szüksége van kikapcsolódásra, amikor semmi sem érdekli és egyszer csak azt veszi észre, hogy az álmos szomszéd el akarja rontani az ő jókedvüket. Még szép, hogy agresszívan reagálnak, próbáld csak meg elvenni egy oroszlán kajáját. Ráadásul még pia, esetleg kábítószer is lehet bennük, szóval inkáb ne kötekedj velük.

2011. jún. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

huh. hát ezért nem szeretem a házibulikat.

mondjuk ha ott van 30 részeg állat, azoknak a 100 decibel is kevés. hiába pofázod el nekik egyenként, h szomszédok is vannak a világon.


mindenkinek az a fontos, amit épp csinál. neked az alvás, nekik a buli.


azt mondom, havi 1x ki lehet bírni. ha naponta menne, akkor én is bepöccennék.


egyébként a ZP környékén lakom. szóval nem a csendes kis tanyámról osztom az észt :P szóval nekik aztán hiába magyarázok, üvölteni fognak az utcán részegen, és lesz egy kellemes alapzaj, amibe néha beleremeg az ablaküveg.

2011. jún. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
Nálunk ilyenkor alap,hogy szólunk a szomszédoknak,és akkor hiába puffog bárki,elnézi :D Igazán én sem szeretem mikor a szomszéd néniék Zámbó Jimmy estet tartanak,de nem szeretnék füldugóban sem üldögélni. Nem is szeretek házibulit tartani,inkább elmegyek egy szórakozóhelyre.
2011. jún. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Kedves kérdező, éjszaka nem hallgatózni kell, hanem aludni vagy bulizni. Megjegyzem én úgy vagyok ezzel, hogy félévente egy-két házibuli lazán belefér. Ha a kedves szomszéd ennyit nem bír elviselni, az az ő egyéni szoc. problémája, ha kéri akkor persze halkítok rajta (kisujjam körme hegyével fél millimétert tekerek rajta). Az viszont szerintem is bunkóság, ha hetente party time van.
2011. jún. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Erről van egy sztorim, amikor középsuli koliban páran este mentek bulizni, hangosak voltak. Én meg mondtam nekik, hogy egy picit levehetnék a hangerőt, mert korán keltem, mert nekem volt órám reggel, és tanulnék. Erre megkaptam, hogy reggel mi (akinek volt óránk) ugyanezt csináltuk, amikor ők szerettek volna. Erre én: Reggel fel kell kelni.
2011. jún. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hm, látom, jobbára tényleg bulizósok válaszoltak. Nem kell hallgatózni???? Jesszus. Nem is kell, hallom anélkül is. Persze, a buli előrébb való, szerintem mindenki akkor aludjon és keljen, mint a bulizósok. Van talán valami (íráso?) megegyezés arról, hogy éjjel alszunk, nappal fent vagyunk. Lehet, hogy egy bulizós helyre menni drágább, mint otthon csinálni, de szerintem ennek az fizesse meg az árát, aki bulizik, ne az, aki aludna. Mert másnap dolgozik pl. Vagy mert ő nem éjszakai állat...
2011. jún. 11. 10:23
 9/18 anonim ***** válasza:

a kulcsszó: alkohol.


józanul többnyire senki nem válaszol primitíven, vagy tesz direkt keresztbe....aki viszont ittas, azzal úgy sem tudsz szót érteni, mert olyankor nem rendes üzzemódban van az ember agya....ezt vagy megérted, vagy nem, de nem tudsz ellene mit tenni, ha voltál már részeg, akkor tudod miről beszélek

2011. jún. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Alattunk egy zenekar lakik. ha gyakorolnak éjjel 2-ig dobolnak. Ezután elalszanak.


Nekem van egy trükköm. Én már este 8-9 körül elalszom, ők ezután kezdik a dübörgést. Mivel általában hulla fáradt vagyok a munkától ezért hamar elalszom és fel sem ébredek. Aztán hajnali fél négykor kipattanok az ágyból és vadul elkezdek húst klopfolni, szögelni, porszívózni, rádiót hallgatni meg mosni. Hallom, ahogy reggel teljesen agyhalottan kitántorognak az udvarra cigizni és mormognak, hogy "már megint" de nem szólnak, hisz ők is akkor zajonganak, amikor én aludnék.


Nem várhatjuk el mindenkitől, hogy ugyanolyan életritmusa legyen, mint nekünk. Én a kakassal kelek és sötétedés után alszom. Így esik jól. De miért kellene, hogy másnak is így legyen jó?


Valahol alkalmazkodni kell. És én mindig azt mondom, hogy aki igazán kimerült és fáradt az elalszik egy földrengés közben is. Aki meg nem alszik el, az nem volt igazán fáradt. Ha suliba jársz, sportolj valamit, segíteni fog.

2011. jún. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!