Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak ateisták! Ti mennyire...

Csak ateisták! Ti mennyire meritek/szoktátok hangoztatni a vallásotokat?

Figyelt kérdés
Vagy milyen helyeken? Csak mert most megyek egy új suliba, (Ausztria - szóval elég szenteskedők a tanárok.) és ha megkérdezik ,hogy mi a vallásom mit mondjak? El akarom mondani mert nem szégyenlem (Másoknak simán megmondom, elvégre ez van...), de nem akarom ,hogy kiszúrjanak maguknak.:S Köszi.

2012. aug. 2. 20:46
1 2 3
 1/23 hollófernyiges ***** válasza:
87%
Az ateizmus nem vallás (vagy ahogyan itt írta valaki, annyira vallás, amennyire a kopaszság hajszín).
2012. aug. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkérdezik, akkor megmondom, hogy az vagyok, de ennyi. Nem akarok senkit meggyőzni arról, hogy ugyanúgy gondolkodjon, mint én, és nem is kiabálom ki... hogy én mit hiszek (vagy mit nem), az úgy vélem, az én dolgom.
2012. aug. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
1# Tudom, bocsánat, de nem tudtam máshogy kifejteni.:) A nézeteteket* :D
2012. aug. 2. 20:51
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

Fogalmazd meg már légyszi, mit jelent nálad az ateizmus. Nem hiszel Istenben meg úgy ánblokk az egész keresztény témában és a többi vallásban vagy mi?

Amúgy én úgy vagyok vele, anno megkereszteltek, Istent hiszem is meg nem is, de ha kérdezik, annyit mondok, hogy nem gyakorlok semmilyen vallást. Ebben benne van burkoltan, hogy teszek minden ilyesmire magasról, de nem bántom meg senki nézetét.

2012. aug. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
4# Fogalmazzam meg? Miért kell nekem ezt megfogalmaznom számodra? Nem hiszek benne, mert semmi bizonyíték sincs rá, de attól még nem mondom azt ,hogy hülyeségnek tartom azt ,ha valaki hisz. Sokaknak ad erőt , az ,hogy hihetnek valamiben, amit én nem találok fontosnak. Nekem egyszerűen nincs rá szükségem/nem is érdekel ,hogy ilyesmikben higgyek. Gyenge Ateista vagyok.
2012. aug. 2. 20:57
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Na azért kérdeztem, mert vannak, akik tényleg rámondják, hogy baromyág az egész és hülye minden vallásos ember. Plusz így könnyebb tippet adni.

Mondj annyit, nem gyakrolsz semmilyen vallást, mert így lettél nevelve. Pont. A vallás mindenki magánügye, én evvel az egy mondattal lerendezném.

2012. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha megkérdezik, elmondom, de magamtól nem szoktam ilyen buta dolgokkal törődni.

Illetve ha azt kérdeznék, hogy mi a vallásom, azt mondanám, hogy nincs.

2012. aug. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Végül is katolikusok a felmenőim /a testvéreim ,és én vagyunk ateisták/ de amikor anyámnak mondtam ,hogy ÉN ateista vagyok, azt mondta ,hogy: "Jól van. Elég nagy vagy már ahhoz ,hogy eldöntsd, hogy miben hiszel meg miben nem." Viszont ezek a szentfazekak lehet ,hogy nem lesznek ilyen lojálisak mint anyám...:S Kicsit tartok tőle...
2012. aug. 2. 21:05
 9/23 anonim ***** válasza:
69%
Én ha szóba jön egy társaságban akkor gyakran kijelentem, hogy nincs isten és kész. Vagy ha kérdezik de amúgy sose hozom fel a témát.
2012. aug. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
"Ausztria - szóval elég szenteskedők a tanárok" - hol itt az összefüggés?
2012. aug. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!