Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » INKA TUMI infot! . Szeretnék...

INKA TUMI infot! . Szeretnék csináltatni egy tetoválást, ki is néztem egyet Egy inka "TUMI" tetoválást. De mielőtt magamra varatom szeretnék róla meg tudni bármit.! Segitenétek?

Figyelt kérdés
Sokat keresgéltem a neten, de magyar oldalon nem találtam róla semmit, így lehet, hogy rossz kategoriában kérdezem, akkor elnézést szeretnék kérni.

2012. aug. 4. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:

8 Egy dél-amerikai inka legenda azt mondja el, hogyan adta egy mitikus teremtő minden nemzetnek a maga nyelvét. „Ő adta minden nemzetnek azt a nyelvet, amelyen beszélniük kellett . . . Ő adta a létezést és a lelket mindennek, a férfiaknak és a nőknek is, és minden nemzetnek azt parancsolta, hogy süllyedjen a föld alá. Ezért minden nemzet eltűnt a föld alatt, és azon a helyen bukkant fel újra, amelyet a teremtő kijelölt a számára” (a cuzcói Cristóbal de Molina The Fables and Rites of the Yncas című művéből idézi a South American Mythology). Ebben az esetben úgy tűnik, hogy ennek az inka mítosznak az eredeti magja a nyelvek bábeli zűrzavaráról szóló bibliai beszámoló (1Mózes 11:1–9). De fordítsuk most figyelmünket a Vízözön bibliai leírására, ami az 1Mózes 7:17–24-ben található!


Az inkák napimádatot gyakoroltak a perui Machu Picchuban

Intihuatana, egy „oszlop”, amihez a napot „erősítették”; valószínűleg a napimádattal kapcsolatban használták Machu Picchuban

2012. aug. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel vallási oldalon kérdezel, ne vedd rossz néven amit írok. Tudom hogy divat a tetkó, de egy megkülönböztető jel, amely beazonosít.

Magam nevében mondom, hogy én nem csináltatnék pont ezért.

2012. aug. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1-ső vagyok.

Magam is hasonlóan vélekedem, mint az előttem szóló, csak ebbe nem lehet beleszólni, illetve javasolni azt lehet, hogy a teremtő, nem örülne két okkal sem ennek.

2012. aug. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tumi egy áldozati kés amivel a napistennek állatáldozatot mutattak be. Azzal zsigerelték ki, az állatot a termény betakarítás utáni ünnepen.

A tumi általában nemesfémből vagy színesfémből készült. Én a helyedben vinnék magammal egy leletről készült fotót is a tetoválóhoz, mert nem biztos, hogy tudja miről van szó.

2012. aug. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!