Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen lenne a világ, ha a...

Milyen lenne a világ, ha a Sátán nem lázadt volna fel?

Figyelt kérdés
Miket csinált volna akkor Jézus? Mi lett volna az emberekkel, akik nem jutottak volna be a mennyországba?

2012. aug. 5. 00:01
1 2 3
 11/25 pelgrim ***** válasza:

A sátán csak a hiszékeny emberek tudatában létezik mint egy fanyar ábránd, a valóságban nem.


De a sátán az ember hiszékeny tudatában bizony sok szenvedést és nagy károkat okozhat. Gondoljunk csak az inkvizícióra.

2012. aug. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Salx Narval ***** válasza:
És Isten kinek a tudatában létezik, ha már ez a nézeted?
2012. aug. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Ma heves viták folynak hogy egyáltalán létezik e teremtő.Ti pedig "isten" tulajdonságait próbáljátok kitalálni a SEMMIBŐL,én érzem ezt csak röhejnek?


Egyébként mielőtt még bárki akasztásra ítélne istenkáromlásért ugyanezt gondolom a negatív figuráról,sátán nincsen a sátánisták is csak azért imádják

az egyébként ISMERETLEN sátánt hogy tudjanak kit követni,ennek az az előnye hogy a felelősség nem az övék.


Ugyanígy ha történik egy katasztrófa rögtön istent találja meg mindenki aki felelős a dolgokért.Ezek a dolgok ahogy én látom csak emberi agyszülemények,fajtársainkal való viszonyunk mutatkozik meg ebben a mesében is.Erre jutottam az évek alatt.

2012. aug. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Sátán valójában semmi egyéb, mint az Istenség egyik aspektusa (nézete).


Ezen kívül a mérhetetlen szépség áradását jelenti. Szaitáni azt jelenti: szép, szépséggel teljes.


Az Istenség vonzó aspektusa.


A kereszténységben mindent (valószínűleg szándékosan) hibásan értelmeztek.

2012. aug. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 homo ludensz ***** válasza:
Az én meglátásom szerint a Gonosz léte nélkül meg egypólusú lenne a világ s ez viszont elképzelhetetlen. A jelenlegi ismereteim szerint minden létező akár csak gondolatban is csak a saját ellenpárjával együtt értelmezhető mint fogalom.A jóság mihez képest jó a rosszhoz képest. A világosság anyagi vagy szellemi síkon a sötétséghez képest világosság. Tovább nem sorolom mert ezekből levezethető mindenki számára aki gondolkodni szándékozik és veszi a fáradtságot.
2012. aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Nem csak a sátán lázadt. Az angyalok egyharmada és rengeteg ember is. A sátán csak kezdte. Akár más is kezdhette volna, akinek szabad akarata van.
2012. aug. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Hát nyilván azért gondolják hogy Isten felelős a katasztrófákért mert tudtommal az emberek nem képesek előidézni katasztrófákat.

Szerintem jobb lett volna hanem a Sátán kezdi el a lázadást hanem az emberek mert az embereknek könnyebben megbocsát az Isten míg az angyalokra nagyon szomorú sors vált.

Amúgy tudták a következményeket amikor belekezdtek mert így teljesen öngyilkosság az egész mert úgy sem tudják legyőzni a náluk sokkal nagyobb hatalmú Istent.

2012. aug. 5. 12:19
 18/25 anonim ***** válasza:

Nagyon jól látod kedves Kérdező.

De azt vedd alapul, hogy addig is élvezi az uralkodást.

Ma is vannak emberek között nem egy olyan személy, hogy tudja amit tesz nem lesz jó, de vállalja az ideig óráig tartó örömet, ha halál jár is érte.De addig is élvezte az életet.

Különben meg annyira büszke, és gőgös, hogy ez vakítja meg teljesen.


A másik válaszolónak! Ha nem lenne sátán akkor áruld már,el, hogy a teremtő és Jézus kivel beszélgettek ezekben a versekben?

Mert ugyan is mind a ketten tökéletesek, bűntelenek, tehát nem a rossz énjükkel vitáztak.

Jézus nagyon is valós személyről beszél amikor azt mondja, hogy sátán munkáját lefogja rontani, vagy is véget vet az uralmának.


(Jób 1:6-12) . . .; Sátán is eljött közöttük. 7 Isten ekkor ezt mondta Sátánnak: „Honnan jössz?” Sátán így válaszolt Istennek: „Bejártam a földet, ott jártam-keltem.” 8 Isten erre így szólt Sátánhoz: „Felfigyeltél-e szíveddel Jóbra, az én szolgámra? Nincs hozzá hasonló a földön. Feddhetetlen és egyenes ember, féli az Istent, és kerüli a rosszat.” 9 Sátán így válaszolt Istennek „Talán a semmiért féli Jób az Istent? 10 Nem te emeltél-e sövényt köréje, a háza köré, és mindene köré, amije csak van mindenfelé? Keze munkáját megáldottad, jószága pedig megszaporodott széles e földön. 11 De nyújtsd csak ki a kezed, kérlek, és nyúlj hozzá mindenhez, ami az övé. Vajon nem fog-e szemtől szemben megátkozni téged?” 12 Isten erre így szólt Sátánhoz: „Íme, mindene a kezedben van. Csak őrá magára ne nyújtsd ki a kezed!” Így aztán Sátán eltávozott Isten színe elől.


Ugyan ez a beszélgetés másik része olvasható a 2. részben is


(Máté 4:1-10) . . .az Ördög megkísértse őt. 2 Miután negyven nap és negyven éjjel böjtölt, megéhezett. 3 Ekkor a Kísértő odament, és ezt mondta neki: „Ha Isten fia vagy, mondd ezeknek a köveknek, hogy váljanak kenyérré.” 4 De ő ezt felelte: „Meg van írva: »Ne csak kenyérrel éljen az ember, hanem minden kijelentéssel, amely Jehova szájából származik.«” 5 Akkor az Ördög magával vitte őt a szent városba, odaállította a templom párkányára, 6 és ezt mondta neki: „Ha Isten fia vagy, vesd le magadat; mert meg van írva: »Parancsot ad felőled angyalainak, és tenyerükön fognak hordozni, hogy soha ne üsd kőbe a lábad.«” 7 Jézus így szólt hozzá: „Viszont meg van írva: »Ne tedd próbára Jehovát, a te Istenedet.«” 8 Ismét magával vitte őt az Ördög, most egy rendkívül magas hegyre, és megmutatta neki a világ összes királyságát és azok dicsőségét, 9 majd ezt mondta neki: „Mindezeket neked adom, ha leborulsz, és imádatot mutatsz be nekem.” 10 Akkor Jézus így szólt hozzá: „Eredj el, Sátán! Mert meg van írva: »Jehovát, a te Istenedet imádd, és egyedül neki végezz szent szolgálatot.«”

2012. aug. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Amúgy amikor vitatkoznak Isten létezéséről, akkor a hivők a világ rendezettségét szokták felhozni bizonyítékul, hogy az egész világegyetemben olyan rend van hogy azt csak egy felsőbb hatalom tudott megalkotni.
2012. aug. 5. 16:01
 20/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Te nem így látod?

Minden úgy működik, hogy a természet él. Persze az más kérdés, hogy az ember az önzőségében kizsákmányolja a természetet amit ingyen kapott a teremtőtől, és beszennyezi azt.


Könnyű a más munkáját tönkre tenni.

Csak a baj ott van még ezek mellett, hogy evvel saját magával és a gyermekeivel is kibabrál.

2012. aug. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!