Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lett volna, ha a keresztény...

Mi lett volna, ha a kereszténység nme terjed el ennyire világszerte térben és időben, miben lett volna más a történelem, milyen lehetne ma a világ, esetleg milyen vallás terjedt volna-e el helyette szerintetek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 3. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

[link]


Kb 03:10-től megkapod a választ!

2012. júl. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És mi lett volna, ha Jézusról csak az terjed el halála után, hogy egy veszélyes, szélsőséges, önhitt, magát szégyenletes módon Istennek (v. annak fiának) képzelő személy volt ?

Pl. a mai veszélyes öngyilkos szekták beteges vezetői is Istennek szokták képzelni magukat, és róluk ez így is terjed el, megvetéssel kezelik őket az emberek.

2012. júl. 3. 21:20
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Hiszel Istenben?
2012. júl. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nyilván ma szélhámosnak, elmebetegnek titulálnának egy Jézushoz hasonló személyt, még a "nagy" hívei is, ők is csak a megfoghatatlanban akarnak és tudnak hinni. Ha valami már fizikailag észlelhető, elveszti a hatalmát, a varázsát, a mindenhatóságát, hisz rá is érvényesek lesznek a természet törvényei.

Viszont az efféle szekták nagy befolyással bírnak. És valóban nagy hatalmuk van, hisz: azt mondják, amit hallani szeretnél, és a megfoghatatlant ajánlják fel a "szolgálataidért" cserébe, így kizárják a csalódás, felismerés lehetőségét is.

2012. júl. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jajj nehogymár a Family Guy-t hozzuk ide.Miféle félcédulás idióta vagy te..:D

Az kereszténység nélkül ma sehol nem lenne Európa.(Aki ezzel nem ért egyet magát is becsapja)

Az persze más kérdés,hogy idővel meghasonlott magával az Egyház hathatós közreműködésének következtében.

De hát ilyenek vagyunk mi emberek.

2012. júl. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Konkrétabban mit takar az, hogy sehol se lenne Európa ? Szerinted mi lenne más, hogy alakult volna a történelem, a kultúra, a mindennapok ? Lenne-e helyette más vallás ?
2012. júl. 4. 16:36
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem tetszett a Family Guy, szellemes és vicces válasz volt. Köszi a linket.
2012. júl. 4. 18:12
 8/10 anonim ***** válasza:

A kereszténység a római vallás elkorcsosulása után vetette meg a lábát. Ha mondjuk maradt volna helyette a polyteizmus, akkor aránylag gyorsabb lett volna az is ipari forradalomig vezető út. A tudományoknak nem tett túl jót középkori boszorkányüldözések elterjedése, amit ma tudunk az orvostudománnyról vagy a matematikáról azt nagyrészt az arab világnak köszönhetjük hiszen onnan terjedt el újra.


Persze nem tudjuk hova torkollott volna a görög-római hitvilág, mivé alakult volna. A túlságosan sok isten miatt nagyon komplex volt, ezzel szemben akorai kereszténység egyistenhite érthetőb, egyszerűbb volt.

2012. júl. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mivel nem lehet pontos választ adni arra hogy mi lett volna ha, vagy mi lenne ha ezért mivel én szeretem a tudományokat így egyből a family guy spekulációja villant be. :D Szerintem az se lehet elképzelhetetlen.... Csak abba kell belegondolni hogy kb 8 évszázad alatt menyit fejlődött a tudomány->aztán abba hogy az utóbbi 2 vagy inkább 1 évszázadba hova jutottunk.


Persze az is elgondolkodtató hogy ha így folytatjuk akkor tuti a vesztünkbe rohanunk tehát lehet hogy sehol se lennénk a kereszténység nélkül. Bár szerintem nem a tudomány rontja meg a világot hanem a kapzsiság. Ha például az energialobbi inkább a megújuló energiákra lenne kihegyezve nem lenne ekkora környezetszennyezés, csak a abbol nem gazdagodna meg ennyi ember....

2012. júl. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként kár ilyeneken agyalni. Az én szemléletem az hogy csak előre! Jah és isten én vagyok! :D Ha valamit akarok akkor azért addig megyek amíg meg nem szerzem, tehát önbeteljesítem vágyaimat. Nem kritizálok semmilyen vallást, idáig amikről olvastam egy kicsit vagy sokat mindegyikbe találtam nekem tetsző dolgokat, de leginkább az jött le hogy az embernek elsősorban önmagába kell hinnie..... Erről lehetne még beszélni de minek.
2012. júl. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!