Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Attól, hogy eredetileg kereszt...

Attól, hogy eredetileg keresztény vagyok, hihetek más vallásokban?

Figyelt kérdés
Tehát ha "papíron" keresztény vagyok,és ez szerint lettem megkeresztelve is,meg nevelve,élhetek egy másik vallás szerint minden más területen,és hihetek más istenekben anélkül,hogy a szertartások(esküvő,temetés) is a felvett vallás elveit követné? A családom keresztény,és nem néznék jó szemmel,ha teljesen más vallást vennék fel,de mégis sokkal igazabbnak,logikusabbnak és jobbnak érzem a keleti vallások(buddhizmus,iszlám vallás) tanításait és szokásait,mint a keresztényt,amit tulajdonképp nem is én választottam.
2012. aug. 7. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Miért ne hihetnél? Teljesen szabad ember vagy ilyen téren, senki nem mondhatja meg, mit higgy vagy mit ne. Engem is kereszteltek, gyerekkoromban kötelező volt a mise, elsőáldozás, bérmálás, de sosem hittem, most pedig már vállalom is, ateista vagyok.


Olyan felekezethez csatlakozol, ami tetszik, de én azt ajánlom inkább, ha hinni akarsz, elsősorban higgy magadban, a szeretteidben, abban, hogy minden nehézség ellenére az élet szép, és a célja az, hogy boldog légy és boldoggá tedd lehetőségedhez mérten a közvetlen környezetedet. Minden kultúrából, vallásból, világnézetből nyugodtan vedd át és használd azt, ami tetszik, ami viszont nem, azt ne erőltesd magadra.

2012. aug. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Ezt én sem értettem avval egyet sosem, a csecsemőt meg

kell keresztelni.

Ha felnő akkor hagy döntse már el mit szeretne.

Nem hiába Példa erre Jézus is aki 30. éves korában keresztelkedett meg.

Igen a szabad döntést meg kellene hagyni az embernek.

De tudjuk, hogy az egyház atyák miért döntöttek még is a Jézusi minta ellenére másként.

2012. aug. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

A vallások különböző utak, amelyek ugyanoda vezetnek. Mit számít, hogy külön úton járunk, ha a célunk közös?

Mahatma Gandhi

2012. aug. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Azonban kerüld az ilyen(szcientológia,hitgyülis,jehova tanúi)féle förmedvényeket.
2012. aug. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán még annyit a másik oldalról megközelítve, hogy ha viszont a Jézus által felállított keresztény út a helyes akkor meg bajban lehetnek azok akik másként gondolják.


Tehát mielőtt választasz nézz körbe nehogy rosszul dönts.

Mert nem mindegy Jézus szerint hova tartozol. ezt csak a mérlegelés kedvéért írtam le.

(Máté 12:29, 30) . . .. 30 Aki nincs az én oldalamon, ellenem van,. . .

(Máté 6:24) 24 Senki sem szolgálhat rabszolgaként két úrnak; mert vagy az lesz, hogy az egyiket gyűlöli, és a másikat szereti, vagy az, hogy az egyikhez ragaszkodik, és a másikat megveti.. . .

2012. aug. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

Nos ebben az esetbe nem értek egyet.

Hol az egység, nem fura, hogy jelenleg több ezer féle vallás van és még sem elég, ahhoz, hogy béke és harmóia legyen.

Akkor talán még sem jó a "mindenki abban hisz amiben akar elv"

Ha a teremtő a rend és a fegyelem istene akkor egységes imádatot helyez kilátásba és a hívek egyformán szeretve egymást mutatnak be imádatot az istennek az Ő elvárásai szerint.

Miért nem szabad a teremtőnek meghatározni hogyan kéri, hogy szeressük?

Ha így tennénk akkor olyan összetartó nép lehetne a világban élők milliárdjai, mint valaha Salamon király idejében élők akik egyféle képen mutattak be imádatot, és nem ki ki a saját feje után menve.

2012. aug. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jó ha tudod eredetileg minden ember pogány!

Ha Jézus Krisztust behívja az életébe ,onnantól kezdve lessz keresztyén.

2012. aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha át akarsz térni más vallásra nem árt ha előbb utána nézel:


[link]


[link]


Nos ajánlanám mielőtt döntenél.Jézus szeret téged!

2012. aug. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki azt írná neked, hogy "nem", akkor beletörődve folytatnád a kereszténységet?
2012. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Csak szerettem volna jobban utánajárni a dolognak,ennyi.
2012. aug. 10. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!