Jobb ha nem mondom el, mit honnan idéztem? (lent)
Nem rég belefutottam a következő "jelenségbe":
Olvastam egy kínai buddhista tanmesét, nagyon aranyos és egyszerű volt. Tartozott hozzá egy négy soros versike a végén, ami a mese tanulságát foglalta össze. Véletlenül olyan helyzetbe kerültem egy ismerősömmel, hogy eszembe jutott a versike és elsütöttem. Azt mondta találó. Ám amikor elmondtam honnan olvastam, undor jelent meg az arcán, és nem akart többet hallani a mesekönyvről, pedig meg akartam mutatni.
Később megtudtam, hogy az illető keresztény volt.
Talán ha ezentúl nem mondom el honnét van egy idézet, jobban befogadják az emberek?
Én magam is egy keresztény vallású vagyok, de vannak jó tapasztalatai más kultúrájú embereknek, nem kell azért undorodni, esetleg nem kell egyet érteni vele.
Most egy kicsit kíváncsi lennék erre a mesére, mert szeretném levonni a tanulságot, tényleg annyira undorító-e
Még annyit kedves válaszadó, magam is keresztényként tapasztalok ilyet.
Ha valamit mondok akkor vannak akik azt mondják, hogy igaz, és elfogadható, de ahogy elmondom miért, és honnan ered akkor máris fordul az emberek nézete.
Ezt itt a gyikon is tapasztalom.
Mindegy jót ír attól teszik függővé a pontozást, hogy milyen vallású, és ha valaki a saját vallásában rosszat ír akkor is felpontozzák, nehogy ellent mondásba keveredjen saját magával.
"A sivatag démonai" A gyűjtemény a benne található egyik meséről kapta a címét. Van benne állatmese, mindennapi emberekről szóló mese, királyfiak stb, természetesen a keleti kultúrának megfelelően.
Magát a verset szó szerint már nem tudom visszaidézni, a könyv pedig csak kölcsönben volt nálam. A lényege az volt, a saját szavaimmal leírva, hogy semmibe se képzeljünk bele többet, mint ami. Ne ruházzuk fel a dolgokat több jelentéssel, a fa, fa maradjon, az autó meg csak autó például. Oda akkor nagyon illett az idézet, mert valamitől nagyon megijedtünk mind a ketten, amitől egyáltalán nem kellett :)Ezért is tetszett neki....amíg meg nem tudta honnan van.
Bár már írtam én, is de csatlakozom az előttem szólókhoz.
Magam is pl, a csillagok háborúja filmből szoktam olyanokat idézni ami tanulságos.
Magam is keresztény vagyok
Nem volt jó az ismerősöd hozzáállása. Mintha csak keresztények mondhatnának okos dolgokat. Ez nem így van. Minden tanulságos, jó, jóravaló és igazságos dologra nyitottnak kell lennünk, mindenhonnan be kell fogadnunk az értékeset, a jót.
(én is keresztény vagyok)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!