Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jobb ha nem mondom el, mit...

Jobb ha nem mondom el, mit honnan idéztem? (lent)

Figyelt kérdés

Nem rég belefutottam a következő "jelenségbe":

Olvastam egy kínai buddhista tanmesét, nagyon aranyos és egyszerű volt. Tartozott hozzá egy négy soros versike a végén, ami a mese tanulságát foglalta össze. Véletlenül olyan helyzetbe kerültem egy ismerősömmel, hogy eszembe jutott a versike és elsütöttem. Azt mondta találó. Ám amikor elmondtam honnan olvastam, undor jelent meg az arcán, és nem akart többet hallani a mesekönyvről, pedig meg akartam mutatni.


Később megtudtam, hogy az illető keresztény volt.


Talán ha ezentúl nem mondom el honnét van egy idézet, jobban befogadják az emberek?


2012. aug. 8. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Honnan olvastad?
2012. aug. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Az ismerősöd beszűkült látókörű volt. Sok ilyen van, általában a mélyen vallásosokra jellemző ez. De sok hasonlóan ostoba embernél találkozhatsz hasonló mentalitással. Én a helyedben nem vesztegetném rájuk az időt.
2012. aug. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mondd el nyugodtan honnan idézted, az okos úgyis a tudást vonza az ostoba a tudatlanságot. Ez már legyen az ő dolguk.
2012. aug. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én magam is egy keresztény vallású vagyok, de vannak jó tapasztalatai más kultúrájú embereknek, nem kell azért undorodni, esetleg nem kell egyet érteni vele.

Most egy kicsit kíváncsi lennék erre a mesére, mert szeretném levonni a tanulságot, tényleg annyira undorító-e

2012. aug. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Még annyit kedves válaszadó, magam is keresztényként tapasztalok ilyet.

Ha valamit mondok akkor vannak akik azt mondják, hogy igaz, és elfogadható, de ahogy elmondom miért, és honnan ered akkor máris fordul az emberek nézete.

Ezt itt a gyikon is tapasztalom.

Mindegy jót ír attól teszik függővé a pontozást, hogy milyen vallású, és ha valaki a saját vallásában rosszat ír akkor is felpontozzák, nehogy ellent mondásba keveredjen saját magával.

2012. aug. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"A sivatag démonai" A gyűjtemény a benne található egyik meséről kapta a címét. Van benne állatmese, mindennapi emberekről szóló mese, királyfiak stb, természetesen a keleti kultúrának megfelelően.


Magát a verset szó szerint már nem tudom visszaidézni, a könyv pedig csak kölcsönben volt nálam. A lényege az volt, a saját szavaimmal leírva, hogy semmibe se képzeljünk bele többet, mint ami. Ne ruházzuk fel a dolgokat több jelentéssel, a fa, fa maradjon, az autó meg csak autó például. Oda akkor nagyon illett az idézet, mert valamitől nagyon megijedtünk mind a ketten, amitől egyáltalán nem kellett :)Ezért is tetszett neki....amíg meg nem tudta honnan van.

2012. aug. 8. 20:08
 7/11 anonim ***** válasza:
Te csak maradj az igazság mellet ,és ne hazudj azért hogy más jobban érezze magát.Jézus is mindég megmondta az igazat és Ő is idézgetett elég sokat .Akinek ez nem tetszik azt csak sajnálni tudom ,az igazi keresztyén??
2012. aug. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia, ne foglalkozz vele. Én keresztény vagyok, de gyakran és szívesen idézek taoista, buddhista tanmeséket, ha az igazságra utalnak mégpedig utánozhatatlanul frappáns formában.
2012. aug. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bár már írtam én, is de csatlakozom az előttem szólókhoz.

Magam is pl, a csillagok háborúja filmből szoktam olyanokat idézni ami tanulságos.

Magam is keresztény vagyok

2012. aug. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem volt jó az ismerősöd hozzáállása. Mintha csak keresztények mondhatnának okos dolgokat. Ez nem így van. Minden tanulságos, jó, jóravaló és igazságos dologra nyitottnak kell lennünk, mindenhonnan be kell fogadnunk az értékeset, a jót.


(én is keresztény vagyok)

2012. aug. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!