Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az hazugság, ha a gyermekemnek...

Az hazugság, ha a gyermekemnek azt mondom: "a jézuska hozta az ajándékot. " miközben én vettem?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 06:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Igazán nem, ez csak egy mese - a gyerekek életéhez hozzátartozik a mese, a csodavárás, és ha ezt játszod vele, atol még nem hazudsz.
2010. dec. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és amikor azt mondom, hogy ha rossz leszel, nem hoz ajándékot a jézuska? akkor azt teljesen elhiszi nekem, nem? ő azt gondolja, hogy én igazat mondok,nem? nem tudja, hogy ez mese. az lehet, hogy az én szemszögemből mese, az övéből hazugság?
2010. dec. 23. 07:29
 3/12 anonim válasza:
11%
Persze hogy hazugsag ,hiszen nem igaz.
2010. dec. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Én is a jézuskán nőttem fel, alig vártam az ajándékot és egyáltalán nem gondoltam arra, hogy más is hozhatja.

57 éves múltam, nem vagyok hazudós, mert utálom a hazugságot, de a lányomnak is a jézuska hozta annó az ajándékokat. Egyébként ebben az angyalok is segítenek:))

2010. dec. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Maradjunk annyiban kegyes hazugság. A kicsinek jó hinni azt,hogy a Jézuska hozza neki, mégpedig azért mert jól viselkedett! Nem hiszem,hogy ezt kőkemény hazugságként kellene felfogni!
2010. dec. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy abszolút pozitív "hazugság".


Amúgy (és félre ne érts, nem rád célzok!) túl sok az álszent ember akik a hátéköznapokban összevissza hazudoznak, de ha nagy ritkán nem, akkor azt annyira tudják ragozni... Ismétlem, NEM rólad van szó, csak úgy eszembe jutott.

2010. dec. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha ez egy Jehova Tanús álkérdés, akkor felesleges vitatkozni róla.

Ha komolyan kérdezed: szerintem nem hazugság, de ha ti a férjeddel/feleségeddel egyetértésben így érzitek, akkor nyugodtan mondhatjátok már az egész kicsi gyerekeiteknek is, hogy tőletek kapja az ajándékot. Nem lesz tőle semmi baja. Igaz, szegényebb lesz egy kis csodával, de bőven kárpótolhatjátok azzal, ha együtt készítetek vele ajándékot a másik szülőnek, aztán a fát is segíthet díszíteni. Az a lényeg, hogy az ünnep minden családtagnak örömet okozzon, Jézuskától függetlenül.

2010. dec. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nálunk addig volt igazán olyan a karácsony,míg azt hittem a Jézuska hozza a fát és az ajándékokat.mikor már tudtem,h nem és együtt díszítettük a fát,az már más volt.

és ez nem hazugság,hisz egy csodálatos dolog.de a lényeg,h ne az ajándékokról szóljon,hanem a szeretetről.

2010. dec. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
igen hazugság.de nem hiszem,hogy olyan nagy probléma lenne:-)ennél sokkal nagyobbakat is hazudnak a felnőttek a gyerekeknek....ez van.
2010. dec. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én sosem fogom belenevelni ebbe a jézuskás baromságba a gyerekem(ha lesz egyáltalán). nem lesz megkeresztelve se. ajándékot kap. lehet, fa is lesz. műfenyő max....
2010. dec. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!