Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarország volt az egyetlen...

Pietrosol kérdése:

Magyarország volt az egyetlen apostoli királyság a történelemben?

Figyelt kérdés

Állítólag Szilveszter pápa adományozta az apostoli kettős keresztet István királynak!

Hogy lehet ez?A kettős kereszt már évezredek óta szimbólumrendszerünk része volt,mint az "EGY" jele!


2012. aug. 9. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Két kérdés:


"Állítólag Szilveszter pápa adományozta az apostoli kettős keresztet István királynak!"


-Erre mi a bizonyíték?


"Hogy lehet ez?A kettős kereszt már évezredek óta szimbólumrendszerünk része volt,mint az "EGY" jele!"


-Erre mi a bizonyíték?

2012. aug. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1.válasz:Történelmi esemény

2.válasz:Róvásírás

2012. aug. 9. 12:40
 3/8 hollófernyiges ***** válasza:
A kettős keresztet először III. Béla használta, aki Bizáncban nevelkedett (trónörökös is volt egy ideig), a kettős kereszt pedig régi ortodox jelkép.
2012. aug. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát a kettős kereszttel nem tudok vitatkozni, de én azt tanultam történelemből, hogy a koronát ÁLLÍTÓLAG II. Szilveszter adta Istvánnak, így szól a hagyomány. Mint ahogy te is ezt írtad.


De ettől amúgy miért vagyunk "apostoli királyság"? Mi az egyáltalán? A Vatikán nem az volt? Itália nem az volt? A nyugati államok nem a pápától kértek koronát?

2012. aug. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szilveszter pápa az apostoli minősítéssel elismerte,hogy István közvetlenül a Teremtőtől kapja küldetését!
2012. aug. 9. 17:19
 6/8 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy senki más,még a Német-Római császárság sem kapott ilyen minősítést!
2012. aug. 9. 17:24
 7/8 Ozmium42 ***** válasza:

A rovásírás gy betűjét én nem tartom érdemesnek ide keverni, még akkor sem, ha "egyet" jelent. Nyilvánvaló, hogy egy írás jelkészlete nem azonosítható a keresztény vallási szimbólum kettős keresztjével. A kettő nem is teljesen azonos.


Az viszont bizonyosnak tűnik, hogy a pápa Szent Istvánt apostol királynak nevezi, míg magát csak apostolinak. Ez valóban páratlan.

2012. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia Ozmium42!


A kettős kereszt jelentését nem én találtam ki!Csíksomlyón az Egy jeleként tartják számon!

2012. aug. 12. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!